Skocz do zawartości
Amphiprion

Sprzedam Miniflotora i Elite 803

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z okazji, ?e przesiad?em si? na Beast'a 400, mam na sprzeda? odpieniacz bia?ek AM Miniflotor wraz z pompk? powietrza Elite 803, 7 kostkami lipowymi oraz zaworkiem zwrotnym zapobiegaj?cym cofaniu si? wody do pompki.

Zestaw u?ytkowany przez dwa miesi?ce.

Pompka - troch? g?o?na, ale wydajno?? podawana przez producenta to 350 l/h (troch? przegieli, ale daje grubo ponad 200), moc 4 W. By?a owini?ta gabka, kt?ra niestety troszk? rozpu?ci?a plastikow? obudow? - nie wp?ywa to na wydajno?c, ani kultur? pracy, jedynie na wra?enia estetyczne, ale czy o to chodzi w pompce powietrza?:(

Proponowana cena kompletu - 100z? (do negocjacji:D)

1123-dscn2143.jpg1123-dscn2145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że nie na temat.

Mam pytanko

Wiem że masz taki mini panel (w rogu)

Czy ten Beast bez problemu Ci tam wszedł?

Jakie wymiary ma ten Beast (mam komore na odpiwniacz w panelu 11x11 cm)

Oraz ostatnie wybija więcej piany niż kostkowy ??


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini panel narożny pomiescił jedynie pompke i kubek bubble-stopa, reszta Beasta wisiała na zewnątrz akwarium. Takie rowiązanie niestety było bardzo głosne:( Ten panel ma bardzo dobre właściwości akustyczne:D

Obecnie pompka i buuble-stop wiszą w głównym baniaku, a odpieniacz wisi na zewnątrz. Widać to po prawej stronie u góru.

[thumb=datas/thumbs/1123-dscn2132.jpg]1123-dscn2132.jpg[/thumb

W komorze 11/11cm Beast ci się raczej nie zmieści - nie kojarzę dokładnie wymiarów, ale na bank nie wejdzie nie mówiąc o pompce i buuble-stopie.

IMO Beast wybija więcej syfu, no i przede wszystkim nie ma tam biernego przepływu i pompka zasysa także dużą część wolno pływających w toni "paprochów" czyli eliminuje także zanieczyszczenia w formie fizycznej, a nie tylko biologiczno-chemiczne efekty rozkładu tych brudów.

Średnica Beasta jest zdecydowanie większa niż miniflotora (jutro moge podać jak nie zapomnę zmierzyć:()

A teraz do głównego wątku:

KOMU, KOMU, MINIFOLOTRA? Bo jak nikt sie nie zgłosi to wsytawię na allegro:) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem kiedyś ogłoszenie że kupię Miniflotorka. czekałem prawie miesiąc i 13.02 zamówiłem w um-um.pl odpieniacz z pompką, także trochę się spóźniłeś bo wziąłbym bez gadania. sam jestem zły bo wydałem tam 150 zł... :|


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno si? m?wi, ale z um-um'em nigdy nic nie wieadomo:) Ja ju? dwa dni czekam na info o dostep?no?ci pewnych towar?w i widz?, ?e sobie jeszcze troche poczekam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Trudno. Ciekaw kiedy ja dostanę paczuszkę bo póki co to jest "w realizacji" :(


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezme go

Wiadomosc wyslalem na priv

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! W um-um'ie nie mieli pompki Sera 275R jak? chcia?em. Wzi??em wi?c Hagen Elite 803. Masz tak? sam?... pytanie mam takie: pompka mo?e by? poni?ej poziomu wody, np. w szafce? da rad?? thx!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta pompka była właśnie w szafce. Zakupiłem do niej jeszcze zaworek zwrotny - jest w um-um:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=22_65_204_203&products_id=487

Tak na wszelki przypadek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedź! jakoś to wszystko muszę poustawiać bo cały sprzę już mam w domu. na to wychodzi że będę musiał miniflotorka skrócić... Gdzieś o 2-3 cm. Żebym tylko nic nie spieprzył...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem, że przy skaracaniu Miniflotora trzeba go rozebrać na części i skrucić także tę rurkę wewnątrz. Ale ja czegoś takiego nie robiłem, więc nie wiem dokłądnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodałem posta w dziale TECHNIKA... może ktoś to robił i pomoże. Ostatnie pytanko. Jaką dać odległóść odpieńka od dna? Tzn. tego grzebienia na dole? (Gdyby mógł dotykać dna to wjedzie ale praktycznie od świetówki dzieli go 0,5 cm... może się stopić) Od tego uzależnia się to ile musiałbym go skracać. Są jakieś minima?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego skrocilem o 4cm wraz z ta rorka w srodku tez o 4cm bo inaczej nie bedzie zadnych efektow :)

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.