Skocz do zawartości
irax

Początek - 112l

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że wątek bez odpowiedzi więc rozumiem że dalej mam pić kawę nie wsadzać łap do zbiornika i obserwować :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ileż u ciebie glonów :p masz jakieś ślimaki albo coś glonożernego?

Ja to myślę, że spokojnie można zrobić test NO3, zasolenie napewno sprawdzasz na bieżąco, i jakieś zwierzaki wprowadzić, to ci wyczyszczą glony :D moje akwa ma 1,5 msc i bynajmniej też nie śpieszę się, ale wprowadziłam już pierwszych glonożerców. Mają się świetnie, wszystko im pasuje, więc i u ciebie będą czuły się dobrze. Spokojnie możesz już coś kupić, u mnie dwa dni i skałki odczyszczone, choć ja aż tyle glonów nie miałam :)

Edytowane przez Carolin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha Carolin teraz to już maluśkie zostały powoli wymierają jak byś zobaczyła wcześniej to dopiero był las, jak na razie nic nie kupowałem jeśli chodzi o zwierzątka, słucham rad naszych mędrców kazali czekać więc czekam mam nadzieję że pooglądają moje akwarium swoim fachowym okiem i dadzą znać kiedy będę mógł zrobić następny ruch :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, mój mędrzec polecił wpuścić ekipę to wpuściłam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne dojrzewanie :) pewnie ładny glon wyrośnie - neomeris,szkoda że z czasem zniknie,wrzuć chociaż pustelnika to przeora na skałach.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek... zrób testy i wpuszczaj już ekipę - bo za chwile glony zaczną się rozpleniać.

Jak będziesz "sadził" spsy to żyłuj do zera... ale jak miękkie to ja po 2 miesiącach bym już powoli wkładał proste miękaski.

nawet jak NO3 będzie wysokie...

ważne, żeby kh było na przyzwoitym poziomie...

poza tym jak chcesz to ja mam wszystkie początkowe testy :D Kh, NO3, Ca i Mg = oddać nie oddam, ale pożyczyć na dłużej mogę..

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje ci nic innego jak skoczyć po ekipę czyszczącą :thumbsup:

swoją drogą ci zazdroszczę bliskości erybki :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale chyba mi wyłazi dino wprawdzie na piasku jest go malo ale na skale jest parę placków czy to nie zaszkodzi ekipie ?


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie wypowiadam, bo do czynienia z dino jak i z innymi takimi do czynienia nie miałam, także niech się specjaliści wypowiedzą.

Ale raczej nie, bo niektórzy mają ryby, bezkręgowce i inne stworzonka, a dino im wychodzi i strat nie mają (przy najmniej nie piszą) , ale nie będę mącić. Może fotkę zrób jak to wygląda to bardziej ci pomogą i stwierdzą czy to dino czy nie. Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Carolin tak też pomyślałem że jeśli nawet to jest dino to nic się nie stanie poprostu trzeba wytępić, przekonaliście mnie mam nadzieję że ten następny krok będzie dobry i że idę w dobrym kierunku w poniedziałek zrobię testy w erybce i jak będzie wszystko ok to kupię ekipę niech się dzieje


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich właśnie parę dni temu byłam :D ślimaczki wzięłam 2 szt Tectusy (powolne, ale dokładne), 2 krewetki na aiptasię, kraba Percnona (młóci glony jak kosiarka, polecam), krabika pustelnika polecam też elegansa niebieskiego, ciekawy i pozyteczny- choć srajda na potęgę. Wzięłam tez takiego z czerwonymi,mało ruchliwy - można odpuścić. Zresztą wszystko u siebie w temacie wypisałam :p Najb. zadowolona jestem z Percnona, polecam :) jak się boisz, to na początek weź sobie ślimaka Tectusa - jakby co to mały koszt, ale napewno żadnemu nic się nie stanie :) blisko masz, to możesz kilka razy podejsć, ja muszę hurtem kupować bo paliwo drogie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dzisiaj wyrwać wcześniej z pracy dlatego pierwsze kroki skierowałem do erybki w celu zasięgnięcia informacji co do ekipy czyszczącej. Odpowiedż była taka że dostałem 10l solanki na podmiankę i zaproszenie na wtorek w celu zrobienia testów a jak będzie wszystko ok to w moim akwarium wyląduje pierwsze życie w sensie takie pełzające :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: będzie dobrze, mnie też zrobili :D tylko wodę z akwa sobie jak nalejesz np do jakiegos pojemniczka to tak zeby byl pełen po brzegi, żeby powietrza w nim nie było :p bo ja pojechałam z buteleczką 500ml napełnioną do połowy, i się dowiedzialam ze tak nie może byc,bo sie wlasciwosci wody zmieniają czy jakoś tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde a mnie szef erybki dał woreczek do napełnienia


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zanurz pod wodą i zawiąż gumką recepturką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak poszły testy? Wróciłeś sam czy z nowymi mieszkańcami? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy zrobione wynik pozytywny........dlatego też ręce były pełne woreczków ze zwierzakami :smiling: a to lista moich nowych podopiecznych:

Calcinus elegans

Mithraculus sculptus

Percnon planissimum

Tectus fenestratus x 4

Tripneustes gratilla

Archaster angulatus

Ophiomastix annulosa

Carolin jeśli chodzi o Percnon planissimum miałaś rację niesamowity krab, ogólnie jestem zachwycony zwierzaczki przepięknie się ruszają i są bardzo pracowite ehhh a ile jeszcze zachwytów przede mną nawet nie mówię :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D super :D cholerka masz rozgwiazdę, jak byłam nie mieli :D i jeżowca :o jadę do nich z powrotem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carolin byłem dzisiaj i jeżowce widziałem rozgwiazdy niestety nie choć wiesz że one są w piachu moja była niewidoczna ale sokole oko zielonego mintaja dorwało ją :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakaś aktualizacja i parę fotek?? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.