Skocz do zawartości
refish

Poczta Polska

Rekomendowane odpowiedzi

220px-Woz_pocztowy.jpgjuż nigdy nic nie zamówię przez pocztę ,to paranoja aby przesyłka priorytetowa jechała od poniedzialku z Zabrza a dziś jest czwartek i listonosza nie ma[ super expres priorytet] tym ze zdjęcia pewnie jedzie moja pompa :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priorytety dochodza w 7dni, taki masz zapis w regulaminie, jest tam tez zapis ze chyba 90% dochodzi dnia nastepnego, znalazles sie w mniejszosci, powinienes czus sie wyrozniony.

Nie ma firmy na swiecie ktora zapewni 100% jakosc, trzeba sie z tym pogodzic albo miec sporo milionow, zalozyc wlasna siec i pokazac innym ze sie da

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś wysyłającego o nr. przesyłki, na stronie http://sledzenie.poczta-polska.pl/ możesz sprawdzić na jakim jest etapie.

Tak to wygląda po wprowadzeniu nr.

beztytuuww.jpg

Erni był pierwszy :)

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez obrazka hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... Powoli ale dokładnie. Ja tam uważam, że Poczta i tak jest niezła w porównaniu z innymi firmami pocztowo-kurierskimi.

Chyba najlepszy, znany mi numer, wykręciła parę lat temu firma na literę D, która z Paryża zawiozła przesyłkę do Katmandu zamiast do Katowic. Nie wiem jak to zrobili, może Nepal miał w ich systemie skrót NPL i ktoś coś źle odczytał, albo coś... Bo Kat i Kat wyglądają tak samo. W każdym razie, to się wydarzyło i o dziwo, w końcu paczka dotarła pod właściwy adres.

Paczki giną w każdej firmie i czasami trzeba uruchomić procedurę reklamacyjną. Nie jest wykluczone, że ta paczka leży sobie spokojnie w urzędzie pocztowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ktoś wysłał ci zwykłą paczką

ja zawsze wysyłam priorytetem i na następny dzień zawsze jest

zwykła paczka do 7 dni roboczych

priorytet max 24 godziny w dni robocze

od ciebie też dostałem na następny dzień dopołudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiego konca polski idzie w 1 dzienpriorytet, ale pod warunkiem jak sie ją nada przed 12 rano :)

jesli wyslali w poniedzialek poznym popoludniem to licz ze od wtorku do srody idzie paczka.

jesli paczka przyjdzie po godzinie 16 do oddzialu pocztowego to moze byc dostarczona dnia nastepnego.

aby miec pewnosc co sie dzieje z paczka to najlepsze jest sledzenie. mialam kilka razy, ze jak zadzwonilam po 16 na poczte to paczka byla i odebralam osobiscie.

TYLKO POCZTA POLSKA. firmy kurierskie to dziadostwo. wybieram jak musze.

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dopłacić i zamówić kuriera. Wysyłam multum paczek i pocztą przestałem już wysyłać za dużo jest z nimi problemów i lubią zgubić przesyłkę albo leży na poczcie i nawet awizo nie zostawią ;/ z resztą za ubezpieczenie paczki sobie zdrowo liczą (jakoś 3 zł za każdą stówę), a kurierska jest ubezpieczona w cenie.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylam mega zadowolona z kurierskich poki mi nie zaczeli doliczac ''kar'' za niestandardowe paczki i oni sami nie wiedza co bylo nie tak :D

gdybys wysylal duuuzo paczek to mialbys inne zdanie ...

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja mam inne zdanie co do poczty i przesyłek kurierskich.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO POCZTA POLSKA. firmy kurierskie to dziadostwo. wybieram jak musze.

Tak, tak - jedyna firma gdzie pracują jasnowidze. Bez dzwonienia domofonem czy dzwonkiem do drzwi wiedzą, że Cię nie ma w domu. Kurier jak ma tel podany na paczce zawsze dzwoni (przynajmniej w Lublinie) czy jesteś i czy ma poc o jechać. Kurier ceni swój czas i go jakoś organizuje - listonosz/paczkonosz mają to w d****.

