Skocz do zawartości
irax

Początek - 112l

Rekomendowane odpowiedzi

rece z dala od akwarium:) poza oczywiscie wspypaniem piachu. Wszystko co zielone jak przyszlo tak przejdzie samo, cierpliwosc poplaca zobaczysz:) a skala faktycznie robi wrazenie, ja takze siedzialem przed swoim akwa i pstrykalem zdjecia kamieniom jak dziwny jakis :w00t:

zycze powodzenia

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj poukładać tą skałe tak, aby dojść czyścikiem do bocznych szyb. W tej chwili będziesz miał to utrudnione.

Wydaje mi się też, że dobrze by bylo zapewnić choć delikatny przepływ wody za skałami. Inaczej cały syf będzie się tam gromadził. A Ty nie będziesz w stanie tego odessać.

3mam kciuki :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 11.05.2013

Po pierwsze Darku poszedłem za twoją radą, choć tak bardzo się zastrzegałem przed zmianą ułożenia skały jednak zrobiłem tak jak poradziłeś teraz mam dojście do bocznych szybek mam super czyścik z Aqua Szut jest już od dzisiaj dostępny w erybce wchodzi mi nawet między odpieniacz i cleaner. Dzisiaj mija czwarty tydzień jak zalałem baniaczek najpierw pojawiły się glony brunatne potem zrobiło się pięknie zielono i takie długie zielone nitki chyba wszystko idzie w dobrym kierunku mam nadzieję. No i najważniejsze dzisiaj wsypałem piasek nie będę robił zdjęć bo wiadomo mleczko jeśli chodzi o wybór to posłuchałem mintaja z erybki kupiłem Nature'Ocean Bio-Activ Live Samoa 9,07kg biały. Mam nadzieję że nie będę żałował. I to chyba tyle na dzisiaj teraz czekam.............piasek będzie pewnie robił na nowo młynek w akwa teraz czekam cierpliwie aż się wszystko ustabilizuje pewnie z jakiś miesiąc a potem oczywiście za waszą radą ekipa czyszcząca mam nadzieję będzie dobrze.

pozdrawiam


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: lubie właśnie jak akwarium jest robione bez pośpiechu, wszystko na spokojnie. Gratuluję i dalszej cierpliwości życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko ładnie się robi mleczko powoli ustępuje jest przepięknie mam nadzieję że wszystko będzie dobrze


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ale ten piasek dodaje efektu ślicznie to wygląda światło bije niemożliwie pięknie


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białym piaskiem się tak nie ciesz :)

za około 4-7 dni będziesz miał pięknie brązowy :) potem zielony, za około miesiąc, dwa się ustabilizuje.

dolewaj co tydzień po parę kropel biodigestu (bakterii) - tego się nie da przedawkować więc śmiało :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek załamałeś mnie w sklepie powiedzieli mi że piasek jest super i będzie super biały................nic zdaję się na ciebie już raz mi pomogłeś


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to Darku słucham ciebie jestem ciekaw czy te glony znikną


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że wcale nie musi być tak strasznie z tym piachem. Ja swój wsypałem po pierwszej fazie dojrzewania, jest w akwarium ładnych kilka tygodni i nic złego się z nim nie dzieje choć na skale glony nadal atakują, Pamiętaj tylko o kimś chętnym do przekopywania. Powodzenia.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas się uczę :)

a przy dojrzewaniu okrzemki na pewno będą. Potem piasek będzie biały :)

niedługo kupisz sobie babkę - będzie fajnie przekopywać więc nie ma stresu :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam parę fotek z soboty po zasypaniu piaskiem i nowym ułożeniu skał, niestety moja radość pięknym białym piaskiem szybko minęła :hope: całe akwarium powoli rdzewieje pierwsze glony te brunatne już prawie niewidoczne teraz jest dużo zielonych.

fotki z soboty

dsc0022ld.jpg

dsc0023ujj.jpg

dsc0024zc.jpg

dsc0025mg.jpg

Edytowane przez irax (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalot szybko minie :) Wygląda nieźle, sporo miejsca dla korali :thumbup:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj poskładałem i zamontowałem światełko nocne trzy diody niebieskie + zasilacz z regulacją bardzo fajnie świeci :thumbup: i tu pytanie czy takie światełko ma jakiś wpływ na rozwój glonów


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informację :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas ładnie dojrzewa tak przynajmniej myślę wygląda trochę inaczej niż na poprzednich zdjęciach jest bardziej zarośnięty :smiling:

Edytowane przez irax (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko i bardzo proszę o radę, jakoś nie udaje mi się znaleźć wątku na ten temat na forum może po prostu nie potrafię szukać. Chodzi mi o oświetlenie na jakiej wysokości powinno być od lustra wody w zasadzie planuję tylko miękasy ale może kiedyś zdobędę się na odwagę i kupię SPS miały by swoje miejsce na samej górze pytanie teraz jak ma być wysoko lampa żeby ich nie poparzyć ewentualnie jakaś pośrednia wysokość dla jednych i drugich z możliwością że tych drugich może kiedyś wogóle nie być, dzięki


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się było spodziewać bez odpowiedzi.............a za chwilkę ktoś podpowie wątek ehhh nic nie mówię wielkie dzięki :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej, konkretnej wysokości. Zasada jest taka, że wysokość musi być... odpowiednia. Np. Słońce jest dość wysoko :)

O jakiej lampie mówimy i nad jakim akwarium? To są kwestie (oprócz obsady, którą już podałeś) najważniejsze.

Ja miałem lampy t5 ok. 7cm nad akwarium wysokości 50cm i 10cm nad akwa 40cm. HQI 150W ok. 25cm nad zbiornikiem 50cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lampa jest 14 cm nad lustrem wody przypomnę Blau Lumina 424 4 x 24W 62 cm


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też będzie dobrze:) ale jak chcesz możesz ją opuścić o 5 cm spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylib te 5 cm niżej nic nie zrobi nawet tym sps które mogłyby ewentualnie kiedyś zagościć, zapytałem tylko dlatego czego wcześniej nie zrobiłem i przepraszam bo chodzi mi o estetykę mocowania lampy że jeśli już określę wysokość to będę mógł podciąć stateczniki i schować mocowania tak żeby ładnie wyglądało :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 13.06.2013

witam wszystkich, wczoraj mój baniaczek miał dwa miesiące dzisiaj dla odmiany wrzucę filmik więc będziecie mogli zobaczyć jak wszystko kwitnie niestety jakość mało powalająca film robiony telefonem, jak na razie słucham się rad i tylko obserwuję mam nadzieję że poradzicie co dalej robić, Dzisiaj po powrocie z pracy troszkę się zmartwiłem bo woda zrobiła się trochę mętna ale mam nadzieję, że wszystko wróci do normy poniżej filmik oglądajcie i piszcie co dalej dziękuję za wszelkie porady.


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.