Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak muszę trochę wzmocnić bo z drzwiami od szafki coraz gorzej. Co byście powiedzieli na taki pomysł, żeby zrobić ramkę ze stelaża o wymiarach takich aby na wcisk weszła do wnętrza szafki? Albo jeszcze inaczej, żeby wyciąć w spodzie szafki otwory na szerokość ramion stelaża i go później wsunąć do wnętrza. Sama ramka by była na nóżkach regulowanych i mógłbym sobie swobodnie regulować wysokość jaką chcę i pomału sukcesywnie niwelować wygięcie blatu. Sęk w tym że jak blat wygina mi się w dół, to podłoga szafki wygina mi się dokładnie tak samo ale w przeciwną stronę :) W tym momencie odległość między blatem i spodem na brzegach szafki jest o 1cm większa niż po środku i wydaje mi się ze będzie się pogłębiać. W związku z tym nie wiem czy taka wciśnięta ramka do środka nie będzie lepszym rozwiązaniem żeby od razu prostować spód ale tutaj pojawia się problem regulacji i ryzyko że przy wciskaniu ramki na swoje miejsce mogą pojawić się naprężenia na szkło co może się źle skończyć.

Dodam że wygięcie zaczyna się miej więcej od środka szafki ku przodowi. Tył jest ok bo jest pełna płyta wciśnięta wgłąb.

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie konstruowania "szafki" pod moje 100x50x50.

Robię wg. porad internetowych stelaż samonośny z kantówek i założenie jest takie że ma wytrzymać ciężar akwarium.

Dodatkowo całość będzie obudowana płytą tak aby ładnie wyglądała i pasowała Żonie do mebli, to dodatkowo wzmocni konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką szafkę...pierwszy błąd to szafka ma 100x50x50 a akwa jest 90x50x50...trzyma się to na tylnej ścianie wstawionej jako podpora a dodatkowo z przodu mam wstawioną rurkę, i niestety lewe drzwiczki były minimalnie inaczej zamontowane i zaczęło trzeć po czasie o spód szafki.

Następnym razem jak będę robił to tylko na stelażu i obić ładnie płytą.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam też robić szafkę pod 100x50x50, na wzór mojej starej spod akwa 60x30, kantówki świerkowe 4x5 z zaokrąglonymi krawędziami i one będą na zewnątrz. Pomalowane ciemnym drewnochronem 3 -4 razy. Żadnego oklejania się narożników od wilgoci itp. Płyty i drzwiczki wpasowane w otwory od kantówek.

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.