Skocz do zawartości
Miklas

Hepatus - guzy/zgrubienia w okolicy brzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie mi czy takie dziwne zgrubienia w dolnej części u małego hepatusa to coś czym trzeba się martwić?? Hepatus ma średnice mniej więcej 5 złotówki, jest u mnie prawie 2 tygodnie i zachowuje się bez zarzutu, przyjmuje pokarm, podjada ze skałek i szyby glony, pływa to tu to tam, na noc chowa się do upatrzonej jamki. Takie guzy ma od początku, w sklepie nie zwróciłem na to uwagi, było ich kilkanaście w akwarium i po prostu poprosiłem o wyłowienie któregoś, bez wyraźnego wskazania.

DSC_0010_small.jpg

DSC_0009_small.jpg


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak go kupiłem też był wielkości jakieś 3-4 cm i też zauważyłem u niego podobne guzy w okolicy brzucha. W prawdzie nie aż tyle co u Twojego ale trochę mnie zaniepokoiły. Dzisiaj (po ok 2 miesiącach) jest prawie 2 razy większy i nie ma śladu po guzach.

Mam nadzieję, że i Twojemu przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mały hepatus też takie zgrubienia miał na całym brzuchu, myślałam że go przekarmiam. Przyjmował normalnie pokarm, żył i robił normalne kupy. A mimo tego pływa już na wiecznej rafie. Drugi hepcio nie ma nic takiego i żyje jakieś 9 miesięcy. Mam nadzieję że Twojemu nie dolega to samo, jednak nie wygląda to za dobrze moim zdaniem. A jak z jego kupą? Robi normalnie, bo wygląda jakby by mu się tam wszystko zaczopowało.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wydala, czasem w ksztacie standardowych bobkczasem takie nitki jakby nieprzetrawione glony.

Aha, mam wraenie, e urodkd jest u mnie.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile karmisz i czym? Może poprostu przekarmiasz. Mój ma tak po jedzeniu czasami, one są strasznie łakome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Cześć.Nie znam się za bardzo, bo dopiero zaczynam bawić się w słone,ale jak Cię to pocieszy to powiem, że zauważyłam, że jak przesadze z karmieniem to coś takiego robi się mojemu zoltkowi.Dwa dni temu też się wystraszyłam,ale potem znikło. Za duży mu dałam kawałek glonu na klipsie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To objawy zjedzenia dużej ilościi pokarmu w krótkim czasie, hepatusy są bardzo żarłoczne, gdy strawią i wydalą pokarm powinny wyglądać lepiej. To są maluchy i jak u dzieciaków gdy się najedzą to pęcznieją im brzuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.