Pracuję jak pracuję i przd zamknięciem oddziału poczty raczej nie bywam w domu, znajduję awizo krew mnie zalewa bo wiem, że żona nigdzie nie wychodziła bo siedzi z Małym, paczki/listu nie odbiorę bo rano znów wyjadę:( A w sobotę to oczywiście niczego nie załatwisz. Dla mnie podobnie jak z PKP i innymi kolejami ten hegemon powinien już dawno być sprywatyzowany lub rynek usług pocztowych uwolniony.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qlfon nie mow o prywatyzacji ! niestety znam z wlasnej autopsji cenę jaką placa firmy a przede wszystkim ludzie za prywatyzację. ZASTANOW SIE ZANIM NAPISZESZ COS PODOBNEGO.

listonosz do mnie zawsze puka bo wie ze prawie zawsze jestem w domu. jak mnie nie ma to zostawia u sasiadow (ich paczki tez zostawia u mnie). tak samo kurier.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem od wczoraj na poczte nie ma i nie ma dzisiaj zadzwonilem do sklepu status paczka dostarczona nie odebrana wczoraj o18 50 [caly dzień w domu bylem ] a gdzie jakieś awizo ? przecież skyrzynka na listy na plocie wisi .Dzwonie po raz chyba 8 na poczte ,powiedzialem że sklep ma status dorenczono nie odebrano , paczka znalazla się jest w terenie z listonoszem a mnie dalej kur...a bierze masz racje Rafal burdel jak za komuny ,to jest priorytet :rant:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Kurier to najczęściej dziadostwo. Poczta polska jak nie ma adresata najczęściej zostawia awizo i wiem gdzie mam przesyłkę odebrać. Kurier zostawi byle gdzie i ma to w pewnej niezbyt reprezentacji część ciała. A potem muszę szukać i zgadywać u którego głupek ją zostawił. Dzwonienie i skargi mają w nosie. W jednej z firm usłyszałem że jak się nie podoba to mam z ich usług nie korzystać. Mało która firma dostarcza przynajmniej u nas w Piekarch po 16 bo oni o tej porze nie pracują. A nie każdy chce by jego sąsiedzi wiedzieli że kupuje coś wysyłko. A co mam sąsiadom każdemu z osóbna zabronić odbierać moje przesyłki? Zatem jak kurier to tylko płatność za pobraniem. Wtedy może jeszcze latać i starać się będą. Zresztą znam od środka te branże. Za młodych lat pracowałem i dla poczty polskiej i dla ś.p. PAF i dla nadal istniejącego InPost. Ale wtedy takich numerów się nie odstawiało jak dziś robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma wady i zalety

Dla kupującego wazny jest fakt, że kurierska przesyłka jest ubezpieczona lepiej niz pocztowa (jakaś tam wielokrotność jedynie ceny przesyłki typu 10 zł więc rościć można sobie max 100 zł bez dodatkowego ubezpieczenia)

W przesyłkach najbardziej zawodzi czynnik ludzki kurier/listonosz i od niego głównie zależy ocena jakości usługi


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie ie miałem takich problemów, zazwyczaj dochodzi na drugi dzień, ja bym ścigał sprzedawcę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Teoretycznie masz rację. Ale tu w grę wchodzi coś więcej. Napierw 1 czynnik ludzki w terenie ma w nosie komu da przesyłkę byle się jej pozbyć to to już zasługuje na conajmniej zwrócenie uwagi jeśli nie na zgłoszenie na policję. Drugi czynnik ludzki w biurze reklamacji też kompletnie ma mnie w nosie. Zatem musiałbym dla przykładu wytoczyć im sprawę. Ale jest też kwestia organizacji i logistyki. W poczcie polskiej jak nawet czynnik ludzki w terenie ma mnie w nosie to gdzie do najbliższego punktu pocztowego i tam zostawia przesyłkę a nie wpisuje że została doręczona. Gdyby kurier miał większy nadzór to by numerów nie robił i miał gdzie awizować to może też. A paczki pocztą wysyłkałem odbierałem wiele. Także żywe zwierzęta głównie ślimaki ale i inne. Odpowiednie nadanie i opakowanie powoduje że ryzyko uszkodzenia jest minimalne. I tak jak ktoś wcześniej napisał istotny jest czas nadania by była traktowana jako priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet nie jest usługą gwarantowaną tylko deklarowaną. niby niuans a jednak :)

