Skocz do zawartości
@d@m

ReefMax by @d@m

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek(02.05.2013) w nocy zalałem swoje pierwsze akwarium morskie. W piątek popołudniu trafiła do niego skała a w niedziele piasek. Skały na dzień dzisiejszy jest 9kg ale część(około 1,5kg) z niej to małe kawałki, które w najbliższym czasie trafią do pierwszej komory panelu zastępując kulki.

W przyszłym tygodniu planuję dokupić jeszcze około 3-4kg skały aby nieco powiększyć "gruzowisko". Na razie z obecnie posiadanej skały nic nie wyszło. Nie wiem czy się z tego powodu cieszyć czy martwić?

Chcę kupić skałę prosto z dostawy. Czy może lepiej poszukać już odleżaną skałę gdzieś w sklepie?

Zasolenie mam na poziomie 1.023 a temperaturę 25.5stC(grzałka ustawiona na 25stC).

Świetlówki to ATI Coral Plus, ATI Blue Plus i ATI Aquablue Plus.

ATI Blue Plus świecę od 10 do 13 a pozostałymi dwiema od 10:30 do 12:30. Do tego cały czas świeci dioda LED.

Liczę na cenne komentarze i sugestie.

Zdjęcie z dzisiaj(5 dzień).

Dzień 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego morszczuka

Moim zdaniem masz trochę za blisko szyby skałę, trudno ci będzie dojść czyścikiem.

A co do tego, że nic ci nie powychodziło ze skały to raczej dobrze, u mnie było to samo a dojrzewanie zbiornika miałem raczej spokojne.

Grzałkę ustaw na 24 stC, miałem taką sama temperaturę jak ty, a teraz mam 24.8 stC na wyświetlaczu a termometr rtęciowy pokazuje 25.1 stC

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie ale odsuń od szyby tak jak radzi kolega wyżej, co do ilości skały ja bym zostawił tyle pamiętaj że kupując niektóre korale będą przyrośnięte do skały.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zamiast skały do panela włożyć Siporax - najlepiej poukładany jeden na drugim w długie rurki. Bakterie będą miały dość miejsca, nie będzie Ci zakłócać obiegu, nie będą na nim osiadać zanieczyszczenia oraz będziesz pewny czystości wkładu.... i posłuchaj powyższych rad kolegów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę ustawiłem na 24stC i temp wody mam 25.0-25.1

Skała z tyłu praktycznie nie przylega do ściany i skrobaczka się spokojnie zmieści a fragmenty po bokach docelowo mają trafić do panelu, choć od wczoraj zastanawiam się czy nie zdecydować się na siporax.

Docelowe ułożenie skały przedstawia poniższe zdjęcie. Choć nie wiem czy nie dołożyć jej jeszcze trochę aby stworzyć trochę większą górkę.

2013 05 08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.