Skocz do zawartości
joopa

biały nalot na pysku i głowie błazna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa błazny i jeden od kilku dni ma biały pysk, jakby obtarty i tak na początku myślałem, ale teraz na głowie białe plamy, jakby małe narośla, ciężko to określić.

Cały czas je, żwawo pływa, wygląda jak okaz zdrowia jakby nie ten pysk i łeb.

Zdjęcia słabe, ale nie mam czym zrobić wyraźniejszych i bardziej ostrych.

to ten wyżej:

fbbbeebe3d1e0f3dmed.jpg

z prawej :

f948d5bf7989b24amed.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pewnie zaatakowała coś co ją pokaleczyło. Może przejdzie może nie. Jedna z moich samic też tak niedawno miała i jej przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa,

i co... ? błazenek wyzdrowiał czy nie? leczyłeś go czymś?

pytam bo mój tez ma białe usta, dokładnie tak samo jak twój, tylko od 2 dni nic nie możne przełknąć, atakuje jedzenie , widać ze jest głodny, ale nic nie połyka , tak jakby go to bardzo bolało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmiłem ryby artemią moczoną w ząbku czosnku (jakieś 15 minut) i zeszło mu, teraz nie ma śladu, a myślałem że się już przekręci. Tylko mój cały czas jadł, więc było łatwiej.

Do tej pory nie wiem co to było - bo inne ryby nie miały takich objawów


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a długo to trwało? ile czasu miał takie białe wargi?

mam nadzieje ze mojemu też zejdzie.

jest gruby wiec może kilka dni bez żarełka da rade, przed wczoraj najadł się jak głupi....

a tak na marginesie to ile rybka może przeżyć jeśli nie pobiera pokarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim moczyłem jedzenie w czosnku to pływał z tą naroślą z 2 tygodnie, na początku myślałem że samo zejdzie, ale jak się pojawiło na głowie to działałem.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dziadostwo na ustach pojawiło się kilka dni po ospie u nowo zakupionych błazenków,

jednego straciłem ale drugi przetrwał ospę po kąpieli w esha oodinex. po ospie jadł pływał ale osłabiony organizm po ospie złapał coś nowego.

To albo jakaś grzybica, albo infekcja na ranach po ospie.

z racji że nie je postanowiłem go wykąpać w API melafix, wyciągu z drzewa herbaty

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej jakaś grzybica, w pierwszym swoim akwa moje też coś takiego złapały zaraz po wpuszczeniu , czosnek również się sprawdził. Odłowiłem do sumpa , gdzie dostawały mrożonki moczone w czosnku i przeszło w 3 dni , odczekałem kolejne 3 dni i do głównego , nigdy nie powróciło. inne rybcie tego nie złapały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.