Skocz do zawartości
smk

Odonus Niger - jakieś wskazówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak byłem w Aquamedicu nie mogłem się powstrzymać przed zakupami. Zakupiłem salariasa, piękną czerwono zieloną ricordię, wężowidło, rozwiazde piaskową i odonus niger (a wdepnąłem tylko po skrobaczke do szyb hehe).

Wiem że nie poleca się jej do rafowego akwarium ale znalazłem strasznie malutką 4cm rybcie i pomyślałem sobie że pewnie nie ma jeszcze złych nawyków i może się nada (na wychowanie ją wziąłem :) )

Macie jakieś doświadczenia z tą rogatnicą? Wczoraj wrzuciłem ją i pięknie już rąbie granulki. Nie zauważyłem żeby była zainteresowana jakimiś polipami. Na razie raczej nieśmiało wypuszcza się na pływanie, ale to może dlatego że hepatus ją tak delikatnie tyra (a to wredota).

Co jej dajecie żeby stępić jej rosnące zęby? Jakieś wskazówki może na temat jej hodowli?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smk!

Sam nie hodowalem ale tyle wyczytalem: powinien miec spore akwa bo moze sie zrobic agresywny, duzo je - dobry odpieniacz, lubi wyskakiwac z akwa, moze zjesc rurowki, krewetki (rowniez te czyszczace) oraz male rybki. Jak jest naprawde zly to srodek ciala zmienia barwe na jasnoniebieska. Nie boi sie karmienia reka ale trzeba uwazac na reke bo sie moze pomylic a to jest dosyc bolesne. Nie obgryza korali. Mozna byc w miare spokojnym o slimaki, pustelniki i rozgwiazdy. Rosnie do 40 cm. Nie wiem czy to jest standart ale bedziesz mial chociaz troche informacji.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie to nie sądze żeby miał ochote na krewetki bo są od niego ze 2x większe :) To samo się tyczy 2 mniejszych rybek w moim akwa - salariasa i watchman gobby.

Rurówka ma się dobrze (jak na razie). Akwa jest duże więc nie ma problemu. Odpiniacz jest dobry - beast 1200p podrasowany pompą OR3500 i chyba starczy na kilka dodatkowych rybek.

Zobaczymy czy nie zacznie szaleć jak trochę się zadomowi. Jak na razie hepatus mu troche pokazuje gdzie jego miejsce więc nie poinien "kozaczyć" ale jak podrośnie to się pewnie zemści :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arzal mial chyba wiekszego nigera u siebie i pisal mi, ze nie mial zadnych problemow z zeraniem korali czy innych domownikow...tez sobie kiedy kupie ta rybke. bardzo mi sie podoba.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem w swoim baniaku to cudo i powiem tak najbardziej ucierpial jezowiec obrzarla go do ostatniej paleczki :) niestety jezowiec nie doczekal rekonstrukcji pozniej zajela sie krewetka boksujaca

szczerze ze wzgledu na osobliwy wyglad byla ulubiona ryba miala wypasny zgryz

nie zauwazylem aby podgryzala korale wyzej wymieniony wystarczalo jej to co dostawala przepadala za krylem i artemia osobnik mial jakies 15 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet wiem którą:):Dja mam picasso w moim i jak narazie nic nie skubie (mam ją 3 miesiąc)nic zie zżarła jaedank widziałem większą przecinającą gupiki na 1/2:D NIGER POWINIEN BYĆ SPOKOJNIEJSZY


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Jeżowca też przytargałem wczoraj z aquamedica razem z rogatnicą (diadema) i jak na razie to krab pustelnik bezcerwmonialnie po nim przemaszerwał łamiąc mu ze 2-3 kolce ale rogatnica go nie tyka - pewnie jak wszystko w akwarium i on jest większy od niej (błazenki są mniej więcej takie jak ona)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.