Skocz do zawartości
alek_scz

Odpieniacz by Auchan na pompie Atman 305

Rekomendowane odpowiedzi

To z niecierpliwością czekam na dalsze informacje. Uwielbiam takie projekty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj oj tak szybko nie zrobię , wolne chwile żona do prac przy domu gania itp, a jak się na robię to juz brak sił , skupienia itp.

Moje spostrzeżenia do wirnika atman 305 (dobrzę że od Alka dostałem 2 biobale). Rozwerciłem więrtłem do drewna (dobrze ścina plastk) 4mm i jak Alek polecił wkladałem wirnik do rozgrzanego biobala (szklanka wrzatku pomogła :) ). Oczywiście trochę pościerać papierkiem sciernym , głównie przóg bo haczył i nie chciał zakręcić.

Odpieniacz zrobiony , trochę malo estetycznie ale spełnia swoje funkcję 2/3 kubka ciemno zielonej-żółci na 2 doby (sporo świeżej dodanej wody , uruchomienie sumpa +30-40%).

Wukorzystałem z zestawu od pompy atman 305 :

- kolanko

- pobieranie sitkowe wody , ucięte i sklejone z złączką gwintowaną

- wężyk powietrza + końcówka bez "dekla"

Zamiast gąbki ustawiłem na mocowaniu z przyssawkami gumowymi ale nie wiem czy ma sens bo trzyma się mocno na wlocie wody.

Niżej przyciąłem butelke pet (mała woda żywca pod etykietą), kupiłem 2 na wymianę ale narazie przy zamknięciu 3/4 wytwożyła pianę jak wyżej pisałem zobaczymy jak sie dalej sprawdzi.

Dzięki Alkowi mam jakieś sesowne pienidło :)

Latem w chwilach wolnych zrobię 2 zwlg. estetycznych (2 nowe pojemniki 16 pln , kolanka trójnik , korek 10-12pln, rurki jeszcze zostały kawałki :))

Edytowane przez rafalzalom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamknę odpływ, oczywiście nie jest szczelny to po 7-9 h kubek sie przelewa zółcią.

Pytanie do znawców : czy mozna zmodyfikować ten projekt do baniaka 240l + 40-60l sump , szkoda że nie dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też odpieniacz zrobiłem sam i wiem ile to daje frajdy - gratuluję

niestety minusem konstrukcji własnych jest to że czasami trudno je ustawić ale po kilku próbach i to sie udaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo spodobał mi się Twój projekt i postanowiłem go odwzorować, zrobiłem wszystko identycznie ta sama pompa z wirnikiem z biobala, te same pojemniki taka sama zwężka z węża ogrodowego a odpieniacz bardzo słabo pieni, niby coś tam mieli ale piany jest jak na lekarstwo, nawet nie dochodzi do kubka.W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Masz jakąś fotkę odpieńka ,wirnika i zwężki .Jakiej średnicy otwór w zwężce , jaki biobal na wirniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43863e9d0d142ab5med.jpg

ccfbcad265669755med.jpg

ab70d2cda6720dbdmed.jpg

a7905a6fc497a60cmed.jpg

Zwężka z węża ogrodowego - średnica oryginalna 9 mm. po rozwierceniu na 10 mm. było jeszcze gorzej. Wirnik jak widać na zdjęciu. Na ostatnim zdjęciu max moc odpieniacza, w środku piana z przewagą wody :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Rurka w kubku za wąska ,musi być dużo większej średnicy,wirnik wygląda ok. Zwężka do przerobienia ,wlot powietrza powinien być w tej szerszej części zaraz za zwężeniem

http://nano-reef.pl/...ge__st__40 (na końcu są zwężki)

Wylot wody z komory powinien też być większy dla lepszej regulacji i możesz dać go całkiem nisko ,zaraz za kolankiem ,nie musi być tak wysoko.

Ogólnie projekcik bardzo fajny ,kilka małych poprawek i powinien śmigać aż miło ,gratuluje :thumbup: .

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpowiem, że w E.Leclerc`u można sobie poskładać Delteca SC1455 :D

post-9779-0-12957600-1446889166_thumb.jpg

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenne wskazówki, zmieniłem zwężkę i rzeczywiście jest dużo lepiej. Mam pytanie czy piana od razu powinna się pojawić czy dopiero po jakimś czasie?na waszych filmikach jest taka gęsta u mnie jakby zmieszana z wodą a na powierzchni tylko trochę. Akwarium jeszcze nie mam i testuje w wiaderku w wodzie z aktywnego zbiornika kolegi. Zacząłem robić od nowa trochę inne body może to co zrobiłem jest za duże pod tą pompę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Mniejszej komory nie rób raczej trochę większą jak już coś.Dużo zależy też od poziomu zanurzenia odpieniacza.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuje na różnych głębokościach i ciągle jest to samo. Niby mieli ale piany cały czas jakieś 1-2 cm. i więcej nie idzie do góry. Jak szybko powinna robić się piana? odpieniacz działa już jakieś 2-3godziny i ciągle to samo. Może po prostu nie ma co odpieniać i stąd nie ma piany?Testuje ciągle w wiaderku w wodzie z aktywnego zbiornika. Może powinienem tam wlać syfu z kubka od kolegi wtedy zacznie działać?Postaram się nakręcić filmik jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf z kubka to dobry pomysł. Ale może być nie jeszcze "nie dotarty" czyli tłusty w środku albo cuś


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nowy/wymyty odpieniacz czasem potrzebuje 2 - 3 dni żeby "odpalił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrać wielkość pompy do wielkości akwa ?

Tutaj czytam, że pompa 1000 l/h a przewidywana do 100 l

Na stronach producenta 800l/h przewidują na 1000 l

nic nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.