Skocz do zawartości
cagen

MBK 160 VS AJ150

Rekomendowane odpowiedzi

witam

o obu było dużo , ale co lepsze do 450 L na razie z przewagą miękkich i lps ale z z apiracjami do sps

mini bubble king 160 czy schuran aquaflotor jetskim 150


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mBK160 ale jeśli masz możliwość i faktycznei myslisz o SPS-ach to nawet 180 albo 200 - różnica w cenie nie jest jakaś ogromna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160 zdecydowanie za mały - ja bym celował w mini 200

napisz do Staniego on sprzedaje BK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczeże to myślałem o 200 ale $$$ i myślałem że da się przyoszczędzić ale widze że nie ma wyjścia trzeba równać do lepszych .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczeże to myślałem o 200 ale $$$ i myślałem że da się przyoszczędzić ale widze że nie ma wyjścia trzeba równać do lepszych .

Napisz do Staniego, może znajdzie ci ten sprzęt w dobrej cenie

ostatecznie BK mini 180, ale nie pakuj się w 160 za mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że schurana nikt nie bierze pod uwagę w tym konkursie

do staniego napisałem .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Staniego, może znajdzie ci ten sprzęt w dobrej cenie

ostatecznie BK mini 180, ale nie pakuj się w 160 za mały

ewentualnie rozważ

http://allegro.pl/odpieniacz-stozkowy-by-skiba-skimmer-i3192660703.html

chodził w 800 l sps bardzo solidny sprzęt i jest do wzięcia za dobra cenę

http://nano-reef.pl/topic/47791-s-likwidacja-zbiornika/

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysoko oceniam skibe i współprace z nim

ale jakoś uparłem się na schurna i bk .

chcę tylko jak wielu umocnić się w przekonaniu że wydanie 3 x więcej $$$ jest ok.


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysoko oceniam skibe i współprace z nim

ale jakoś uparłem się na schurna i bk .

chcę tylko jak wielu umocnić się w przekonaniu że wydanie 3 x więcej $$$ jest ok.

Jezeli dysponujesz kwotą na BK 200 i chcesz zaoszczędzić to nie oszczędzaj i bierz go.

jeżeli wydatek za duży i chcesz pozostałą część przeznaczyć na inny sprzęt - ten model skiby to żyleta.

ja kończę rozprawkę, niech wypowiedzą się inni.

pozdr i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaliła się nam dyskusja od tematu a problem mój jest taki że mam aż 21x32 cm pod odpieniacz

mbk 160 jest na 500 l a schuran na 1000 ( licze na to że da się w nim tak ustawić pompę że się zmieści )

dzisiaj sprawdze jeszcze polecane wyżej konstrukcje kolegów z forum .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaliła się nam dyskusja od tematu a problem mój jest taki że mam aż 21x32 cm pod odpieniacz

mbk 160 jest na 500 l a schuran na 1000 ( licze na to że da się w nim tak ustawić pompę że się zmieści )

dzisiaj sprawdze jeszcze polecane wyżej konstrukcje kolegów z forum .

500 l dla BK160 to pobożne życzenia producenta

Nie wiem czy koledzy się zgodzą, ale w zależności od konstrukcji i obsady od wartości max litrażu należy odjąć 0d 30 do 60 % i wtedy dopiero mamy realną wydolność odpieniacza (tak jest, że w pienku poza jego gabarytami i konstrukcją, najważniejsza jest zastosowana pompa, która głównie wpływa na jego wydajność)

Tak jest w istocie, że APF 600 nie jest do 800 l tylko do 400 l itd

Zapytaj użytkowników w jakich baniakach trzymają te odpieniacze i przy jakiej osadzie - będzież wtedy dopiero mógł realnie podejść do sprawy

obiecałe, że już kończę, ale teraz już kończę

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem sprawdze jakie są możliwości poszerzenia komory napewno po głębokości zostanie 32 cm


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze BK 160 Mini jest za maly dla 500 litrow. Moze 200-300 by obsluzyl. Mowimy o akwa z twardymi i rybami ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze miękko ale kierunek został już obrany twardym trzeba być nie miękkim ;)


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że uda się mieć 32 x 40 cm

jaka musi być wysoość lustra wody w komorze odpieniacza 22 cm ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od odpieniacza. Mozesz zrobic 24 i w razie czego bedziesz mogl odpieniacz podniesc ustawiajac na gabce itp. Zakladany grzebien na przegrode tez pomaga spietrzyc wode o kilka cm, takze te 22 cm moga byc ok. Odpieniacze tez mimo tych samych pomp sie nieco roznia i jedne chca 22 cm a inne (ten sam model) ...np: 24cm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przegroda do przycięcia bo mam 27 cm .

dzisiaj wywale szybe ,przytnę i wkleje na nowo przesunę sump w bok , cała chydraulika do przerobienia .

ciekawe czy woda się zmieści po wyłączeniu pompy ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile wody spietrza pompa obiegowa w akwarium, przelicz to na objetosc, dodaj objetosc wody w kominie ((tej co splynie), do tego z 5-10 litrow "zapasowych" (orurowanie, czesc sie cofnie z odpieniacza itp.) i juz bedziesz wiedzial.

Albo wylacz pompe i obserwuj co sie dzieje w sumpie.

Przegroda 27 cm moze byc dobra, bo odpieniacz mozna postawic na 5 cm gabce - jesli wysokosc w szafce pozwoli...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegroda wycięta . woda w sumpie na 19 cm tak się zastanawiam czy wklejać ją spowrotem ?

w sumpie leży też sporo gruzu koralowego . Jak ruszyłem wczoraj przy wycinaniu to wyszło pełno syfu .

może wywalić wszystko z sumpa zrobi sie czysto ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wywalic albo wstaw jakas pompe, ktora bedzie sie co jakis czas na 15 minut wlaczala i zrobi zamieszanie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w kominie są bio kule AM wywalić czy zostawić ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego one sluza?

Wywalic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalam


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK mini 200 a duble cone 200 oba do 1000 l

który lepszy ?


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.