Skocz do zawartości
marecki911

Ukwiał - dlaczego jest tak napompowany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poniżej zdjęcie mojego nowego nabytku :)

Szukałem na forach i nic nie pisali o tym czy te ukwiały tak mają.

Wydaje mi się, że się za bardzo napompował - ma 25 cm wysokości. Szukam przyczyn - może tak ma bo jest po prostu duży a może cyrkulacja jest za mała. Szuka innego miejsca?

I przy okazji znalazłem dwie szkoły z karmieniem:

- dokarmiać mrożoną pangą dwa razy w tygodniu (jeżeli tak to czy taką zwykłą z marketu?);

- nie karmić! Sam coś sobie upoluje...

Która szkoła jest lepsza?

Wiem, że dla większości temat-banał więc liczę na odpowiedź :)

post-16902-0-77440700-1362327073_thumb.jpg

Edytowane przez marecki911 (wyświetl historię edycji)

6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic złego w nim nie widać??? Bez obaw :)

bardziej zwracał bym uwagę na ten wieloszczet z prawej strony.

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ukwiał ok , nic mu nie ma .Tylko się ciesz że się pompuje :D .Co do karmienia to możesz dać mu do pyska coś z grubszych mrożonek lub mintaja( o pandze nie słyszałem )Jak masz błazenki to nie ma problemu zawsze coś mu podrzucą o ile do niego wchodzą.

rekin1- myślę że to duże wężowidło a nie wieloszczęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od niedawna ukwiała i moje zdziwienie wzbudziła wielkość stopy-nogi. Wydawało mi się,ze powinna być krótsza i mniejsz, a to stanowi wiekszą część zwierzaka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK - żonie mówiłem, że ukwiał będzie extra fajny a dzisiaj jak go zobaczyła to masakra! Ma z 5 cm średnicy i jest mega wyyyyysoki. Nie wiem dlaczego.


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Czasami tak mają , u mnie jak się rozłożą to zajmują sporo miejsca a czasami któryś strasznie się wyciąga do góry.

Może im się nudzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wlazł najwyżej jak mógł-chyba ciagneło go do swiatła. I też tak się wyciagał. Noga jest nadal olbrzymia, ale już szersza i nie tak wyciagnięta. Swojemu podaję drobną mrozonkę wieczorem,bo podobno po duzych kawałkach moga wymiotować.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Raczej na bank wyrzucą duże kawałki, bynajmniej u mnie tak reagowały.Małe kawałki około 1 - 1,5 cm szamają aż miło.

Byle by nie za często.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam kupować zwykłego mrożonego mintaja dla ukwiała? :rofl: I jak? rozmrozić pokroić i podawać raz na jakiś czas? Tego jeszcze nie grali - żona mnie z domu pogoni... P.S. Dobrze, że nie trzeba podsmażyć z cebulinką :D


6921_7075.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawałem raz na tydzień, dwa tygodnie, mrożoną krewetkę koktajlową, oczywiście ukwiał dostawał rozmrożoną... :) rósł jak na drożdżach. nie chciał jeść (wypluwał) jeśli krewetka nei była wymoczona w wodzie morskiej z akwa, czyli samo rozmrażanie w osmozie było dla za mało.

ukwiały mają to do siebie, że czasami przybierają dziwne kształty, pompują się, później flaczeją.

jeśli warunki środowiskowe nie ulagały zmianie to należy to traktować jako jego naturalną toaletę. ukwiał to po prostu duża kiszka albo żołądek, ktory potrafi coś upolować, jak to strawi to musi się wypróżnić, na codzień wydala resztki w małych porcjach więc jest często w ogóle nie zauważane przez akwarystę, ale od czasu do czasu musi sie cały wypróżnić i napełnić od nowa. więc pewnie to co obserwujesz to część tego procesu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sobote wyciagam fileta z dorsza, odkrawam okolo cm/cm. Sam sie rozmrozi po kilku min. Jak nie dostanie, to zaczyna lazic I parzyc korale. Natomiast co do wyciagania nogi, to zawsze stopa gdzies miedzy kamlotami I co rano ku swiatlu ( tak mmi sie wydaje) I w wiekszy ruch wody, pompowanie itp, a na noc siup I znowu kuleczka, ze tylko jeden blazenek ma gdzie spac. Od 9iu mechow, dzien w dzien tak samo. Moze lubia sie opalac ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego karmie solowcem codziennie i w ciągu roku podzielił mi się 4 razy :)

erni na pierwszy rzut oka wygląda to wieloszczet ale skoro właściciel mówi że to wężowidło to OK :)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.