Skocz do zawartości
kubanix

Start Kent Bio Reef 94l by Kubanix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na imie mam Kuba.

Postanowilem zalozyc moje pierwsze akwarium morskie. Po paru tygodniach szukania odpowiedniego zbiornika jak dla mnie (a jestem amatorem w morszczakach)

wybor padl na Kent Bio Reef 94l. Jest to podobny zestaw jak Reefmax dlatego pisze w dziale reefmax. Dlaczego Kent, ano dla tego ze mieszkam za granica i wybor jest jaki jest,

uznalem ze jezeli jest to moje piersze akwa morskie kupie cos tanszego i uzywanego. Kent kosztowal mnie okolo 600 PLN. zestaw zawieral dwie pompy w panelu,

grzalka, jedna pompa cyrkulacyjna, odpieniacz, swiatlo t5, biale ledy, niebieskie ledy. Maly problem byl ze swiatlem poniewasz wszestkie byly podpiete do jednej wtyczki i

wlaczniki byly manualne. Po malych przerobkach mam teraz trzy wtyczki i do kazdej sterownik czasowy.

Dane sprzetu:

1 pompa w panelu Eheim compact 1000- mozna ustawic od 150l do 1000l

2 pompa w panelu Newa NJ800- 800l/h, h 120cm

odpieniacz z zestawu jak nie bedzie sie sprawdzal to wymienie na inny

t5 2x24w, biale ledy, niebieskie ledy

pompka cyrkulacyjna z zestawu

polka pod akwa z zestawu

Woda, skala i piach bedzie z dzialajacego akwa

Moje pytanie. Czy mozecie mi napisac co potrzeboje do startu: tesy jakie, do pomiaru zasolenia co najlepiej, jak swiecic na poczatek.

PS. Wiem ze to bylo juz opisywane ale co watek to inna opinia takze prosze byc wyrozumialym i jezeli ktos ma pisac ze nie umiem opcji szukaj to siemyli, umiem i szukalem.

NIE CHCESZ POMODZ TO WSTRZYMAJ SIE OD DURNYCH KOMENTARZY!!!

Postaram sie zrobic zdjecia akwa i sprzetu.

Z gory dzieki ,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba

Napisz więcej, także o tych LED'ach bo nie wiadomo co doradzić w sprawie oświetlenia na początku. Ale chyba nie zmieniałbym długości cyklu, tylko zaczął od samych t5-tek.

... i jezeli ktos ma pisac ze nie umiem opcji szukaj to siemyli, umiem i szukalem...

I naprawdę nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie:

... co potrzeboje do startu: tesy jakie, do pomiaru zasolenia co najlepiej...

?

Chyba szukałeś mało efektywnie.

ed.

Miałem na myśli nie zmienianie długości cyklu w stosunku do akwarium, z którego będzie pochodzić skała, piach i woda. Wyżej napisałem to mało zrozumiale :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuba

Napisz więcej, także o tych LED'ach bo nie wiadomo co doradzić w sprawie oświetlenia na początku. Ale chyba nie zmieniałbym długości cyklu, tylko zaczął od samych t5-tek.

I naprawdę nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie:

?

Chyba szukałeś mało efektywnie.

Nie no znalazlem ale w jednym watku pisza ze trza to w innym ze to. Opinie sa rozne. Dla poczatujaczego ciezko jest wybrac te wlasciwa droge. Np. Co do pomiaru zasolenie. Jedni pisza ze splawik inni ze refraktometr. Kogo posluchac? Co do switla t5 to chyba 15k a ledy 7,5k.

Jezeli bede mial wode skale i piach z dzialajacego akwa to moge skale wode i piach za jednym razem do akwa czy musze jakas sekwencje np. Woda czekac piach czekac skala czekac

Dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałbym wszystko na raz, piasek na końcu. Dla skały byłoby bezpieczniej gdybyś ją wkładał do wody, ale jeśli chcesz np. skleić jakąś wymyślną konstrukcję z kamieni to spokojnie możesz kleić na sucho i zalać wodą po godzinie, dwóch - nie powinno jej to zaszkodzić.

