Skocz do zawartości
kondzio20005

Czy taki zestaw ryb jest dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu napisz parametry zbiornika w jakim mają żyć.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ryby,to jak odpuscisz mandaryny,to ujdzie;).Reszta moze byc :)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ryby,to jak odpuscisz mandaryny,to ujdzie;).Reszta moze byc :)

baszurek nadaje mobilnie...

A może być coś innego zamiast mandaryny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. 2 blazny,babeczka jedna plus krewetka symbiotyczna i do tego ze dwie rybki z ponizszych: Chrysiptera parasema,Gobiodon okinawe,Ecsenius bicolor,Nematelotris magnifica (lub decora),Pseudochromis fridmani. A najlepiej przestudiuj sobie dzial RM,zarowno tematy dotyczace obsady,jak i dzienniki i wtedy sam dokonasz wyboru ;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. 2 blazny,babeczka jedna plus krewetka symbiotyczna i do tego ze dwie rybki z ponizszych: Chrysiptera parasema,Gobiodon okinawe,Ecsenius bicolor,Nematelotris magnifica (lub decora),Pseudochromis fridmani. A najlepiej przestudiuj sobie dzial RM,zarowno tematy dotyczace obsady,jak i dzienniki i wtedy sam dokonasz wyboru ;)

baszurek nadaje mobilnie...

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z moich przemyslen;).Chociaz Chrysiptera paresama moze ganiac,ale bardzo ladna rybka.Prawdopodobnie w poniedzialek sobie ja sprezentuje i sie przekonam ;). a swoja droga moim blaznom troche ruchu by sie przydalo :D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z moich przemyslen;).Chociaz Chrysiptera paresama moze ganiac,ale bardzo ladna rybka.Prawdopodobnie w poniedzialek sobie ja sprezentuje i sie przekonam ;). a swoja droga moim blaznom troche ruchu by sie przydalo :D.

baszurek nadaje mobilnie...

No przydałoby się żeby nie miały nadwagi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak Mandarynów nie skreślał. W jednym ze sklepów w Warszawie, którego nazwy nie będę wymieniał. Bez problemu kupisz dobraną parkę( Synchiropus picturatus) która wcina mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picturatus rosnie mniejszy niz splendidus. Ja widzialem w sklepie w 100l z 20sztuk i jedne i drugie razem. Do gardel sobie nikt tam nie skakal, ale to tak jak z dwoma hepatusami w 200l wpusc dwa male i bedzie ok. poczekaj dwa lata az podrosna.

Ale jak juz o mandarynach mowa, to powiem szczerze, ze nie widzialem spokojniejszej ryby niz moj splendidus.

Jednak nie pchal bym sie do mniejszego litrazu z ta ryba, juz nie mowie o dwoch. Moim zdaniem potrzebuja duzo skaly do naturalnego polowania, calodzienne plywanie od kamyczka do kamyczka cieszy moje oko i mandaryn tez wyglada na zadowolonego.

b/w widze, ze wlasciciel tematu sie wyprowadzil :D

Wiec albo kasujemy temat, albo zmieniamy tytul na mandaryna ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera paresama jedna z nich zdominuje całe akwarium ja się ich pozbyłem jak mi mandaryna tłukła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.