Skocz do zawartości
adamoo

kupię gąbkę do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktoś z Was kawałek gąbki takiej niebieskiej którą wkłada sie do sumpa chętnie kupię kawałek.


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem w AM mają ale po co mi taki kawał no i oczywiście ta "super cena" ta włóknina to może spełniać rolę waty jednak wydaje mi sie ze zaraz sie zapcha .


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Masz racje,trzeba sprawdzic:)

Poki co wzialem gabke z filtra kubelkowego(chyba Prime 30) i po przecinalem,jak potrzeba:)

Ale i tak , 1 albo nawet 2 razy w tygodniu musze luknac i przeplukac, bo raz jak nie przeczyscilem przez 2 tygodnie to woda prawie sie przelewala przez przegrode w sumpie , a nie przez gabke:):(:)

:(


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem taki duży płat w AM. Pociąłem na kawałki i kilka razy płuczę potem wyrzucam. Warto więc kupić od razu więcej. Poza tym kupiłem gąbkę z grubymi porami i jest idealna, nie spiętrza wody, a żdecydowanie łagodzi przepływ i wyłapuje bąble powietrza. Oczywiście wyłapuje też zanieczyszczenia, dlatego po kilkukrotnym płukaniu w końcu trzeba wyrzucić. Włóknina szybko się zapcha więc trzeba pilnować.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć rzadko zgadzam się z rahem :( tym razem przyznaję mu rację.

Cena AM powala, ale to jest za m2 i jak się dogadacie we 2-3 to można przełknąć.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex - ty mi coraz bardziej podpadasz :wink


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie wkładaj żadnej gąbki do sumpa, to złoże "złego" tylko małą na wejściu wody często płukaną i nie zatykającą wody. coś w rodzaju sitka z gąbką.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefcentral często widać takie "worki" pozakładane na spływie... coś takiego bym sobie zainstalował, ale gdzie to znaleźć....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w AM mogą pociąć tą gąbke i kupić ćwiartke wtedy cena jest do przyjęcia


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile ta gąbka kosztuje w końcu w AM? tak z ciekawości pytam:)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie AM:

"Minimalne zamówienie 0,25 metra kwadratowego.

Gąbka o grubości 10 cm - 216,10 za m2

Gąbka o grubości 5 cm - 112,90 za m2

Gąbka o grubości 3 cm - 67,80 za m2 "


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.