Refraktometr jest dokładniejszy i wygodniejszy w użyciu. Spławiki raczej wybiera się żeby zmniejszyć koszty.

O testach jest sporo na forum, musisz sam podjąć decyzję. Wydaje mi się, że rozsądnym wyborem na początek jest Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki. W czwartek ide po wode skale i piach i podejme decyzje czy bedzie klejona czy nie. A tak na marginesie to czym najlepiej kleic? :). A i zapomnialbym o najwazniejszym. Mam w panelu cztery komory. W pierwszej grzalka w drogiej miejsce na cos do filtrowania w trzeciej odpieniacz a w czwartej pompy. Pytanie jaka filtracje zastosowac w drugiej komorze. Czy pokruszona skale czy jakies bio kulki, moze wegiel.

Jak juzzaleje tanka to zrobie fote i bedziecie oceniac ustawienie. Krytyke jakos zniose :) ale bedzie ciezko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego morszczuka.

Też jestem początkujący w tej dziedzinie, mogę ci tylko napisać jak to było u mnie. Zakupiłem na początek:

- filtr RO+DI

- bakterie nitryfikacyjne

- skrobak do szyb

- testy firmy Salifert (ph, nh4, no3, po4, no2, kh) teraz mam zamiar zakupić jeszcze do ca oraz mg

- zasolenie mierzę salimetrem

Świeciłem na początku 4 godziny dziennie z czego światło niebieskie zapalało się 30 min wcześniej oraz gasło 30 min później od światła białego. Dokładniejsze informacje możesz uzyskać w moim temacie.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Filtra RO nie kupuje. 100 metrow odemnie jest sklep z morskimi dosyc spoko. Takze na podmiane bede bral od tego goscia zawsze. Za to ze pomoglem mu w pewnej sprawie bedzie mi dawal wody na podmiane ile chce :) . Takze jakis kanister 20 l i bede do niego latal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam tylko złotą radę:)

Więcej szukania, mniej pytania:)

Nie, nie jestem złośliwa.

Wszystko o co zapytałeś jest na forum - i racja, trzeba wybrać coś dla siebie.

Nikt Ci nie powie co akurat dla Ciebie będzie dobre.

Kto pyta nie błądzi - ale dział dla nowicjuszy będzie bardzo pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie zaczelo. Debora dzieki za rade. Hehe. Wiedzialem ze tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Tank zalany. 10kg skaly, woda z dorzalego zbiornika, 5 kilo zywego piasku. Narazie mleko. Jak sie troche uspokoi wstawie foty i ocenicie ustawienie skaly.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Umieszczam foty zalanego zbiornika.

Dzisiaj musze isc po jeszcze jeden kawalek skaly i umiescic go po prwarej stronie.

Jak myslicie nie za malo piachu?

Pozdrawiam.

post-17273-0-30158300-1366962446_thumb.jpg

post-17273-0-90533400-1366962555_thumb.jpg

post-17273-0-81472700-1366962566_thumb.jpg

post-17273-0-06607800-1366962575_thumb.jpg

post-17273-0-15386300-1366962926_thumb.jpg

Edytowane przez kubanix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko spoko, tylko nie wiem czemu taki dział:)

Przenoszę do działu "nasze akwaria"

Ja bym nie zawalała prawej strony - jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba

Wszytko pięknie :) niech teraz dojrzewa

ja bym osobiście nie dawał więcej piachu, chyba że chcesz tam mieć piaskownice :)

ale to według uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie. Mam dwie pompy w panelu:

1 pompa w panelu Eheim compact 1000- mozna ustawic od 150l do 1000l

2 pompa w panelu Newa NJ800- 800l/h, h 120cm

Sa troche glsnie. Czy mozecie poradzic jakis zamienniki super ciche jezeli takie istnieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.