Skocz do zawartości
Kyzak

Co to za robaczki - zooplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dorobiłem się takiego pojemnika z takim wsadem - Caularepa na piasku bałtyckim zalana solanką. Przez kilkanaście dni jakoś życia tam nie widziałem, obecnie pojawiły się takie robaczki - raczej "dorosłe" oraz pełno maluśkich raczej "dzieci". Nie wiem za bardzo co to jest, co więcej dzisiaj zauważyłem pełno takich samych małych na szybie w akwarium.

Mieszkanko:

Robakowa willa

Fotka 1

Robak 2

Fotka 2 - powyżej tego dużego są małe

Robak 1

Zdjęcia - lepszych nie będzie niestety.

Mój typ to Gammarus_pulex ponieważ "wielkość 0,2 cm" Moje mają ok. 3 mm z wąsami koło 5 mm

http://pl.reeflex.ne...marus_pulex.htm

Jednak te moje nie są raczej garbate jak kiełże, aczkolwiek na reeflex-ie niektóre też nie są zgarbione.

Czekam na propozycje :)

EDIT:

Znalazłem - Isopoda http://pl.reeflex.net/tiere/3803_Isopoda_sp.htm

Hodować dalej jako żarcie do akwarium czy tępić ? Niestety czytam różne opinie...

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dorobiłem się takiego pojemnika z takim wsadem - Caularepa na piasku bałtyckim zalana solanką. Przez kilkanaście dni jakoś życia tam nie widziałem, obecnie pojawiły się takie robaczki - raczej "dorosłe" oraz pełno maluśkich raczej "dzieci". Nie wiem za bardzo co to jest, co więcej dzisiaj zauważyłem pełno takich samych małych na szybie w akwarium.

Mieszkanko:

Fotka 1

Fotka 2 - powyżej tego dużego są małe

Zdjęcia - lepszych nie będzie niestety.

Mój typ to Gammarus_pulex ponieważ "wielkość 0,2 cm" Moje mają ok. 3 mm z wąsami koło 5 mm

http://pl.reeflex.ne...marus_pulex.htm

Jednak te moje nie są raczej garbate jak kiełże, aczkolwiek na reeflex-ie niektóre też nie są zgarbione.

Czekam na propozycje :)

EDIT:

Znalazłem - Isopoda http://pl.reeflex.ne..._Isopoda_sp.htm

Hodować dalej jako żarcie do akwarium czy tępić ? Niestety czytam różne opinie...

Witam

Mam tego całą masę w sumpie , w baniaku zdecydowanie mniej stanowią papu dla rybek.

Robaczki są elementem ekosystemu zdecydowanie nie walcz z tym, potrzebne i pożyteczne.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to - to jest ten zbiornik ? akwarium ? sump ? hodowla czegoś ? ??


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik to niedoszły reaktor wapnia :rofl:

Nigdy nie uruchomiony oczywiście. Zachciało mi się DSB i refugium i zaopatrzyłem się w piach i takie fajne caularepy i spagheti caularepy miałem jeszcze takie kulkowane. Poczytałem że rozmnażają się one przez zarodniki i mogą opanować akwa. Ze względu na swój mały litraż je wsadziłem w to coś (bo żal mi było wyrzucić i tak dla eksperymentu :)) Nie wpuszczę przecież do 54 pokolcy. Piasek bałtycki przywiozłem dwa lata temu no to sobie zasypałem a co :) Stoi na południowym oknie, w słoneczny dzień się woda mocno nagrzewa.

A co do robaczków to się naczytałem i są isopody - te takie rybie kleszcze i zamienniki języków, i isopoda - takie robaczki jak mam. Tylko nie wiem czy z tych małych nie urosną te szkodniki bo jest ich niby 5000 gatunków i te nasze stonogi to są ich krewni


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor wapnia ???...!!! Piasek przywiozłeś 2 lata temu ??? z bałtyku ... kosmos jakiś... weż to wywal na śmietnik...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, nie no szkoda życia :D

To nie jest podłączone do akwarium !!!


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to komary się lęgną ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeczny wonsz


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.