Skocz do zawartości
Harari

Czy nivaumat da radę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem pytanie czysto techniczne. W poni?szym PDF'ie

http://www.aqua-medic.de/en/service/pdfs/KS%201000%20_410.510_.pdf

Na stronie 6 ?adny obrazek pokazuje jak mieszacz wapna po??czy? z pomp? dozuj?c? aby wszystko ?adnie dzia?a?o. Wszystko OK tylko z rysunku wynika, ?e wszystko jest na r?wnej wysoko?ci.

Co si? stanie jak zbiornik z wod? RO + mieszacz umie?cimy w szafce pod akwarium i b?dziemy chcieli aby system automatycznego dolewania wody wszystko zasili? – czy pompa dozuj?ca ma tak? „si??” aby przepchn?? wod? przez mieszacz a potem do g?ry do zbiornika. Przypominam filtracja b?dzie oparta na AM Biostar Flotor czyli brak sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrej jakości pompka perystaltyczna nie powinna mieć z tym problemu! - tylkoa ta cena :((

moje doświadczenia z SP300 AM raczej wykluczają jej przydatność do wykorzystania w sposób o jakim piszesz...

być może jednak AM poprawił w tej chwili ich jakość - nic mi jednak o tym nie wiadomo... a może trafiłem na wadliwy egzemplarz :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan watpie abys trafil na wadliwa pompke no chyba ze razem tak trafilismy :( pompka medica napewno nie da rady podac na ta wysokosc sprawdzalem osobiscie jest troche lepiej jak zalozysz na ssaniu pompki zaworek jednokierunkowy ale to tak jest kicha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zabiliście nas - jak w takim razie poradzić sobie z podawaniem Ca w takiej konfiguracji jaką planujemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AM SP 3000 i radzi sobie z podniesieniem wody na ok 1,5m, mam pięcio litrowy baniak z kalkwaser (butla po dużej wodzie mineralnej) z otowrem na wężyk w zakrętce, z której pompka zasysa wodę i doprowadza ją do panelu filtracyjnego w akwa stojącym na szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teq

Jeszcze kilka pytań:

1/ używasz biostara - jaka moc [W] ma pompa od niego ?

2/ rozumiem, że wodę wapienną w butli robisz poprzez potrząsanie – czyli 2 łyżki wapna do butli + woda z RO, „miąchanie ręczne” - zakraplanie.

- na jaki czas starcza taka butla u Ciebie

- czy potrząsasz butlą codziennie, czy mieszanie początkowe starcza na cały okres zakraplania,

- rozumiem, że w zakrętce butli muszą być dwa otwory, jeden do zasysania wody wapiennej poprzez pompę do zbiornika, drugi do doprowadzenia powietrza w celu wyrównania ciśnienia w butli (bez tego powstało by w butli podciśnienie), czy dostęp powietrza nie powoduje „psucia” wody wapiennej ?

- czy tym sposobem udaje Ci się utrzymać stabilne Ca w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sp3000 i u mnie podnosi na jakieś 1 metr. Działa juz blisko 2 lata bez zarzutu. Chyba mieliście pecha.... albo wężyki wam się powydłuzały za bardzo (poczytajcie FAQ na http://www.aquamedic.pl

tam jest właśnie o kłopotach ze zbyt długim węzykiem - może wystarczy go skrócić???


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Diy dolewke pompka aquaela 650l/h leży sobie w akwarium na wode ro nad mixerem, pompuje wode do mixerka a następnie pcha ją przez węzyk około 150cm w tym z 60cm do góry i działa super

nawet musze pompke tłumić bo leci ciurkiem


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harri

1) pompka do biostara to Ocean Runner PH 2000 - 9W

2) kalkwasser robie dokładnie tak jak opisałeś, 2 łyżki stołowe CaOH2 na 5 L wody, gdy z jednego baniaczka woda dozowana jest do akawrium, w drugim jest przygotowany roztwór, który codziennie kilka razy mieszam i jak się skończy pierwszy baniak podpinam ten przygotowany, a pusty płuczę i zalewam świeżą wodą z RO i zasysupuje CaOH2.

3) u mnie na 120L wychodzi ok 2 butelek na tydzieńm czyli dolewam jakieś 10L wody

4) oprócz dziurki na wężyk (która jest uszczeniona) jest także wypalona w zatyczce cieniutką igłą dziurka aby powietrze mogło dostać się do butelki w miejsce wypompowanej cieczy.

5) Ca jest stabilne (przynajmniej wg testów), nie mam narazie wymagających korali tak więc ciężko mi powiedzieć na ile zdaje to egzamin, miękusy które mam ładnie się rozrastają i otwierają. Na skałkach i tle jest coraz więcej filoetowych glonów wapiennych.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.