Skocz do zawartości
Kraszan

Testy wody ZOOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro zapytam co z tymi testami i jakie roznice moga byc w wodzie morskiej i slodkiej.

Wydaje mi sie, ze korale nie powinny zyc. Na razie nie wyciagam zadnych wnioskow, a obserwuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem, że opakowanie testu zooleka na Mg powinno wystarczyć na ok 25 pomiarów. Tak jest napisane na pudełku. Guzik prawda. Odczynnika 3 jest 15 ml co daje ok 300 kropelek (zmierzyłem ) a to pozwala na niecałe 10 pomiarów.

Na dodatek nie ma uzupełnień tego 3 odczynnika, którego idzie niewspółmiernie dużo (ok 36-38 kropli na pomiar)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - a ile wychodzi w porównaniu z innymi producentami?

W zooleku zakładając duże wartości Mg w wodzie rozumiem, że wystarcza na ok. 8 testów, czyli 12,50zł/8= ok. 1,60zł /1 test


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem przed chwila do Zooleka i oto co sie dowiedzialem.

Ci co dostali instrukcje w jezyku angielskim w tescie na Mg to przez pomylke. Jest instrukcja w jezyku polskim i teraz bedzie to dopilnowane.

Beda nowe szpatulki z rowkiem do nabierania proszkow, oraz informacja w instrukcji, ze ten proszek to nic innego jak barwnik, a jego ilosc nie ma wplywu na wynik testu.

Podobno maja byc uzupelnienia do odczynnika numer 3 testu na Mg, a buteleczki z tym testem maja w nastepnych wersjach byc o wiekszej pojemnosci lub odpowiednio dobrane do innych odczynnikow.

Maja byc nowe buteleczki, ktore nie beda sie zapowietrzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zooleka Mg i faktycznie lipa - dokladnosc pomiaru tez pozostawia wiele do zyczenia.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpakowałem test Mg zooleka i co podwójna fiolka z tym proszkiem o tym samym oznakowaniu ?? zamiast dwóch różnych, zgłupieć można


"SOLNICZKA 45 L NA FILTRZE FZ1;) BEZ ODPIENIACZA ZAMIENIONA NA 300 PERCULA 90 AQUA MEDIC,Odpeniacz: Turboflotor 1000 Multi SL, HQI 14 000K + 2x39 AKTYNIKI T5 AQUAMEDIC,35 KG LR, SINULARIA,SIN. DURA, GONIOPORA, EUPHYLIA, PHYZOGYRA, PANULIRUS-VERSICOLOR ITP ;) NARESZCZIE !!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest też proszek z nr 2 a ja oba mam opsane jako nr 2 ??


"SOLNICZKA 45 L NA FILTRZE FZ1;) BEZ ODPIENIACZA ZAMIENIONA NA 300 PERCULA 90 AQUA MEDIC,Odpeniacz: Turboflotor 1000 Multi SL, HQI 14 000K + 2x39 AKTYNIKI T5 AQUAMEDIC,35 KG LR, SINULARIA,SIN. DURA, GONIOPORA, EUPHYLIA, PHYZOGYRA, PANULIRUS-VERSICOLOR ITP ;) NARESZCZIE !!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROBERT Z :

ale jest też proszek z nr 2 a ja oba mam opsane jako nr 2 ??

Jaja jakieś

Ja mam oba proszki nr 5

Dobrze, że starego pudełka miałem odczynnik nr 2 - jest ciemniejszy ichyba grubszy trochę

Kto to rozdziela do pudełek - jakiś inteligentny inaczej ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze pisac zazalenia do Zooleka. Ja jak zadzwonilem w piatek i zglosilem wszystko co mi sie nie podobalo, to Pani powiedziala, ze to ich blad i w zamian za informacje o tym wszystkim i moje opinie przesle mi uzupelnienie do testow na Mg na 3 opakowania (tyle ile kupilem). Wczoraj podobno paczka wyszla, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz.PL Swietna robota ,w końcu jak by nie było powinno im jak najbardziej zależeć na nas klientach.

