Skocz do zawartości
gnom

Padla grzałka :|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ten piękne snieżne święta padła mi grzałka (Easyheater) jestem upupiony do wtorku wieczora :|. Temperatura w zbiorniku 21'C, z korali to widze tylko, ze Ricordea się bardzo skurczyla i ogolnie troszeczkę mniej się pompują korale, ale tragedii nie ma. Czy w tym stanie pociągnie akwarium do wtorku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie.

Wysłano z ST26i z użyciem Tapatalk


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie masz jakiejś awaryjnej starej? U mnie chyba z 5 się po domu wałęsa.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można chłodzić zamarzniętą wodą w butelce to można też grzać. Wlej ciepłej /nie gorącej/ wody do jakiejś butli i wstaw do sumpa, kontroluj temperaturę i tak do wtorku....


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doprowadz do ochlodzenia pomieszczenia ( szczegolnie noce).

Tak na marginesie, to grzalka jest jedna z najtanszych w akwarystyce I zawsze lepiej pomyslec o zapasowej...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A nie masz kolegi akwarysty by pożyczyć ? Naprawdę nie znam akwarysty który ma dłużej niż 4-5 lat akwarium by nie miał 2-3 grzałek w szafie. Może też maż dostęp do termofora wtedy jego użyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej troche wody w mikrofalówce albo na gazie w emaliowanym garnku,az powoli podniesiesz tem.w akwarium do 25st.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile W Ci potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewaj akwarium butelkami z ciepłą wodą (tylko nie wlewaj wrzątku do butelek) . Zawsze to rozwiązanie tymczasowe.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapasowa, ale to ze słodkiego i po dluzszym czasie nieużywania okazało się, ze jest padnieta. Nie posiadam sumpa bo to nano kostka 36L, już w ubiegłym tygodniu jak wkladalem lapy do zbiornika to czulem, ze cos mnie piesci, ale wiazalem to ze slona woda i uszkodzeniami naskórka przy paznokciach, niestety przebicie leciało z tej swietnej grzałki az w końcu walila prad do wody i przestala grzac. Rozwazalem grzanie wody, ale niestety nie było mnie w domu, jak nie rodzina to praca. Wolalem utrzymać temp 21-22 stopnie niż wachania przez dolanie ogrzanej solanki. Jak na razie tylko 3 ślimaki od kolegi Foxa przenisoly się na wieczna rafe, ale podejrzewam, ze kwestia przebicia mogla je pozbawić zywotu - szkoda :(. Jutro po pracy jade zareklamować - jestem przekonany, ze wymienia na nowa, przynajmniej tak było w sklepie AquaEl'a, ze ich sprzet wymieniali mi od reki. A jak nie to będę pozyczal :p Naprawde dzięki za zainteresowanie i milo, ze zawsze można liczyc na czyjac pomoc - nawet w swieta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko 3 ślimaki od kolegi Foxa przenisoly się na wieczna rafe, ale podejrzewam, ze kwestia przebicia mogla je pozbawić zywotu - szkoda :(.

Ode mnie? ;) nawet nie kojarzę kiedy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu, przychodziłem do biura w GT :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fakt, pamiętam ;) tylko nicka nie skojarzyłem ;)

Jak by co to ślimaki nadal są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie załatwili ;/ nie wymienili mi grzałki, a wysle tez nie wiadomo kiedy, wiec jutro sam musze wyslac... AquaEL ... porazka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jednak zwykle tanie grzałki się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.