Skocz do zawartości
góral

nowe 80x50x35

Rekomendowane odpowiedzi

Aquastar nie nadaja sie do morskiego bo sa za bardzo rózowe.

Polecam w zamian Sylvanie marinestar ktora jest dedykowana do tego biotopu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/skala-morska-do-ozywienia-tylko-u-nas-i3189018678.html

Ja kupiłem tą skałę , jest to sucha skała do zasiedlenia i powiem szczerze ,ze jest to skala dobrej jakości po prostu ma dużą porowatość...

Była jeszcze jedna propozycja godna uwagi za 23 zł w kształcie płyt , ale w tej chwili jej nie widzę.

Ja dałem do swojej kostki 10% , ale prz ytej porowatości skały to teraz widzę , że to trochę za dużo..

No daj ze 14 - 12 kg i będzie ok.

http://www.clarias.pl/drobny-zwirek-2mm-piasek-koralowy-2kg-zwir-aqua-nova-p-164.html

A tu masz namiar na piasek w dobrej cenie , tyle , że przy suchym piasku koralowym i suchej skale musiałbyś wody od kogoś z podmianki przywieźć, chyba ,że dasz żywy piasek to zmienia postać rzeczy

Akwaryści stosują jeszcze na start bakterie(około 100zł), a ja dałem do zalanego a całości z wody od kolegi z baniaka łyżeczkę cukru ,jest to stary sposób na szybkie rozmnożenie pożytecznych bakterii.

NARKA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp:) skałę jeśli już to może pomieszam żywą z martwą :) fajnie byłoby coś jednak żywego pooglądać:p aiptasie pewnie też....hmmm co do piasku....no mam jeszcze czas, ale pewnie jak już to taki 50/50 z LS. A jeśli chodzi o wodę to taki miałem zamiar i pomysł żeby mi któryś z kolegów z Krk użyczył swojej z podmianki, za może innego rodzaju płyn;p :beer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquastar nie nadaja sie do morskiego bo sa za bardzo rózowe.

Polecam w zamian Sylvanie marinestar ktora jest dedykowana do tego biotopu.

A jaką do tego świetlówkę do pary?? bo tak myślę, że na start to dam te tańsze, a po dojrzewaniu, tak po 4 miesiącach zacznę wymieniać na ATI i zacznę dokładać miękasy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:))

Odświeżam temat, bo wiele rzeczy przemyślałem, a ile przeczytałem to głowa boli:)) Bardzo też wspomagam się wiedzą obecnych tutaj i na sąsiednich forach kolegów, taka pomoc jest bezcenna:))

Tak więc ustalenia są następujące:

Szkło 80x50x35 + sump 80x35x40, a na pewno coś w tych wymiarach, nie wiem jakie uda mi się dostać, będzie największe możliwe:)

Skała sucha + troszkę żywej:) żeby jakoś ciekawie zacząć. Chciałbym zrobić taką wysepkę po jednej stronie, doświetlić, a powiedzmy druga strona dla rybek:) ale kwestia aranżacji będzie weryfikowana z czasem:)

Filtracja

Doklejam opaskę i komin zewnętrzny na jednym z krótszych boków:)

W sumpie refugium i AS, może DSB, jakiś low cash odpieniek:))

Nie wiem jak z obsadą, nie potrzebuję wiele, do wyboru:

- na pewno Błazenek;p tzn parka

- doktorek :)

- no i chelmon...ale to chyba nie w tym akwa?? albo cos podobnego co da radę w takim akwa?

- Dascyllus

- P. kauderni

- Jeżowiec Diadema

- rozgwiazda piaskowa:)

-fajnie byłoby mieć też coś symbiotycznego:))

-Jakiś ukwiał dla błaznów:)

- szorstnik:)

Głównie miękkie i może jakiś lps,

Coś z tych rzeczy chciałbym wybrać, pewnie nie wszystko da radę w jednym akwa, proszę o selekcję i opinie:))

Prosiłbym też o pomoc i rady co do DSB i wypowiedź kogoś kto to przetestował:)) bo czytałem wiele opinii osób które mają doświadczenie z solanką i różnie to jest:)) Jakie wielkie w sumpie - wymiary i wys, jaki piach:)

Nie wiem do końca co z sumpem - 3 przegrody? jedna na spływ z AS, druga refugium(jakie glony?) i ew. DSB, a trzecia pompa - jaka wydajność? akwa najprawdopodobniej nie będzie wysoko:)

Jeszcze pytanie jedno...jaki rozmiar komina zewn? dać po całości na 50cm? i 15cm wys, 7cm szer?

Więcej nie pamiętam:) proszę o pomoc, rady, opinie.

Najpierw będzie stał sump z refugium, później główny baniak - ze względu na przeprowadzkę:)

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżbym wszystkich zanudził swoim tematem? czy może idiotyczne pytania zadaję i nikomu się nawet odpowiedzieć nie chce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zastanawia mnie czy wielkość sumpa to chyba razem z dolewka bo jeszcze na nią musisz miejsce znaleźć. Co do refugium i dsb uważam ze może lepiej coś na spokojnie. Może zostaw sobie miejsce w sumpie i narazie nabierz trochę doświadczenia. Polecam na starcie siporax ja jestem bardzo zadowolony, chociaż teraz żeby sobie utrudnić również zastanawiałem sie czy dołożyć samo refugium bo z dsb to różnie ale tylko dlatego ze lubie cos zmieniac ulepszac. co do ułożenia skały to przed zastanów się jak to ma w przyszłości wyglądać pogladaj sobie fotki innych na forum. w przyszłości mało co skały bedzie widać a jedynie korale. Dużo półek


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:) dzięki za odp:) refugium myśle że to nie problem:) dolewkę planuję z osobnego zbiornika,jakieś małe akwa:) i pompka do tego, albo powyżej sumpa i na pływaku od spłuczki.

Co do ułożenia skały to bardzo spodobało mi się ułożenie w zbiorniku Debory i Polskiego Hydraulika:) chociaż nie pamiętam już czy to na tym forum:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.