Skocz do zawartości
irax

Początek - 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja 12.04.2013

No i w końcu ruszyło moje pierwsze słone akwarium :thumbsup: , wczoraj wlałem wodę (w swoje urodziny :smiling: ) a dzisiaj dostałem skałę i chciałem tu podziękować p.Pawłowi (zielony mintaj) który bardzo mi pomógł w jej wybraniu super skała i oczywiście jak to już bywa w erybce w fajnej promocji, jest już w baniaku bakterie wlane no i mam nadzieję, że niedługo zacznie się coś dziać , dzisiaj już nie dam rady ale jutro wrzucę fotki zobaczymy co powiecie na ułożenie skały którą układaliśmy razem.

Edytowane przez irax (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się pokiełbasiło wpisałem tu nowy wątek a wleciał nie tam gdzie chciałem, fotka zrobiona telefonem więc szału nie ma ale też i nie ma co pokazać tyle co ułożenie skały powiedzcie jak wam się podoba i jakieś sugestie jeszcze można coś zmienić dziękuję za porady.

dsc0021hbd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez irax (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff chyba już jest ok mile widziane uwagi i sugestie :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pieknie, ale mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, ze przy takim ulozeniu skaly nie wyczyscisz szyb bocznych bo nie dojedziesz tam czyscikiem.

Wysyane z mojego ST26i za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewa strona spoko a prawa no trochę gorzej ale tak czytałem różne posty i parę osób pisało, że bez czyszczenia też fajnie wygląda jeśli już zajdzie taka potrzeba to jakiś mały skrobak i może będzie dobrze messaya dzięki za uwagę


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może będziesz musiał czyścić szyby raz na dwa dni ja tak mam i w miejscach gdzie skała była za blisko już mam szyby tak zarośnięte że nic nie widać, gdyby trzeba było czyścić raz na miesiąc to rozumiem taką zabawę ale niestety trzeba częściej to jest tak jak z automatyczną dolewką na początku można bez niej być a z czasem nie masz czasu dolać wody do baniaka z dolewką :baby: Mam pytanko czy w zbiorniku masz tego nowego tunza oraz cleaner tej firmy, mam podobny zbiornik tylko sprzęty starszej generacji tunza.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urban15 tak kupiłem refpacka 250 Tunze i powiem ci, że jestem zaskoczony jego pracą jest cichutki i prawie nie widać go w baniaku na czarnym tle a ułożenie skały sam widzisz jak wyszło w sklepie wyglądało to inaczej no i jest jak jest. Z prawej strony skała prawie całkiem zakrywa odpieniek jakiś mały koralik i powinno być ok a z lewej mam zamiar postawić np Pterogorgie i ładnie powinna zakryć filterek.


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko a grzałeczkę gdzie schowałeś ja zasłoniłem u siebie odpieniaczem i całkowicie jej nie widać dodatkowo widzę że nowa odsłona jest troszkę większa, co wsadziłeś do cleanera?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urban15 grzałka siedzi w cleanerze tam ma swoje miejsce, na razie nic do niego nie wsadzałem czas pokaże co tam będzie


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po włączeniu światła zauważyłem na szybie malutkie ruszające się robaczki po prześledzeniu forum i przeczytaniu kilku tematów myślę, że to oczliki reszta bez zmian


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest w stanie cokolwiek doradzić ?


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka zdecydowanie za silna do dolewki,skały to pewnie jeszcze nie raz przestawisz a piasek tam będzie ?

Na powierzchni widzę wielki kożuch ,czy ta woda jakoś się kręci ? może zmień ustawienie falowników


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a jaką pompę byś polecił dodam że musi podnosić wodę na 1m. Co do filmu to już prawie go nie ma pompy cyrkulacyjne kręcą wodę a cleaner dmucha na lustro skała mam nadzieję że raczej już zostanie tak jak jest a piasek jak najbardziej będę kupował dzięki za jakiekolwiek rady i pomoc


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście używam pompki do dolewki 2W 200L/h ,sama głowica,woda ma się dolewać powolutku a nie w 2 sekundy ,podnosi mi na 0,8 m do góry,wężykiem 6mm


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszesz jaka to pompa ?


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5472ffbf29b28831med.jpg

skoro juz ją wyjąłem ......................

http://allegro.pl/filtr-wew-hj111b-200-l-h-deszczownica-10-50l-i3182410211.html

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że to jest normalny filtr wewnętrzny spęłniający funkcję pompki


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście używam pompki do dolewki 2W 200L/h ,sama głowica,woda ma się dolewać powolutku a nie w 2 sekundy ,podnosi mi na 0,8 m do góry,wężykiem 6mm

A skąd taka teoria,że woda ma się dolewać powolutku? Jeśli jednorazowo pompka uzupełnia jednorazowo maksymalnie szklankę czy dwie wody,jakie to ma znaczenie,czy trwa to 3 sekundy czy trzy minuty???

Możesz dać pompkę tego typu http://allegro.pl/pompa-do-wody-zanurzeniowa-pompka-woda-12v-10l-min-i3185191116.html ,ale musisz się liczyć z tym,że:

1) Trzeba dodatkowo dokupić zasilacz,

2) Ustrojstwo strasznie głośne,jeśli będziesz spał w tym samym pokoju co stoi akwarium,będzie Cię budzić (przynajmniej na początku :p ).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baszurek a co myślisz o pompce od Piotrka bez zasilacza nic nie pisał że za głośno chodzi no i spełnia swoje zadanie nie mówiąc już o cenie tyle tylko że ja bym musiał mieć ciut mocniejszą żeby mi na 1m dżwigała wodę


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ baszurek

czy to teoria?czy praktyka?czy dbałość o zwierzęta i stabilność parametrów wody w akwarium ? niech każdy sam sobie odpowie :) na pewno chodzi o temperaturę i zasolenie,równie dobrze można lunąć z wiadra ,uwierz mi że przy moim litrażu też tak się da ;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 26.04.2013

wczoraj pojawiły się glony ciemnobrunatne tak mi się przynajmniej wydaje dodam fotkę to sami ocenicie dzisiaj jest ich dużo więcej miejscami wygląda jak wata cukrowa a miejscami takie brunatne cypelki i nie na wszystkich skałach się pojawiły baniaczek jutro będzie miał dwa tygodnie jeśli rozpoznanie będzie dobre to znaczy że coś się zaczyna dziać i bardzo się cieszę. Czy trzeba coś wsadzać do cleanera dzisiaj wymieniłem watę stara była już przybrudzona. Bardzo bym się cieszył gdyby więcej doświadczonych forumowiczów obserwowało moje akwarium dziękuję.

Fotka skały

dsc0025ofx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez irax (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to właśnie cieszy :thumbup:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co jest nie tak, mam odpieniacz Tunze Reefpack 250 wszystko działa ok z tym że chyba za dobrze bo pęcherzyki powietrza wylatują przez każdą możliwą szczelinę a najwięcej od spodu już mnie to denerwuje bo nawet nie wiem czy woda jest kryształ cały czas jest biało od powietrza niby miał się dotrzeć tylko jak długo to ma trwać


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.