Skocz do zawartości
Linf

112L i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku wypada się przywitać jako,że to pierwszy post na forum.

Mam zamiar postawić szkiełko 112L i mam kilka pytań a nawet prośbę o skorygowanie moich pomysłów.

A więc:

Jako cyrkulację 2x JVP-101

Odpieniacz Resun 300

Światło 3x18W i 2x24W lub 2x18W i 2x24W

Filtracja : Widziałem,że używane są kaskady FZN lub sumpy a na sump nie mam miejsca więc pomyślałem,że wykorzystam filtr zewnętrzny kubełkowy,który też może pełnić w pewnym stopniu rolę cyrkulatora.

RO: Mam obecnie filtr RO3 i czy mogę go wykorzystać dokupując żywicę ?

Temat skał,soli i dojrzewania będę poruszał w miarę rozwoju tematu i kompletowania sprzętu.

Pozdr. Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItaj

Resun jest za mały na 112l.

Też zmieniam na 112l i dzisiaj się okazało, że niestety resun nie "obrobi" tylu litrów. Mimo, że producent napisał, że do 120 da rade.

Ale niestety nie da rady :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaki zmieniasz ? Może masz jakiś model upatrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym litrażu świetnie się spełni Tunze 9002 markowy sprzęt dedykowany do takich litraży i na dodatek możliwe że będę miał na sprzedaż taki za tydzień dwa. Pozdrawiam

P.S. obejrzyj moje szkiełko wymiary podobne i tunziak w środku tak jak by było u ciebie

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeszcze nikt nie napisał, że filtrów kubełkowych NIE stosujemy w morszczyźnie ?!

Linf, 4x24W belka powinna wystarczyć. Nie żartuje i nie przesadzam.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeszcze nikt nie napisał, że filtrów kubełkowych NIE stosujemy w morszczyźnie ?!

Linf, 4x24W belka powinna wystarczyć. Nie żartuje i nie przesadzam.

Wielu już pisało...Okazuje się jednak , że są na forum osoby ,które stosują tego rodzaju filtry w morszczyźnie.

Dlatego twarde stanowisko większości forum o braku podstaw do stosowania tego rodzaju filtra umarło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeszcze nikt nie napisał, że filtrów kubełkowych NIE stosujemy w morszczyźnie ?!

Linf, 4x24W belka powinna wystarczyć. Nie żartuje i nie przesadzam.

A możesz wyjaśnić czemu nie stosuje się kubłów ponieważ nigdzie nie znalazłem takiej informacji.Jeżeli nie kubeł a sumpa nie mam możliwości postawić to jaki filtr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie stosuje się kubełków i tyle ^.^ Musiałbyś poszukać dokładnych info.

Jak nie sumo to wspomniane przez Ciebie FZN 3. Ze dwa musiałbyś mieć.

Ile masz miejsca na zbiornik ? Bo może kostka 50x50x40 + panel i wtedy odpieniacz wejdzie i miejsce na złoże będzie


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsca mam na standard 80*35 i nic więcej nie uskrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To może panel gdzieś powyżej byś dał radę dać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linf nie czaruj tylko wieksze stawiaj :) miejsce masz :)

Jak nie chcesz kombinowac to moze panel boczny?

Troche miejsca odpadnie ale jakiegos mini flotora na kostce wrzucisz.

Pozdr

Ps. Daleko do mnie nie masz :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) co za konkretna informacja ( w morszczyźnie nie stosujemy filtrów kubełkowych...a nie stosujemy bo nie i już! ). Fakt jest taki, że znawcą nie jestem ale powiem wam na przekór, że pierwsze akwarium morskie jakie mam do dziś dostałem od wprawionego morszczaka i funkcjonowało ono (ok. 2 lat) na filtrze Tetra Ex700(wata,węgiel i ceramika).Po jakimś czasie (ok.1,5 roku) zamieniłem kubełek na sump nie dla tego, że coś złego się działe tylko dla tego, że chciałem pozbyć się grzałki i odpieniacza z akwa i miałem miejsce na sump ( czym zwiększyłem ilość wody w obiegu).

Jeśli chodzi o cyrkulację i światło to powinno dać radę ale wszystko zależy jakie zwierzaki chcesz trzymać i ile ma ich być. To samo tyczy się odpieniacza z tą uwagą, że jego wydajność wpłynie nie tylko na oczyszczanie wody ale również na jej natlenienie.Ja osobiście zawsze proponuję lekturę forum.Po pierwsze jest to ogromny zasób wiedzy przekazany przez doświadczonych morszczaków , po drugie będziesz mógł sam sobie wypracować zdanie na temat poszczególnych problemów i tematów, a po trzecie przeglądając forum będziesz trafiał na tematy powiązane z tym, który cię interesuje co poszerzy twoją wiedzę ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzym masz ten sam nr. tel. ?

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.