Skocz do zawartości
m16

Totalne początki - etap planowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem postawienia słonego zbiornika. Jak do tej pory mam 2 słodkie baniaczki które funkcjonują już od paru lat bez większych problemów.

Jeśli mam być szczery to chwilami zastanawiam się czy nie porywam się z motyką na słońce, a im więcej czytam tym mniej wiem ;)

Podstawowym ograniczeniem jest miejsce. Mam wolny zbiornik o wymiarach 36x36x36 cm który mógłbym wykożystać. Zbiornik posiada z tyłu przegrodę na filtr (obecnie pustą).

Rozumiem, że muszę roziązać kilka osobnych problemów a więc po koleji:

1) temperatura - tutaj sprawa wydaje się prosta, grzałka 50w z termostatem powinna załatwić sprawę.

2) filtracja - gość w sklepie powiedział mi, że wystarczy do jednej z komór włożyć kawałki pokruszonej skały a do kolejnej ... Watę :o i to powinno w połączeniu z pompką wystarczyć. Czy to prawda ? Jeśli tak to jak wydajną pompkę zastosować?

3) oświetlenie. Akwarium posiada w pokrywie świetlówke (4piny) o mocy 15w co zapewne będzie nie wystarczające. Jaka moc będzie odpowiednia?

Sprawy odpieniacza itp celowo na tę chwilę pomijam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem powinieneś mieć odpieniacz. Jakiś mały przyczepiony do ścianek. Jeżeli nie to pewnie bedziesz musiał używać piurigen itd


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosowal odpieniacz jakiś np "Skimz Monzter SH2" (tam gdzieś z boku chyba grzałkę nawet wsadzisz) a filtr kaskadowy na jakas wate ewentualnie i materialy jak purigen itd. (ale to nie od początku bym stosował dopiero jak bym widział potrzebę, ale watę można od początku) nie wiem czy w tym odpieniaczu nawet nie znalazło by się miejsce na absorbery jakieś wiec moze i z kaskadowego dało by się zrezygnować. Do tego swiatlo to w 46l masz miec okolo 46w kup np 2 lampy AQUATIC NATURE SOLAR DUO BOY 26W +2 LED masz 52W. A jak chcesz już mega wypas to jeszcze automatyczną dolewkę i baniak(beczka) 30l pod akwarium. kilka kilo skały ja bym użył suchej skleił sobie ją ładnie i wody od kogoś bym wzią z działającego akwarium na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.