Skocz do zawartości
ShrekPL

Cyrkulacja - prosba o rade.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem caly czas na etapie projektowania zbiornika, teraz przerabiam cyrkulacje :( Otoz, zastanawiam sie nad dwoma rozwiazanimi :

Zbiornik 250l. 100x50x50.

1) zastosowanie mocnej pompy powrotnej i rozdzielenie jej ujscia na dwie, albo i trzy dysze umieszczone w roznych czesciach zbiornika (z wykorzystaniem rurek(np.nipco)). Jakiej pompy powrotnej powinienem szukac (moc/model/marka).

2) zastosowanie pompy powrotnej "zwyklej" mocy i oparcie cyrkulacji o pompki do tego celu przeznaczone (ilosc/moc/model/marka + pare slow o ich umiejscowieniu)

Prosze naprowadzcie mnie na wlasciwy tor lub zaproponujcie jakies inne rozwiazanie - zalezy mi na dobrym samopoczuciu zwierzakow... ale i swojego portfela :(

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin.

:yes


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz dlawil pompe glowna takimi rozgaleziami to zamiast ruszac wode porzednie, bedzie sobie posikiwac. Daj jedno wyjscie. Co do cyrkulacji najlepszy bylby jakis stream za skale power head i jeszcze jeden ph zeby wlaczal sie co jakis czas.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakoz i ja mam takie akwa to po wiekszych konsultacjach z innymi akwarystami wymyslilem takie cos jako glowna aquabee up2000/1 wieksza moc w podnoszeniu + scwd wylot wody na tyle akwa i do tego 2* mareastrem 2400 l/h mozesz zastosowac marea 3200 l/h i je zdlawic a potem w razie potrzeby dac na full wszystko zalezy oczywiscie od tego co masz zamiar trzymac w zbiorniku

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalbym w akwarium 2 pompy po 2500 l/h a w sumpie taka, ktora raz lub dwa razy na godz. przepompuje cala objetosc akwa (biorac pod uwage wysokosc podnoszenia).

Te pompy w akwa sterowalbym zegarami zeby pracowala raz jedna raz druga a czasami obydwie jednoczesnie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.