Skocz do zawartości
hernio

Nano Rafka - hernio

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Od jakiegoś czasu chodziły mi po głowie krewetki sexy shrimp i dlatego zdecydowałem się na taki mały baniak bo w 126l cięzko by było je dostrzec. Początek był ciężki. Przeciekające akwarium i kaskada oraz zepsuta grzałka ale jakoś się udało :) Będę się starał w miarę możliwości aktualizować temat. Wiem że światła mało ale po dojrzewaniu mam zamiar dołożyć jeszcze jeden moduł i wymienić kaskadę na jakiś pompę cyrkulacyjną. Pozdrawiam

Zbiornik: 35-30-25

Światło: 11 W Aquael 20000K

Cyrkulacja: HBL-501 i Dophin A3000

Grzałka: Hagen Elite 50W

Odpieniacz: by tomko

Skała sucha 2,5 kg

Piasek suchy 4 kg

Sól: Kent

Dzień 2

176673839d49d280dd7add0e118442834d2f6017.jpg

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny banaiczek, w sam raz dla tak malutkich krewetek.

Ja bym tą kasakde zostawił, zawsze idzie w niej upchnąć węgiel


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kaskade chce wymienic na pompe a jedna zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaskade w 30stce zostaw.... przyda się. Pompę i tak musisz dołożyć. Polecam koralię 900.

Z kaskady wyjmij gąbki - chyba, że będziesz je czyścił do 2 dni. Do jednej komory możesz wstawić odpieniaczyk jakiś mały (chocby ten strzykawkowy) a do drugiej możesz wrzucać czy purigen czy nawet drobne żywe skałki żeby była dodatkowa filtracja.

Wbrew pozorom kaskada w takim małym akwarium to fajna sprawa.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 6

Siema. Dzisiejsze NO2. Jak widać do zera jeszcze braknie. I tak się zastanawiam jak co niektórzy po 2 tygodniach wrzucają do baniaka korale i ryby :) Od początku dozuję 1 kroplę bakterii Zeobak dziennie.

17692528308dbfa4b2bbb7e12fdbca85673183f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaskade w 30stce zostaw.... przyda się. Pompę i tak musisz dołożyć. Polecam koralię 900.

Z kaskady wyjmij gąbki - chyba, że będziesz je czyścił do 2 dni. Do jednej komory możesz wstawić odpieniaczyk jakiś mały (chocby ten strzykawkowy) a do drugiej możesz wrzucać czy purigen czy nawet drobne żywe skałki żeby była dodatkowa filtracja.

Wbrew pozorom kaskada w takim małym akwarium to fajna sprawa.

Jeśli myśli o trzymaniu kilku krewetek to odpieniacz może sobie darować , system bez problemu da radę .

Kaskadę załaduje mediami i niech się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myśli o trzymaniu kilku krewetek to odpieniacz może sobie darować , system bez problemu da radę .

Kaskadę załaduje mediami i niech się kręci.

Pewnie masz rację. Ale odpieniacz kosztował mnie może z 5zł więc wydatek żaden a według mnie warto go mieć. A jeszcze zastanawiam się nad koralami może będą sps'y a może miękkie tego jeszcze nie wiem. Nie tylko będą krewetki. Są przecież małe rybki które według mnie dadzą radę w takim litrażu, a zawsze można powiększyć akwa lub przenieść je do większego więc opcji jest sporo :) A na razie nie mam zamiaru jakimikolwiek mediami wypychać kaskadę oprócz odpieńka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo. Za racji tego że pewnie zdecyduję się na korale SPS to mam dwa pytanka ??

Czy odpieniacz Resun SK-300 jest dużo wydajniejszy od tego strzykawkowego ?? Niby błahe pytanie ale chętnie poznam opinie. Resun'a nigdy nie miałem w ręku więc nie wiem jak działa a ze strzykawkowego jestem zadowolony. Jedyny minus jest taki że Resun'a będę musiał mieć w akwa bo do kaskady nie dam rady go wsadzić. A drugie pytanie czy pompa Tunze 6015 się nada czy będzie za mocna ?? Według mnie zrobi niezła burzę ale pewny nie jestem. No i dołożę kolejną świetlówkę Aquael'a 10000K i teraz te 22W starczy dla twardych. W akwa nic ciekawego. Na razie dojrzewania nie ma. W sumie nie jestem do tego przyzwyczajony patrząc na moje większe akwa. Pozdrawiam i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca pamiętam ,ale sk300 zdaje się , ze były przerabiane i stosowane w kaskadzie.

Skoro strzykawkowy w tak niewielkim akwarium da radę, nie ma co kombinować.Popracuj nad parametrami , musisz poznać swój zbiornik i jego możliwości pod kątem stabilności, wrzucisz kilka miekasów niech trochę oko pocieszyszą , a o sps-ach to możesz pomyśleć jak już przejdziesz cały proces dojrzewania .

Jedno wiem w tej pasji cierpliwość to klucz do pełnego zadowolenia i nie jeden z kolegów pewnie przyzna mi rację, ze przez niepotrzebny pośpiech można utopić kupę kasy w życie , które się wprowadzi do niestabilnego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszyć to akurat się nie mam zamiary. Wszystko ze spokojem. Najpierw dojrzewanie, praca nad parametrami i potem reszta. Resun wiem że wejdzie do kaskady problem tylko w tym że mam akwa jak by w szafie i nad akwa mam półkę dlatego nie zmieszczę odpieńka. W większym akwa co nieco już się nauczyłem i niektórych błędów mam nadzieje nie po pełnie stąd moje pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to skracają go chłopaki przed wsadzeniem do kaskady , miałem gdzieś artykuł o tym w miesięczniku akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mała aktualizacja. Do baniaka trafiły pierwsze korale: euphylia, capnella, xenia, cualastrea, montipora, sarco i kilka odmian zoa.

Jeszcze w planach mam zamiar dorzucić 1-2 małe szczepki euphyli i na tym pewnie koniec z korali chyba że się coś ciekawego trafi :) W między czasie musiałem popracować wódką nad parametrami ale teraz wydaje się być wszystko ok. Zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać. Dorzuciłem kolejny moduł aquael'a i teraz jest 2x11 W i zlikwidowałem jedną kaskadę i w to miejsce jest pompa cyrkulacyjna resun 2000. Pozdro

mv1z.jpg

vbp.jpg

k0jg.jpg

c8ze.jpg

hvzt.jpg

x5k6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie to wszystko wyglada, ale ja osobiscie w takim baniaku mial jedynie zoa rico i moze jakies flavie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tej chwili jest 50/50 i mi się też nie podoba. Jak świecę sama niebieską to te światło też jest jakieś nijakie i chyba jakąś małą lampę led zrobię. Bo innego wyjścia nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hernio,hernio-żebyś Ty wiedział jak ja czekałam na tę aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego nie ma ale ja cierpliwy i wszystko powoli :yes Parametry bo zapomniałem:

po4 - 0.1

no3 - 10

mg - 1340

ca - 450

kh 8.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.