Skocz do zawartości
Lukasz1242

Jaki odpieniacz do akwarium 160l

Rekomendowane odpowiedzi

Według was lepszy jest Turbo flotor 1000 Aquamedica albo H&S ?

Kumpel ma Turbo tylko że aktualnie jest w "wynajmie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he,

bo H&S to stara, sprawdzona firma.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboflotor 1000 o którym wspomina Fireblade w oryginalnej wersji jest z pudełkiem i zajmuje sporo miejsca. Można to przerobić i bezpośrednio podłączyć pompę.


Akwa 200L,sump 70L,oświetlenie 4x39W T5 ,odpieniacz DIY pompa igiełkowa AB2000/1,cyrkulacja 5500l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro-M teraz doczytałem że obaj jesteście ze śląska więc możecie poogladać turboflotora na miejscu, a przy okazji spienić trochę piwa ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz za około 3 tygodnie mogę wypożyczyć Turboflotora 1000 to się pobawisz


Akwa 200L,sump 70L,oświetlenie 4x39W T5 ,odpieniacz DIY pompa igiełkowa AB2000/1,cyrkulacja 5500l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to planuję korale miękkie ,kilka rybek do pięciu i ekipa sprzątająca

Kiedyś moze sps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H&S 110 z targowiska, mały i wydajny z tego co czytałem. Stani sprawdzona firma mam Schurana od niego.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboflotor 1000 o którym wspomina Fireblade w oryginalnej wersji jest z pudełkiem i zajmuje sporo miejsca. Można to przerobić i bezpośrednio podłączyć pompę.

No to może Turboflotor 1000 multi SL ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 200l + sump odpieniacz H&S110 zakupiony od staniego.

Pieni rewelacyjnie, polecam ci ten.

Proponował bym ci zakupić od staniego :)

Wszystko zależy jeszcze od tego ile miejsca masz w sumpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ladna reklame.

Swoja droga, ciekawe dlaczego te sprawdzone H&S-y nie sa w Polsce zbyt popularne ? To jedna z najbardziej doswiadczonych firm, w Niemczech ceniona na rowni z firma Deltec i Schuranem. Prawdopodobnie jej powstanie nie odbiega zbytnio w czasie z powstaniem odpieniaczy Tunze, ale moim zdaniem, jak Tunze raz wyprzedzili, to juz tak zostalo. Robia swoja serie, ktora sie sprawdza i tyle.

Ja je normalnie lubie :blushing: . Moze dlatego, bo uzywalem z 10 lat H&S 150. To troche jak z marka samochodu, wiem, ale one rzeczywiscie sa wydajne, latwe w obsludze i czyszczeniu.

Sorry za off.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma dobry towar bo sam mam od niego odpieniacza schuran120

o Firmie H&S w polsce nie wiele wiadomo pytanie czy H&S 110 jest lepszy od Turboflotora 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment...

Turboflotor 1000 jest przeznaczony do 2 x wiekszych zbiornikow... Moge jedynie dodac, ze juz mialem przypadek, jak to wlasciciel Turboflotora potraktowal go mlotkiem, bo juz nie mogl na to "odpienianie" patrzec.

Porownujac H&S 150, przeznaczony do 850 l i Turboflotor 1000 do tysiaca litrow, nie ma nawet o czym mowic.

H&S 110 przeznaczony jest do max. 400 litrow i to jest jego zasieg dla zbiornikow z b. mala iloscia ryb i dla korali miekkich. Dla sps-ow liczylbym na to, ze obsluzy 100-200 litrow i tyle. No ale ja lubie "konkretne" odpienianie.

Napewno H&S jest lepiej wykonany i przyjemniejszy w obsludze niz "Turbo"flotor.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.