Skocz do zawartości
sinzoe

Jak wywołać... zakwit wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o pomoc. Jak najszybciej wywołać w warunkach domowych zakwit wody?

Dodam, że jest mi to potrzebnę do przeprowadzenia badań do pracy magisterskiej. W skórcie mam zbadać różnicę w charakterystykach spektralnych wody czystej i zanieczyszczonej biologicznie smile.png Min po żeby sprawdzić czy na zdjęciach satelitarnych można wykryc zanieczyszczoną wodę.

Jak na razie mam dwie bańki z wodą (jedna z akwarium, druga ze stawu) do których dodałem trochę nawozu azotowego i fosforowego. Oświetlam to żarówką 100 W. Nie wiem czy właściwie do tego podszedłem.

http://www.picshot.pl/pfiles/307153/mail.google.com.jpg

Kompletnie się na tym nie znam i robię to trochę na "czuja. Może macie jakieś rady?

A może ma ktoś do sprzedania fitoplankton?

post-19070-0-30120800-1363013163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzasz badania do magisterki "na czuja" :clap: i piszesz, że się na tym nie znasz...zmień temat albo promotora. :ninja:


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy napiszesz to na wszystkich forach :spam: :spam: :spam:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale takie badanie jest do d... bo równie dobrze mozesz zabielić maką wodę albo wlać zielona farbę? Przecież jeśli ma to zobaczyć satelta i rozpoznać to wpierw musi wiedzieć co i w jakiej gęstości a to wymaga juz komory do liczenia. Poszukaj telefonów do najblizszych uniwersytetów czy akademii rolniczych i zapytaj gdzie są takie zielone bajora.

Przeprowadzasz badania do magisterki "na czuja" :clap: i piszesz, że się na tym nie znasz...zmień temat albo promotora. :ninja:

Widzisz bo mój kierunek nie jest w ogóle związany z wodą ani roślinami. Bardziej piszę o możliwościach satelit. I do tego jakaś szczególna wiedza o hodowaniu glonów nie jest mi potrzebna. Poprostu mam mieć wodę czystą i z tymi glonami żeby zbadać różnicę.

Dlatego też piszę tutaj żeby się poradzić...

Edytowane przez sinzoe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli już naprawdę ci się nie chce iść do biblioteki to użyj googli... ps - hodowaniu się pisze przez h a nie ch...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale takie badanie jest do d... bo równie dobrze mozesz zabielić maką wodę albo wlać zielona farbę? Przecież jeśli ma to zobaczyć satelta i rozpoznać to wpierw musi wiedzieć co i w jakiej gęstości a to wymaga juz komory do liczenia. Poszukaj telefonów do najblizszych uniwersytetów czy akademii rolniczych i zapytaj gdzie są takie zielone bajora.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi że dodanie zielonej farby to nie to samo. Satelity obrazują w różnych pasmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wierz mi że dodanie zielonej farby to nie to samo. Satelity obrazują w różnych pasmach.

Przecież dałem Tobie odpowiedz na drugim forum to nie raczyles nawet dać komentarza.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo naświetla, dodaj nawozy dla roslin aby byl azot fosfor moze dodaj jakis piaskowiec wydziela on krzemiany, postaw akwa na parapecie aby slonce ladnie operowalo nad nim. Sama od tak woda nie zakwitnie tak latwo.

Albo dodaj wlasnie fitoplankton, jak juz pisales, napowietrzaj i nawoz dla roslin plus oswietlenie szybko bedzie cala zielona woda. Jestes z warszawy pisz do akwarystow z warszawy, podjedziesz do kogos, da ci troche wody z akwa po podmiance troche fito kupisz i masz zielona wode w kilka dni.

ps. chlopak szuka pomocy to mu pomagajcie, a nie wymądrzajcie się typu zmień promotora albo na jakim forum to pisałeś jeszcze chcecie sie dowartosciowac ze wiecie cos wiecej niz inni? nie tedy droga, polak polakowi powinien pomagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. chlopak szuka pomocy to mu pomagajcie, a nie wymądrzajcie się typu zmień promotora albo na jakim forum to pisałeś jeszcze chcecie sie dowartosciowac ze wiecie cos wiecej niz inni? nie tedy droga, polak polakowi powinien pomagac.

No to przecież dostał pomoc na sąsiednim forum. Sam osobiście napisałem najłatwiejszy sposób a jeden z kolegów poparł. Natomiast założyciel nic sobie z tego nie zrobił a 4 dni pózniej pyta o to samo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A mnie ciekawi po co ludzie takie tematy zakładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chłopie piszesz pracę magisterską - warto by było poczytać trochę o tych "zanieczyszczeniach biologicznych". Ale użyj źródeł naukowych, które mają jakąś wartość a nie "mityczne historie" z forum. Na ten tamat napisano wiele publikacji. Nie wiem na jakiej uczelni studiujesz ale pewnie ma ona dostęp do science direct itp. Wystarczy chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "zakwit wody" w Twoim mniemaniu ?

Dodajesz szklanke wodki i po dwoch dniach beda bakterie tak rozmnozone, ze woda nie bedzie "krysztalowa". Jak nie, to codziennie dodaj wodki.

Potrzebujesz w akwarium azotany, fosforany i weglowodany. Jak przedobrzysz to bedzie "zycie" w postaci zakwitu bakterii. :rtfm:

Nie wiem, czy to nazywasz zakwitem "wody" ? To nie woda kwitnie, tylko bakterie lub glony...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale można w prostszy sposób spowodować "zakwit" wody, dostarczając i bakterii i minerałów, azotanów, związków fosforu i resztek organicznych. Po prostu do niej za przeproszeniem nasikać :thumbup:

Najlepiej na kacu.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.