Skocz do zawartości
mario-sz

Napowietrzanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie :( Nie nie jestem tu nowym użytkownikiem. Wcześniej pisałem jako Mariusz Szramek ale od pewnego czasu nie potrafię się zalogować na ten własnie nick. Ciekawe czemu.........ale nieważne

Pytanie brzmi tak:

Więc zastanawiam się nad postawieniem zbiornika metodą dr Jauberta. (brak odpieniacza) Problem mam taki jak rozwiązać napowietrzanie. Przy tej metodzie napowietrzanie odbywa się za pomocą kamieni napowietrzających puszczające duże bąble powietrza bardzo powoli. JAK TO ZROBIĆ??? Oglądam czasem program na MTV "Odpicuj mi brykę" i widziałem u chłopaków z WEST COAST akwa morskie które ma napowietrzanie za pomocą szkatułki na skarby która puszcza duże bąble co 2,3 sekundy. (tak samo jak w bajce "NEMO" JAK TO JEST ROZWIĄZANE???

Nie chce kaskady gdyż nie będę ciąć oryginalnej pokrywy a zawirowania powierzchi wody nie wchodza w rachube ze względu na to że pokrywa będzie dośc szelna więc dopływ powietrza z zewnątrz będzie dość ograniczony.

Mam jbl prosilent s200 i "myślałem" aby napowietrzacz dać na minimum i napowietrzać samym wężykiem bez kostki aby bąble były dośc spore.

Chodzi mi co zrobić aby nie ZAPIENIAĆ wody. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sklepach zoologicznych w prawie kazdym akwa słodkim (przynajmniej w Olsztynie) są takie śmieszne kraby (z porcelany/kamionki czy cos w tym guście), podłączane do pompki powietrza, powietrze zbiera się pod krabem wprawiając go w ruch posuwisto-zwrotny :( Rozchuśtany kraby puszcza malownicze bąki - wielki pęcherze powietrza:D

hehe, ciekawe jakby się to sprawdziło w twoim planowanym akwa, ale piany to raczej nie zrobi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile stoją takie krabiki?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze w metodzi jauberta nalezy stworzyc bable roznych wielkosci i raczej wiecej. Moge sie mylic...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mówicz nowy_zarażony ale jak je zrobić :( Daj pomysła :(:Dozingoff


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt powiedziec latwo:D Kostki napowietrzajace chyba odpadaja, bo wymiana bylaby dobijajaca. Chociaz jezeli zrobisz na dnie rozprowadzenia sztywna rurka, odlaczanie starych kostek nie bedzie problemem, pod warunkiem, ze bedzie dostep do nich. Proponuje na poczatek kilka roznych kamieni napowietrzajacych wytwarzajacych roznej wielkosci banki. Chcesz to oprzec na jednym kompresorze czy kilku pompkach? Jak na kilku to mogly by sie wlaczac na przemian. Nie glupie bylo by tez zastosowanie elektrozaworow, ale sa raczej drogie. Co do tych najwiekszych baniek. Raczej stteczki czy kraby wygladaja kiczowo. Najlepiej diy. Znajdz lekka, wklesla muszle, na jednym koncu rob dziuke i przeprowdz przez nia grubszy, sztywny wezyk. Po obu stronach wezyk wsadz do szlowek od przylepcow. Powstanie klapka. Teraz wystarczy podlaczyc pod to wezyk napowietrzajacy i obciazyc muszelke z przodu. Eksperymentalnie musisz sprawdzic ile obciazenia potrzeba.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to dopiero myśl :( GITarra


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym krabem to był taki żart:) Pomysł z muszlą nie jest zły. Widziałem gdzieś, że efekt różnych bąbli daje rurka podłączona do węża od pompki powietrza zaślepiona z drugiej strony z różnymi dziórkami na całej długości. Taką rurke można przyczepić przyssawkami do dna i zasypać piachem. Efkt jest taki, ze z piachu na długości całej rurki wydobywaja się w nieregularnych odstepach różne bąble. Kwestia kupienia takiej rurki (chyba może byc deszczownia) albo wykombinowania odpowiednio rozmieszczonych otworów o odpowiedniej srednicy - tak, żeby całe powietrze nie szło tylko pierwszą dzirórką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak otworki sie zatkaja:( trzeba bedzie kombinowac... Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem bedzie kolka kostek, ktore mozna latwo wymienic...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie to wszystko pryskac na lampy w pokrywie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki tez odpadaja raczej z racji tego ze daja duzo malutkich bombli (babli?)kamienie daja troche wieksze ale to chyba tez nie to o do chodzi. najlepiej chyba byloby rzeczywiscie dac na dno jakas kiczowata muszle z ktorej co pare sek. by sie wydostawal taki jeden wieelki babel.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pryskać napewno trochę ale mogę dać w to miejsce częściową szybe i będzie pryskać na nią a nie bezpośrednio na świetlówki.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.