Skocz do zawartości
dirty_pig

Projekt sumpa z automatyczna dolewką i podmianką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ze względu że mam zmorę z podmiankami wody w akwarium chciałem przerobić swojego sumpa (zrobić od nowa). Pod akwarium mam wodę i kanalizację i ten fakt chciałbym wykorzystać do ułatwienia mi podmianek wody i wpadłem na taki pomysł jak poniżej.

Proszę o wasze sugestie i jakieś poprawki w projekcie (ideowym) jaki wam przedstawię poniżej.

Zasada działania:

1. sump tradycyjny 2-3 komory max

2. woda z rodi uzupelnia mi się automatycznie za pomocą elektrozaworu na instalacji i czujnika poziomu cieczy w zbiorniku z wodą do dolewki.

3. woda odparowana w sumpie uzupelnia sie grawitacyjnie dolewką automatyczna grawitacyjna

4. woda z rodi uzupelnia mi komore mieszania solanki grawitacyjnie za pomoca automatycznej dolewki grawitacyjnej. Po prostu po kazdej podmiance woda uzupełni mi się automatycznie.

5. 2 zawory jeden do podmianki świeżą wodą drugi do wylania wody "brudnej". oba działają grawitacyjnie.

6. 2 otwory zabezpieczające jeden i drugi aby nie zalać wszystkiego w firmie. grawitacyjny spływ do kanalizacji.

Proszę o poprawki i sugestie może coś jeszcze mógłbym dodać.

będe dodawał refungium i AS w tym sumpie.

post-14106-0-41398900-1364198496_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam podobne rozwiązanie tyle tylko że w osobnych zbiornikach.

Wodę w zbiorniku RO dolewam za pomocą zegara na elektrozaworze, nadmiar przelewa się do kanalizacji - jeden plus - dolewka idzie w nocy, za dnia masz małą kontrole jeżeli by np zawiesił się pływak i dolewało by się cały czas świeże RO.

Dolewanie odparowanej RO grawitacyjnie - nie wiem czy to rozwiązanie się sprawdzi.

Komorę podmianki i komorę na świeżą solankę zrobił bym o podobnym litrażu - żeby nie kombinować.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi.

świerze rodi najwyżej wyleje się do kanalizacji gorzej z dolewką do supma.

dlaczego ma sie nie sprawdzic grawitacyjna dolewka odparowanej, zawiesza się czy jak?

nie chcę robić takich samych komór dolwewki i komory mieszania gdyz i tak mala komora mi mieszania wychodzi okolo 37L a chciałbym około 50L mieć.

Mam jeszcze jeden pomysł jak bym zastosował zawór zwrotny przy dolewaniu wody z wody od dolewki do komory mieszania wtedy bym nie musiał stosować automatycznej dolewki grawitacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.