Skocz do zawartości
Carolin

[96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Rekomendowane odpowiedzi

O matko, aż mnie szczęka opadła :D dzięki bardzo i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe masz to zaniedbane akwarium :D

gratuluję maluszka :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha no naprawdę :p żartuje, teraz już znacznie lepiej, było gorzej ale wolałam tego nie uwieczniać :) i dzięki bardzo :) mam nadzieję, że będzie z niego akwarysta :D

Tak dzisiaj robiłam testy, to w sumie mogę napisać jak wyszły

PO4 - 0,05 ppm

NO3 - ok 5-10 ppm

KH - 8,4 dKH

Ca - 350 ppm

Mg - 1350 ppm

Zmieniłam sól na Red Sea Coral Pro Salt, ze względu na parametry. Na poprzedniej ciągle musiałam podbijać Mg i KH, ostatnio się okazało że czas byłoby zacząć podbijanie Ca. Męczące to i kosztowne. Może na tej soli testy będą lepiej wychodzić.

Ogólnie właśnie jak coś wychodziło za niskie to podbijałam preparatami Red Sea Foundation B i C. Musiałabym kiedyś poczytać o tej całej metodzie Ballinga, bo nadal mało co z niej rozumiem i jak by to miało się w odniesieniu do mojego litrażu.

Gapiąc się w akwarium cyknęłam kilka fotek z innej perspektywy. Stwierdzam, że większość korali znacznie lepiej się prezentuje od góry niż z boku :p

Np ten (nazwy zapomniałam). Z góry rewelka, a normalnie nikt go nie zauważa. Muszę zmienić mu kiedyś miejsce i ulokować na piachu.

601542534cc6b194.jpg

I całość rzut z góry (tył i przód osobno, za dużo wyginania z lampą, żeby ująć całość od razu)

69c16207d453e3f6.jpg

710cdac43fbd92d1.jpg

Moja Scolymia nieuwieczniona ostatnim razem:

7da3e4688b180a4d.jpg

94f46e4e6660de5d.jpg

i wspólna fotka z monstrualną sąsiadką:

2f338e0e2de7dfec.jpg

Zaś z niepowodzeń - resztka Pocillopory - trzyma się dzielnie i polipuje póki co, mam nadzieję, że kiedyś się odrodzi. Póki co skutecznie próbują ją zarosnąć Clavularia i drugi chwast, ale pilnuje i plewię, żeby na biedaczkę nie weszły.

8e6d050d7b142e77.jpg

Goniopora, która wystawia polipy tyle o ile - ma już tak od ok. pół roku. Najpierw nie polipowała wogóle, później wyczytałam by trzymać wysokie KH i że to pomoże - pomogło (albo może coś innego, a mnie się zdaje, że to KH), ale polipy wyciąga tylko tyle i nie rozrasta się w zasadzie prawie nic. Bardzo "humorzasty" koral.

ac1847a0f7e9a6d8.jpg

Kolejnym problemem jest rurówka, która świetnie się prezentowała jakiś czas. Potem wogóle się nie wychylała, po całym akwarium ją przenosiłam, aż wreszcie w sąsiedztwie ukwiała, nieśmiało bo nieśmiało - wieczorem wystawia pióropusz na karmienie i tyle ją widział. Ogólnie mizerna i wyblakła... Ktoś ma pomysł co jej nie pasuje? Parametry, światło, przepływ wody.... Nie mam pojęcia. Była i niżej i wyżej. Z daleka od pompek też nie pasowało. Ech... Zdjęcia z bliska nie robię bo nie ma po co, wydrążonego patyka nie będę prezentować :p Widać ją na ogólnym.

To jak już lecę z tymi nieciekawymi rzeczami to i kolejny problem / nie problem? Porobiło mi się coś pod skałą, tam gdzie nie dociera światło. Jakby połączenie gąbki z glonem o białym kolorze. Zaczyna się to robić długie jak glon właśnie, bo na początku przylegało do skały niczym gąbka. Ktoś się spotkał co to takiego jest?

Dość marudzenia. Znalazłam filmik ze zdaje się poległym w walce z krewetką pistoletową, krabem Lybia. Tu ciekawostka, bo zgubił swojego pompona. Parę dni chodził bez, a potem dosztukował sobie ukwiałek spomiędzy Zoa. Rosną mi takie maciupkie, niby nieszkodliwe, choć niektóre włażą na Zoa to je wtedy usuwam. Kiedyś już je pokazywałam, o takie:

9dc81041e3492a08.jpg

W każdym bądź razie urwał jednego i potem nim sobie wachlował :) Taka tam ciekawostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki super, szczególnie te z góry :)

To białe coś miałem chyba takie w panelu i na odpieniaczu, wyczyściłem i nie wróciło ale nie wiem co to było..

Krabik super ciekawe czy z aiptazją też by biegał :)

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka założyłem podobny baniaczek i mam takie pytanko co ile dolewasz wody RO i w jakiej ilości?

Pozdrawiam.


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wiesz już może co to jest ta zielona gabka? co pytałaś wcześniej o to bo mam to samo na skale i nie moge nigdzie znaleźć co to jest

Edytowane przez patryk_542 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten Twoj baniaczek. Mam nadzieje ze opanowalas juz ta plage gloniastych bandytow. Przeczytalem Twoj temat od dechy do dechy i troszke przykro, ze wszystkie plagi Cie dotykaja:-S Sam niebawem planuję odpalic swoj pierwszy zbiornik i zastanawiam sie czy to ogarnę :-/ Dopadł mnie stres ale co tam, do odwanych świat należy ;-)

Edytowane przez Lukasz82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.