Skocz do zawartości
mariusz21lp

Ile diod do baniaka 120l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać o wiele bardziej doświadczonych kolegów ile diod cree dać do zbiornika 120l i jak to się ma do ich barwy? Co polecacie?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat jest wiele opinij. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest stosunek 1/1, a co do ilości to niech inni się wypowiedzą.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mariuszu sie przywitac I napisac cos o sobie ;).

Stosunek jest zalezny od mocy cree bialych I niebieskich (jezeli mowa o dwoch kolorach). Osobiscie poszedlbym w kierunku 2/1 z przewaga dla niebieskich. Co do ilosci to zalezy co sie chce miec, jaki rozmiar akwa (nie litraz) I moc. Niech sie wypowiedza bardziej obeznani, a Ty kolego zacznij swojego pierwszego posta od proby integracji z reszta skladu nanoreef ;)

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że tak wypaliłem od razu. Dopiero zaczynam przygodę z morszczyzną, od wielu lat zajmowałem się akwarystyką słodkowodną. Zamierzam kupić akwarium o wymiarach 60x50x40 z panelem zewnętrznym do tego sump 60x30x30. Tylko nie wiem jaką lampę do tego zamontować i stąd ten post i moje pytanie. Przepraszam jak komuś to się nie spodobało. Chciałbym użyć 2 kolorów diod tylko właśnie jaka ilość najlepsza. Jako że dopiero zaczynam nie będę startował z czymś wymagającym. Powiedzmy że będę miał same koralowce miękkie. Pozdrawiam


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz lepiej :)

Teraz wiecej chetnych na odp bedzie (mam nadzieje...)

Zastanow sie z zakupem, bo dobre lampki nie kosztuja malo, a za pol roku nie bedziesz zmienial oswietlenia przeciez (tylko cale akwarium ;) )


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie,ze pod samymi diodami niebieskimi i białymi korale po dłuzszym czasie marnieja i nie rosną,zreszta mozna to zobaczyć po tendencji do robienia obecnie przez producentów lamp LED 6-8mio kanałowych.Nie wiem czy to tylko taka moda czy koniecznośc ze wzgledu na wymagania koralowców?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek albo brak mozliwosci kombinacji barw, albo jak piszesz- nie daja rady.

Mysle ze ktos, kto wie, to sie nie wypowie ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno żle rośnie bodobno wegetuje podobno podobno

a u mnie pod ledami cree diy oprócz akropor to wszystko rośnie 52 W niebieskie +12 W białe

Lps sps : eufilie goniopory stylofora seriatopora montipora zooa (min 10 odmian)rodaktisy (4 odmiany) briarerum (4 odmiany )i jeszcze masa korali a na dodatek od 6 miesięcy jadę tylko i wyłącznie na niebieskich i żadnych negatywnych skutków ,

A odnośnie kolorów niech się wypowiedzą osoby które widziały akwarium


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'jacekberetłódz' a zdradzisz jakie masz dokładnie te diody i drivery, może masz jakiś schemacik jak to zrobiłeś? Znajomy mówił mi że leszcze są royal blue od samych blue czy to prawda? Myślę że jak sam podłubię i zrobię sobie taką lampę to sporo zaoszczędzę, ale mogę się mylić.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie mam podzielone na dwie sekcje każda po 7 royal blue +4 niebieskie razem 14 royal i 8 niebieskich wysterowane na 900ma co do schematu jak podłączyć tomasz w swoim wątku ładnie wszystko opisał

diody kupowałem http://www.rgblighting.pl/

drivery mr elektronik

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie mam podzielone na dwie sekcje każda po 7 royal blue +4 niebieskie razem 14 royal i 8 niebieskich wysterowane na 900ma co do schematu jak podłączyć tomasz w swoim wątku ładnie wszystko opisał

diody kupowałem http://www.rgblighting.pl/

drivery mr elektronik

Tzn. że nie masz żadnej białej diodki?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie jadę na royal+niebieskie od min 6-7 miesięcy , mam oczywiście białe w lampie ale ich nie używam bo na niebieskich mi się akwarium podoba


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie jadę na royal+niebieskie od min 6-7 miesięcy , mam oczywiście białe w lampie ale ich nie używam bo na niebieskich mi się akwarium podoba

Pokażesz jakieś fotki jak to u ciebie wygląda?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem żaden aparat nie jest w stanie wyciągnąć kolorów takich jakie widzimy oświetlenie led na to nie pozwala


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy 6 x Moduł MCPCB, XP-G, biała zimna - 0D(ok.7000-7500K), jasność R5 - 139 lm/350 mA, Tc=2W/(m*K), plus 12 x Moduł 1xLED Cree XP-E, jasność 500mW, Royal Blue - D3 (ok.4450-455nm), MCPCB Star, Tc=2W/(m*K) wystarczy na szybkę którą będę miał. jacekberetłódz Jaki byś polecał do tego driver i zasilacz? Pozdro


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.