Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Sól mieszanie/przechodzenie na inną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Kończy mi się paczka soli. Teraz mam Blue Treasure Tropical Fish Sea Salt. Nie wiem czy zmienić zostać przy tej. Proszę o poradę. Możliwe że kupię mniejszą paczkę innej i zobaczę co będzie.Czy można normalne od jakieś dolewki dodać poprostu tej nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możesz po prostu podmiany robić na nowej soli i tyle. Ważne by trzymać poziom zasolenia i temperaturę nowej solanki. Jeśli przejdziesz na bogatszą sól, możesz się liczyć z szybszym zielenieniem szyb lub nawet jakimiś glonami na skałach, wszystko zależy od obsady zbiornika. Fajnie też zbadać nową solankę pod kontem parametrów, które kontrolujesz u siebie w akwarium i je porównać, bo np sól Red Sea Coral Pro ma spore kH i automatycznie podnosi tą wartość dość znacznie w akwarium, co przy bardzo wrażliwych koralach pewnie nie do końca jest dobre.

Pozdrawiam


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aha cenna uwaga. Właśnie nie mam porównania bo to moja pierwsza sól. Wiem że może nawet zbyt bogata na to co mam bo ja tylko miękkie i i dopiero je kompletuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile i jak dużo wymieniasz?

Ja przeszedłem na reef crystals z mojej pierwszej AM. Podmieniałem 10% co tydzień najpierw 2 podmianki w stosunku 1/3 nowej i 2/3 starej. Potem pół na pół 2 podmianki a potem 2/3 nowej i 1/3 starej 2 podmianki. Gdzieś tak wyczytałem i się zastosowałem.

Chociaż czytałem też, że to nie ma aż takiego dużego znaczenia jak podmieniasz np. 5% tylko częściej od razu na nowej soli. Ja zastosowałem taką metodę tylko dlatego, że przeszedłem z bardzo ubogiej na o wiele bogatszą.


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja staram się te 10% na tydzień podnienić. Na razie to sprawdzenie jak i czym to się robi. Inna sprawa że przy moim akwarium z tym co mam sól może nie mieć aż takiego znaczenia bo niewiele jeszcze tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.