Skocz do zawartości
Kraszan

Czy mi się wydaje, czy zapanowała moda na piasek?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ci wielkie za obniżenie mi PH w żyłach (nadciśnienia):(

Co do zwierząt kopiących widziałem gdzieś program gdzie była jakaś babka, która przekopywała dno w celu poszukiwania pozywienia. Nabierała cały pysk piachu, żeby następnie go wyrzucic przez pokrywy skrzelowe. Wyglądało to naprawdę komicznie:) jakby ktoś z was wiedział co to za gatunek będę wdzięczny za podanie nazwy.

Pozdrawiam!!!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sypac czy nie sypac?:(:):(


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

no i sypac czy nie sypac?:(:):(

Ja posypałem już troszke

wygląda fajnie ale jednak musze dokupić coś jeszcze by chodziło w piasku.

Fajnie wygląda pewnie też daje możliwość ukrycia sie organizmą które by mie miały możliwości przeżycia w skale dłużej.

Co zauważyłem że nawet mandaryn jak znajdzie jakiegoś robaczka to potrafi grzebać w piasku.

Zdjecia z akwarium już z piaskiem można zobaczyć

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4543&d=60

Ja w 30l miałem żwirek 2-3mm i też było fajnie był ładny i czysty (ale tylko na wierzchu)

pod zwirkiem zebrało sie sporo syfu (po około 5-6 miesiacach)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedna uwaga, bom se ostatnio kupil ksiazeczke o DSB i moge sie powymadrzac:D: zawsze mnie nurtowala sprawa rozgwiazd piaskowych, babek i innych takich gadow co w piachu ryja i oto w tej ksiazeczce chlop pisze (a jest to gosc, ktory jest oceanografem i bada piach od 40 lat!)- jesli wpuscisz do piachu jakies zwierzaki, ktore zywia sie mikrofauna tam sie namnazajaca, to po ptokach- wykoncza Ci wszystko w krotkim czasie i piach przestanie "filtrowac". Argument, ze te zwierzaki wzruszaja piasek jest sredni, otoz tenze gosc pisze, ze mikrofauna (a moze byc jej nawet do 100 000 gatunkow) przy sredniej liczebnosci, obracajac kazde ziarenko piaseczku jest w stanie w ciagu trzech dni przewrocic cale podloze o grubosci powyzej 8-10cm (czyli faktyczne DSB). Ksiazeczka: 'Sand Bed Secrets', Ronald L. Shimek do nabycia tu

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=SANQ3ED370


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak radzicie sobie z churami piasku podnoszonymi przez pompy cyrkulacyjne? u mnie po kilkunastu minutach skały były białe, całe pokryte piaskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nie może trwać cały czas. Piasek znajdzie w końcu swoje miejsce i nastąpi "rownowaga". Jeżeli obsypało Ci skały to pomachaj przy nich ręką - odleci. A jak tego jest na prawde duzo to jakąś pompkę do ręki i potraktuj skały strumieniem z niej.

Widziałem zbiorniki gdzie byl aragalive i chodziły tam takie pompy, które robiły w środku pralkę a piach leżał nieruchomo.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się piach znalzał swoje mniejsce tylko mało fajnie to wygląda, albo usypana jest górka albo "krater" do samego dna, problem w tym, że mam dwa streamy Tunze do cyrkulacji i te wydmy ciągle się przmieszczają i ziarenka piasku wciąż się unoszą w toni i osiadają na skałę, wiczorem robię "przedmuch" skały strumieniem z pompy a na drugi dzień jak wracam z pracy znowu tego pełno na skale, teraz to nie jest aż tak duzy problem bo to goła skała akwa dopiero startuje, ale i tak ten piach ma "magiczne" zdolności przywierania do skały, nawet bardzo slnym strumieniem nie udaje się wyczyścić całkowicie, boję się na przyszłość, czytałem że czasem dobrze jest zrobić mały sztrom w akwa, ale jak go zrobię gdy będą tam zwierzaki to mam niefajne wizje bo nie za bardzo potraktować xenie strumnieniem z or6500 bo to nawet mniejsze skalki przesuwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MisieKartuzy :

...

Co do zwierząt kopiących widziałem gdzieś program gdzie była jakaś babka, która przekopywała dno w celu poszukiwania pozywienia. Nabierała cały pysk piachu, żeby następnie go wyrzucic przez pokrywy skrzelowe. ... jakby ktoś z was wiedział co to za gatunek będę wdzięczny za podanie nazwy.

Pozdrawiam!!!

Amblygobius phalaena ???


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MisieKartuzy

Valencianea pullearis , Valencianea sexguttata.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta rybke http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=5850 i ona nic innego nie robi jak caly czas kopie w piasku, na poczatku mialem straszna zadyme ale powoli wszystko zaczyna sie ladnie klarowac, a ona nie przestaje kopac. Szkoda tylko ze one skacza dosc wysoko i podobno ma sie niedlugo ususzyc na podlodze obok akwarium (moze moja polubi moje akwa i zaostanie na zawsze :()


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phalanee ja mam osobiscie i kopie jak wsciekla. jedyna jej wada jest to ze nie wypluwa piachu tam skad go nabrala tylko plynie przez caly zbiornik rozsiewajac go wszedzie po drodze. za to te symbiotyczne co z krabem zyja prawie wcale nie kopia.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.