Skocz do zawartości
Andretti

rejestracja firmy w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Polska zawarła w 1976 r. Umowę z WB o unikaniu podwójnego opodatkowania, której celem jest właśnie uniknięcie podwójnego opodatkowania. Wg umowy dochody uzyskane przez osoby mające miejsce zamieszkania w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce, a podatek, który jest płacony w WB można odliczyć od podatku w Polsce. Podatek do zapłacenia w Polsce obliczamy w ten sposób, że do dochodów w WB doliczamy ewentualny dochód uzyskany w Polsce i następnie obliczamy podatek wg polskiej skali podatkowej i polskich progów podatkowych. Od tak wyliczonego podatku można odliczyć podatek zapłacony w WB.

@Andretti z filia mi sie porypało

Wszystko ładnie i pięknie tylko kolega chce założyć firmę na adres znajomych wiec ma wszystko w uk i tam sie rozlicza. Teraz kwestia polski, jesli wyjdzie, ze mieszka w pl a wyjdzie napewno to polski urząd upomnie sie o rozliczenie roczne a wtedy mogą sie dopatrzyc oszustwa i unikania płacenia podatku. Było o tym głośno jakiś czas temu i dużo osób mieszkających w uk nagle dostało wezwania do rozliczeń w pl bo mieli nie zamknięte sprawy lub wynajmowali w pl mieszkania kupione na własność. A wtedy zaczynaja sie schody i jaja bo w uk nie są rozliczona pieniądze z pl a polski urząd chce za dopatrzenie sie rozliczenia całości dochodów łącznie z dochodami w uk. Ta droga najpierw musisz zapłacić masakrycznie wielki podatek a pózniej ewentualnie dochodzić Twojej racji i zwrotu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorykolwiek urząd dopatrzy sie chociaż jednej złotówki, która nie została rozliczona i juz jest pozamiatane. Gdyby było tak łatwo to juz dawno by nie było firm w pl. Nie tylko Wy macie takie pomysły a wiele osób juz to przerobilo. Sam byłem i selfemployer i miałem tez dochody w dwóch krajach.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest jak sie chce uniknąć podatku od zarobionych pieniędzy. Ja napisałem jak sie rozliczać legalnie ;).


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest jak sie chce uniknąć podatku od zarobionych pieniędzy. Ja napisałem jak sie rozliczać legalnie ;).

Pracowales kiedykolwiek w uk? Miałeś z tym do czynienia czy jedynie piszesz jak uważasz ze jest? Ja dostałem na początku tego roku list z urzędu podatkowego w pl, ze mam do zapłacenia podatek wysokości 360tysiecy!!! pln. A dlaczego? Dlatego, ze dopatrzyli sie nierozliczonej faktury za sprzedane auto w pl.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam masz do zapłacenia i dlaczego. Nie pracowałem też w UK i to co napisałem nie ma z tym nic wspólnego. Ja Ci tylko napisałem że zgodnie z prawem nie musisz podlegać podwójnemu opodatkowaniu. Jeżeli urząd dopatrzył się jakiś nieprawidłowosci to jeszcze inna sprawa.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proceder legalny i co raz bardziej popularny. rozmawialem z naszym ksiegowym o tym kiedys. podatki i ubezpieczenia placimy w karaju, w ktorym jest zarejestrowana firma. jesli nie handlujemy towarami wymagajacymi oplat celnych potrzebujemy jedynie potwierdzenia legalnosci prowadzenia firmy. swiadczac uslugi poza gramicami kraju (czyt. w polsce) chroni nas brytyjski urzad skarbowy pod haslem "offshore worker" i polskie prawo moze cmoknac nas w pomke. :)

druga strona medalu jest taka, ze podatki w uk niskie nie sa, a towary zakupowane do firmy poza granicami kraju ciezko wrzucic w koszty. niskie koszty ubezpieczenia wiaza sie z brakiem skladek emerytalnych wiec "dziura w zyciorysie".

mi osobiscie najbardziej podoba sie roczne rozliczenie firmy

:) telefon do urzedu, nazywam sie tak i tak, zarobilem tyle i tyle. kosztow mialem tyle wiec wplacilem tyle. dziekuje. dowidzenia :) rozliczony


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andretti mam zarejestrowana dzialalnosc w UK

Gdybym chcial/a dzialac na terenie Polski zaczynam dzialac wg przepisow jakie mamy w polsce.

To co zarobi oddzial na terenie kraju musi byc opodatkowane i zaplacine w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, jesli swiadczysz usluge bezposrednio zwiazana z twoja dzialalnoscia w UK. jesli np prowadzisz salon masazu i jedziesz do polski wymasowac kogos to wystawiasz mu brytyjski rachunek i rozliczasz sie z niego w uk.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli masz salon masażu a w Polsce wynajmujesz komuś swój dom to zaczynaja sie schody bo urząd w pl zacznie sie domagać swego.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie, ze tak. napisalem wyraznie ze placimy w kraju gdzie zarejestrowalismy firme. a nie da sie zarejestrowac brytyjskiej firmy z siedziba w polsce :) wtedy to tzw filia czyli polska firma pod brytyjskim szyldem ale zarejestrowana w polsce i podlegajaca polskiemu prawu.

wiem, ze ten proceder jest bardzo popularny w sektorze budowlanym. jestes brutyjska firma ktpra kladzie w polsce kafelki lub remontuje mieszkania. ale nie masz w polsce siedziby tylko na zlecenie wpadasz. :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jak wystawie brytyjską fakturę to czy ona ma jakąś wartość dla polskiego przedsiębiorcy? może sobie odliczyć vat? Jak nie to ciężko też znaleźć nabywców.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktury między krajami EU są w ramach exportu/importu, firma wystawia w UK fakture z zerowym vat'em, a firma z PL, która kupuje towar/usługę rozlicza vat w Polsce.

Od strony prawnej chyba nie masz się czego bać, przy usługach sprawa jest klarowna.

Najważniejsze to dobrze to przelicz, ubezpieczenia, koszty księgowości, podatki w UK

Kolejna kwestia jest taka, że będąc ubezpieczonym w UK, aby korzystać z opieki medycznej w PL powinieneś mieć kartę EHIC, ale nie możesz korzystać z leczenia planowanego.

W Polsce z tego co wiem opłaca się jeszcze być 'rolnikiem' (nie wiadomo jak długo), małym problemem jest wejście w posiadanie kawałka ziemi, ale znacznie większym jest uwolnienie się z piramidy finansowej zwanej ZUS'em.


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz zajerestrować to do company hous tak jak tester pisał,Ja jeszcze miesiąc temu byłem self employed, ful time. Oraz ltd heh


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.