Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Centrum Zoologiczne Swierklaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Czy ktoś tam był, widział, oceni ? To jest co prawda centrum zoologiczne ogólne ale maja tam i kilka akwariów morskich. Czy z tego asortymentu co maja maja jakieś rozsądne ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

http://zurek.com.pl/

To jest sklep tradycyjny. Byłem tam i mnie się podoba ale.. jako nowicjusz raczej nie mogę trafnie ocenić. Ogólnie ceny zwierząt: węzy itp, ale też roślin raczej do niskich nie nalezą, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o morskie to maja na normalnym poziomie.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jeżeli chodzi o morskie to tragedia,duży zbiornik w fatalnej kondycji 10 razy restartowany w przeciągu dwóch lat ,ceny zwierząt kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Co do reszty nie wiem ale ceny zwierząt jeśli ostatnio nie podnieśli to kiedyś nie były kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do obejścia - ogrodów - "akwaria morskie" to jakaś pomyłka.

Warto się wybrać zobaczyć aranżacje ogrodu i to wszytko.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać tam dużą chęć stworzenia sklepu na bardzo wysokim poziomie. Ale morszczyzna to dosyć specyficzna branża "zoologii". Pamiętam jak zaczynali i biorąc to pod uwagę to postęp jest olbrzymi. Tylko brakuje ręki, wiedzy merytorycznej i zaopatrzenie raczej delikatnie biorąc słabe. Jest na Śląsku kilka sklepów zupełnie z innej bajki. Na amatorach zrobi to wrażenie, ale na nikim kto ma słone akwarium wrażeia to nie zrobi. Moim zdaniem muszą się określić, czy te akwaria mają tylko robić wrażenie marketingowe, czy ma to być salon z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli będzie taka chęć to będzie moc. Tak czy owak warto przyjechać, bo akwaria to promil oferty firmy. Szczególnie teraz na wiosnę - jak ktoś lubi pogrzebać w ogródku. Pozdrawiam ze Świerklańca. PS... i do parku na spacer zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aktualizacja. Jest regres w dodatku straszliwy. Sztuczne zoasy i ukwiały w głównym zbiorniku. W sumie mogliby dodać kilka sztucznych rybek. Byłoby łatwiej utrzymać i pasowałyby jak ulał do kompletu. Mniejszy zbiornik kompletnie zagloniony i zarosnięty. Ceny natomiast poszybowały ostro. 60 zł za błazna. Aj nawet mnie początkującego bije to w oczy. Żal wszystkiego. Podczas mojej ostatniej wizyty prawie miesiąc temu było zdecydowanie inaczej - lepiej. Zdecydowanie powinni sobie odpuścić morską i skupiać się na zawyżaniu do astronomicznych granic cen innych zwierząt, roślin i wszystkiego co tam mają. Ciekawe czy przy tych cenach chociaż ich pensje są na przyzwoitym poziomie czy wszystko idzie do kieszeni właściciela.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do obejścia - ogrodów - "akwaria morskie" to jakaś pomyłka.

Warto się wybrać zobaczyć aranżacje ogrodu i to wszytko.

Dokładnie tak jak napisał Maciek.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Pytanie na co im to morskie akwarium i drugie czy w tak dużym centrum ceny czasem nie powinny być niskie albo chociaż na tym samym poziomie co w innych sklepach. A tam są zdecydowanie o kilkanaście procent wyższe. I co ciekawe mimo ogromnego wyboru też nie mają wszystkiego i czasem mała miejska kwiaciarnia lub sklep typu Obi lub inny ma więcej. A konkurencja w okolicy jest spora zarówno w asortymencie ogrodnictwa jak też i zwierząt zwykłych i morskich też. Widać właściel mało się zna bo nawet ludzie ze stoiska wstydzą się że tak mają tam. Także z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.