co do kurierów to również uważam że PP ma wysoką jakość, natomiast przy przesyłkach miedzynarodowych EMS ktorego operatorem w PL jest PP może być przykładem dla innych firm, włącznie z obsługą celną


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dokładnie. Jakoś nie przepadam,za firmami usługowymi, które ŻĄDAJĄ abym to ja się dostosował do ich godzin pracy. Naturalna koleją rzeczy jest, że ludzie pracują w godzinach 6- 16 i w tych godzinach najczęściej ich nie ma w domu.A jeśli i firmy kurierskie tylko tak chcą pracować to nich doręczają tylko przesyłki B2B, P2B i niech się nie biorą za B2P i P2P lub tworzą punkty awizacyjne. Inaczej nie są w stanie zrealizować świadczeń których się podjęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto nieraz wziąć i podać adres do miejsca pracy jeśli to możliwe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

dlatego warto nieraz wziąć i podać adres do miejsca pracy jeśli to możliwe

Z 1 strony dokładnie jeśli to mozliwe. W pracy generalnie powinniśmy się zajmować pracą a nie prywatnymi sprawami. A z drugiej strony nawet jeśli to mozliwe to w imię czego ? Bo firmie, której się za to płaci nie chce się działać w sposób prawidłowy i doręczać mi przesyłki ? To niech strzygą trawniki albo ulice sprzątają. Trawa zawsze jest na miejscu - jak wyrośnie. Ulica też nie ucieknie. Świadcząc usługi pod klienta trzeba się dostosoeac do jego zwyczajów. Markety i sklepy są czynne do 17, czasem dłużej, a markety 22 a czasem cała noc. Dlaczego nie od 6-14 ? Bo by klientów nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka doszla o 14 30 "radiesteta" ja nie pierwszy raz coś kupuje i sprzedaje przez wysyłkę to że ty się nie sparzyłeś to twoja sprawa ja już dwa razy i mam takie zdanie o pp i jestem przekonany że e -ryb wyslala rano bo zamówienie robilem i potwierdzalem dzień wczesniej

post-13090-0-75839100-1363881844_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie rozumiem Twojego oburzenia

ludzi pracujących w transporcie tez trzeba zrozumiec, tak jak sami chcemy być rozumiani w tym co zawodowo robimy

sam bardzo szanuję swojego kuriera

w wakacje przyjechał do mnie o godz 20

spytałem czy auto sie zepsuło, a on ze serce i ze po 5 latach na urlop pierwszy w koncu musi isc

każdy pracuje i się stara, przynajmniej takiego kuriera z wielu wybrałem co się stara i mimo że tańszego moge mieć to liczy się to jak obchodzi sie on z paczkami etc.

Są różne usługi kurierskie - mowie o tych droższych, gdzie możesz jesli Twoje miejsce zamieszkania na to pozwala dostać paczkę w weekend, do godz 22 lub do południa.

Troszkę trzeba popatrzeć na to wszystko w ten sposób, że kurier czy listonosz nie ma 1 osoby która chciałaby odebrać paczkę o godz 16 i to w jednym miejscu jego strefy. Niestety jest jak jest, a cieszyć się nalezy z tego, ze wiele sie zmienia zwlaszcza jesli chodzi o wybór usług od paczkomatów po inne opcje.

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.