Skocz do zawartości
Wieslaw Zabawa

co sie dzieje na Antarktydzie

Rekomendowane odpowiedzi

To kolejny z linkow dowodzacych ze biotopy morz zimnych sa szalenie interesujace. Kto wie moze kiedys bedzie sie dalo cos takiego w domu stworzyc :) A ogolnie - piekne. Dzieki za linka.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYLI AKWARIUM BEDZIE W LODOWCE NP ZA SZKLANA SZYBA HEHEH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oglądałem na NG tajemnice fiordów czy jakoś tak, na początku muślałem że to "zwykła" rafa z ciepłego morza dopiero później okazało się, że to Norwegia. Było poprostu piękne:love

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przypatrzcie się - to bardzo ubogi ekosystem.

Z tego co widzę - to bardzo mało gatunków.

Te co są to oczywiście super ...ale...

W ciepłych morzach na wszystkich powierzchniech tetni życie tysięcy gatunków.

Tu widzę wielkie przestrzenie puste (jak dla mnie)

To fascynuje - bo odbiega od naszych wyobrarzeń o tych wodach.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem .... we fiordach przy brzegu nie widzialem zadnego wyzszego niz glony zycia, nie liczac jakies zblakanej rybki lub meduzy wielkiej jak pizza XXL.

Jakos nie doczytalem sie co do temperatury w jakiej zyja te stworzenia, ale na fotkach widac bylo jakies stozki podwodnych wulkanow

http://scilib.ucsd.edu/sio/nsf/gallery/gallery1.html

- czy cos w tym guscie.

Moze lokalnie temperatura wcale nie jest taka niska.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat zajmuję się badaniami Spitsbergenu, co prawda mejobentosem, czyli organizmami max. 2mm, ale nie raz w próbach trafiały się rozgwiazdy, wężowidła i inne zwierzaki kojarzone raczej z wodami ciepłymi. Poza tym w tym rejonie występują dość licznie koralowce i ukwiały i niekoniecznie ma to związek z miejscowym podgrzaniem wód. Po prostu te organizmy tam żyją. Ba! jest im nawet dobrze, co prawda woda zimna-co ma wpływ na ich metabolizm, ale o tlen łatwiej. Właśnie dlatego w tych rejonach meduzy są wielkości pizzy XXL, a ośmiornice osiągają rozmiary XXXXXXXL, oczywiście nie wspominając o ogromnych ilościach planktonu w obszarze wód arktycznych.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się ....

zakładamy lodówki w swoich domach.

Jak pisze Ewa to całkiem realne....


w pocie czoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.