Skocz do zawartości
lasius

Sól robiona przez Polską firmę chemiczną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Udało mi się zainteresować tematem osoby z pewnej poważnej firmy zajmującej się chemią analityczną i laboratoryjną.

Są prawie pewni ,że mogą produkować dobrą sól morską znacznie taniej niż pozostali(importerzy), jednak muszą znać jak najdokładniej skład jonowy NWM, mówią ,że ceny czystch soli jakimi dysponują i buforów pozwolą im na to. Dlatego proszę o pomoc kogoś kto zna się na chemii morza na tyle by podać wiarygodny skład jonowy wody morskiej.

Analiza od podstaw wody trwałaby dość długo,szczególnie jesli ma być to analiza ilościowa mikroskładników.

Pozdrawiam i proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem nie jest w składzie tylko w odpowiednim wymieszaniu - robić sobie w domu można ale robić w ilociach "hurtowych" kiedy klient dostaje tylko kawaek "tortu" jest stanowczo trudniej.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o duże ilości...mieszanie itd. to duża firma, byłoby odp. pakowane itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mnie :( problemem nie jest robic to w małych ilościach tylko w duzych - to dziwne ale tak jest - wynika to z teorii mieszania układów sypkich. A skład wody morskiej jest na każdej prawie stronie oceanarium (poszukaj ze stanów - ja niestety nie mam teraz czasu)

i zapytaj sie ich jak zaierzaja obejśc problem mieszania :( z checia poczytam.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. osobno Nacl i do tego woreczek pozostałych składników wszystko wsypać do 30l/15l/wody... ale dzięki poszukam w oceanarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ten sposób to można - tylko to nie jest tak wygodne jak dostępne obecnie sole na rynku - dawniej tak było robione z tego co wiem ale właśnie przez wygodę się z tego wycofano.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał do wyboru sól xa 4-6zł/kg dobrej jakości w dwóch woreczkach albo sól podobnej jakości za 15zł/kg w jednym - którą wybierzesz?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to wcale nie jest takie latwe. Ta sol firmowa ma to "cos":( Nie wystarczy skopiowac skladu nwm.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadko robie podmiany :( a po 6 zło była w jednym w promocji AM


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ,że to jest łatwe. Sole są dosyć tanie, witaminy również bufor też nie jest drogi.

Pytanie brzmi czy lubimy płacić za "firmę", choć Kent, AM,ocean instant czy inne również kiedyś startowały jako nowicjusze...u nas jest taniej chyba wyprodukować kg soli morskiej niż w Niemczech czy U.S.A.

Może poprostu boimy się konkurencji. Może nic z tego nie wyjdzie ale jeśli jednak? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację :( ciekaw jestem sam co z tego wyniknie i jak się okaże korzystne to nie omieszkam powiadomić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taniości składników to są moim zdaniem mity.

Do wyprodukowania soli potrzebujesz soli nie uwodnionych a te w cennikach firm chemicznych wcale nie są tanie. Poza tym w skład soli wchodzą również siarczany a te w wersji nieuwodnionej są czasami bardzo drogie. Osobiście uważam że tanie skomponowanie dobrej soli to nie jest wcale trywialna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w soli w głównej mierze płacimy za markę. Skład jest wszędzie podobny.

Tutaj wchodzi w grę sprawa doświadczenia i długoterminowego testowania i opinii rynkowej - co na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe, dobre i tanie, może w przyszłości okazać się trudne, kiepski i na koniec drogie.

Do tego wszystkiego nalezy doliczyć promocje, reklamę, opakowanie, transport, itd itp.

Poza tym, jak nawet wyjdzie za tanio, to ludzie będą czuli jakiś chwyt. Ja sam jak widzę coś za tanio, to wątpię w jakość. Jak producent dołoży do ceny,i ta będzie zbliżona do markowych, to ludzie dopłacą parę złotych do "oryginału".

Jak sprzedaż byłaby uzależniona tylko od kosztów produkcji, to odpieniacz Ap600 delteca kosztoawałby jakieś 300 zł. Nikt nie sprzedaję ceną.

ehhhhh.... ekonomia....

PS. Dam sobie szczypce odciąć, że przy odrobinie zaparcia zrobicie super sól.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.