Skocz do zawartości
kilko222

330L+84L sump pomoc w doborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu czytam to forum i w końcu się zdecydowałem na odpalenie pierwszej solniczki.

Padło na kopię zestawu erybka:

http://erybka.pl/pro...330-Deluxe.html

W grę wchodzi modyfikacja swampa.

1.Zakupiłem świecidełko:

http://allegro.pl/la...3106284376.html

docelowo żarnik 150w - 20 000k + 2 x t8 18w jakieś fluo i tu pytanie jakie?

Philips w czarnych jarzeniówkach ma za krótkie nm.

2.Piana AM Turboflotor 750 i tu chyba popełniłem błąd, co byście założyli do takiego aqwa zakładając trzymanie lps, sps?

3.Obiegówka - jeszcze nie zakupiłem, gdyż mam problem z doborem?

4.Falowniki - ile sztuk i z jakim przepływem?


Aqwa 110x75x55 (3 x opti, tył czarne szkło), sump 70x73x45, obieg jebao 6500L/h, cyrkulacja 2x2500; 2x3000; 2x5000 (spięte na falowniku 3:3), odpieniacz RO 3000INT, 30kg żywego piasku, 60 martwej skały, światło: metalo-led-t8,

sterowanie szafa el. 3x12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sps-y to chyba trochę przy mało tego światełka,pompę obiegową to chyba najtaniej i w miarę dobre new jet 3000 lub 4500,

falowniki tunze 2 x 6045 + 1 x 6055 sterowalna i będzie ok.

A odpieniacz to dał bym jakiś mocniejszy np. delteca lub shurana

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa dla lps i latwych sps jest ok. O ile zbiornik bedziesz mial max 50cm wysoki. Wiele zalezy od ulozenia skaly i generalnie reszty wymiarow. Na prwno przy tym litrazu boki beda niedoswietlone. Pompa okolo 3000 polecam tunze silence lub aquamedic 2700. Chyba ze beda bypassy to tak 4500 moze byc. Falowniki dla lps lepiej wiecej slabszych np 4x3000 niz mniej mocnych. Ale to tez zalezy od ulozenia skaly.

Odpieniacze to dla mnie shurany :)

Stani ma fajnego HS aktualnie

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się wtrącę offtopowo... mz nie opłaca się kupować gotowego zestawu.... wychodzi dużo drożej aniżeli kupowane wszystko osobno.

sumpa kupowałem 2 tyg temu i zapłaciłem 120 zł

tu masz np akwa - http://www.myciok.pl/promocje.php?prom_id=140 oczywiście przykładowo.

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqwa tak jak w linku szyba 10mm wymiary 100x55x60 d x w x sz front i boki opti white dno flota (muszę jeszcze czarne plexi kupić i nakleić) tył i przelew czarne szkło, swamp 60x35x40. Kleił mi je mój kolega który ma zakład szklarski i od czasu do czasu sklei jakieś szkieło. :smiling: Kleił już takie ponad 1000L więc jestem pewny że ok. Stelaż wyspawany przez panów ode mnie z pracy, jeszcze tylko do jakiegoś stolarza płytą lakierowaną obłożyć i różnicy między oryginałem nawet widać nie będzie. Hydrałlika zakupiona u jednego z dostawców mojego zakładu pracy. Tak że uwierzcie że z ceną z erybki to nic wspólnego nie ma. Macie może rozrysowane plany jakiegoś fajnego odpieniacza to DIY by się może dało skonstrułować.

Edytowane przez kilko222 (wyświetl historię edycji)

Aqwa 110x75x55 (3 x opti, tył czarne szkło), sump 70x73x45, obieg jebao 6500L/h, cyrkulacja 2x2500; 2x3000; 2x5000 (spięte na falowniku 3:3), odpieniacz RO 3000INT, 30kg żywego piasku, 60 martwej skały, światło: metalo-led-t8,

sterowanie szafa el. 3x12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.