Oby spełnili to o czym mówili.:)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem testy na Ca i Mg z nowszej serii i o wiele bardziej jest rozdrobniony proszek. Nie ma mozliwosci nienabrac go calej szpatulki, a odczynnik robi sie gleboko czerowny, a nie rozowy jak wczesniej. Zmieniono tez opakowania gdzie sa wszystkie rzeczy, z tych bialych lamiacych sie na plastikowe, mam nadzieje bardziej trwale. Instrukcje do testow mam w jezyku polskim zarowno w Ca jak i Mg. Widze, ze pojawialy sie tez problemy z oznaczeniami proszkow. U mnie jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dasz jakis namiar na zooleka?i czy mozna bezpsorednioo u nich zamowic testy?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.zoolek.pl ale nie wiem czy można zamówić - jakieś duże ilości pewnie tak ;)

Ja tam zadzwoniłem i obiecali dosłać uzupełnienie trzeciego odczynnika do Mg.

BTW właściciel powiedział, że nowe opakowania będą miały zwiększone buteleczki z tym 3 odczynnikiem na 30 ml. ja im na to że to i tak za mało, ale on powiedział że robią jakąś przeciętną i wychodzi że niby przeciętnie każdy ma ok 800-850 Mg (???) tak jak przeciętna twardość to ok 7kH w słodkowodnym (u mnie jest 22kH w kranówce) i wtedy wystarczy tego 3 odczynnika. Podobno buteleczka ma mieć nawet nieco więcej wlane ok 35ml.

Zobaczymy. Tak czy inaczej gorzej nie będzie ;)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos chce zrobic wiecej testow to nie robi w Mg testu pierwszego z odczynnikiem No1 Tyklko od razu przechodzi do drugiego. Zaoszczedza sie na kazdym tescie 7 kropli, a to jest przy 20 testach niecale 4 testy 'gratisowe'. Wtedy przujmujemy srednia, ze wyszlo w pierwszym tescie 6,5 poniewaz wychodzi 7 kropli przy wysokim stanie Mg i 6 przy nizszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści ludzie z Zooleka jednym słowem spisali się ;)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie test zrobiłem Mg i jestem w szoku bo mam 920 !!

Szok czemu tak mało nie mam twardzieli a algi sobie rosną.

Zaraz zrobie test Ca ;) i napiszę jak wyszedł

Następny test

Ca Zoolek - 460-480 (cięzko określić bo 2 korple były mniejsze)

Ca Salifert - 470 (bardzo dokłądnie można określić)

Czyli może być

Lece z nastepnymi testami

Mam wyniki

NO2 TM 0,05 Zoolek 0,0 - zawsze TM coś pokazuje że jest

NO3 TM 0,10 Zoolek 0,05 dziwi mnie ten wynik przy tej obsadzie

Niestety nie mam wiecej testów Zooleka ;)

Myśle że nawet nieżle wypada Zoolek ale ten Mg mnie martwi


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Zoolek po dwoch tygodniach podawania polowy dawki magnezu wykazal 1040 czy cos takiego, ale w dwa tygodnie wyciagnalem solami wg kalkulatora na boleslawski.de do 1320 i wlalem dokladnie ile wyszlo w kalkulatorze i otrzymalem wynik taki sam co w tescie, takze u mnie sie sprawdza Zoolek. W kazdym bardz razie na nim prowadze zbiornik na razie i nie narzekam.

Tynio, moze skocz do labolatorium albo do wodociagow i sprawdz poziom Mg, tylko zapytaj czy maja testy do wody morskiej poniewaz ja juz sie przejechalem na testach do wody slodkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem tego posta by powiedzieć, że Zoolek dosłał mi uzupełnienie trzeciego odczynnika. Buteleczka ma 30 ml. Gratis.

Teraz wyjdzie te deklarowane 25 pomiarów :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie o test na NO3. Problem jest taki, że od pierwszego użycia pokazuje mi wg. skali 40-80 mg/l!! W akwa nic nie padło bo zbytnio nie miało co... podmiany robię co 10-14 dni. Skala jest mało czytelna (mam na myśli dwie ostatnie barwy)... Walnięty test czy może coś innego? Miękkasy mają się dobrze, ślimory, krab i krewetka też... Po 1 teście się wystraszyłem i zrobiłem większą podmianę - wynik bez zmian. proszę o podpowiedzi! Miał ktoś podobny problem z tym testem?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten test na smieci nie bedziesz mial problemow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam pozostałe testy Ca, Mg, PO4 również Zooleka i nie ma z nimi problemów... porównywałem z Salifert-em i jakoś różnic nie ma a cenowo wiadomo. Tylko ten NO3 jakiś felerny... no nic.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.