Skocz do zawartości
wwdqdw

Pytanie dotyczące odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż zastanawia mnie jedna rzecz. Czy nie dało by rady podłączyć odpieniacza (mam tutaj na myśli weipro) bezpośrednio pod pompę obiegową ( OR 3500 ). W planie była budowa sumpa, ale niestety koszta by mnie przerosły, tym bardziej, że wiercenie otworów odpada i jedyne wyjście jakie zostaje to overflow box. Kolejnym pomysłem był minifotor, ale za bardzo by mnie denerwowała ta kopuła wystająca nad akwarium. Ogólnie rzecz biorąc jestem otwarty na wszelkie propozycje, które pozwoliłyby schować odpieniacz tak, aby nie wystawał ponad akwarium. Zdaję sobie sprawę, że dobrą alternatywą jest panel, ale...Czy jest jeszcze coś innego ?

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty szukasz odpieniacza podwodnego? Nie ma (chyba) modelu w ktorym nie byłoby kubka nad powierzchnią wody... Zwykłego AM czy Beasta można pieknie schować choćby w rogu akwarium (dając na tym narożniku kawałek np. niebieskiego pcv) ale kubek i tak bedzie wystawał.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odpowiadam jak Kraszan. Mozesz tez obnizyc poziom wody albo podwyzszyc scianki akwa. Albo zbudowac wyzsza pokrywe.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wystarczy tylko zrobic wieksza wyzsza pokrywe i nic nie bedzie wystawac jesli chcesz jak najnizszy odpieniacz to tunzePiszesz ze chcesz podlaczyc weipro ale jak go powiesisz na scianie to rowniez bedzie wystawac i gdzie chcesz trzymac AM 3500l/h ???skoro nie bedzie sumpa a panel by musial miec min 20cm szerokosci

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, Kiwalski : Rzecz w tym, że to ma być akwarium otwarte, tak więc pokrywa nie wchodzi w grę. Lampa jest już dawno kupiona, wiec budowa pokrywy odpada

Kraszan : To, że nie ma odpieniaczy podwodnych akurat wiem. :) I myślę, że zrobię coś w stylu prowizorycznego komina w którym ładnie schowam sprzęt. Skoro nie da się inaczej, to nie będę kombinował

Dziękuję wszystkim za odpwiedź

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wwdqdw@ zrobisz sobie taka pokrywe i bedziesz mial ok :)

ornlw9.jpg


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko ładnie odkryte masz a odpieniacza nie bedzie widac

ornnv4.jpg


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L : Ja juz posiadam oswietlenie, tak więc pokrywa nie wchodzi w grę. Ponizej umieszczam zdjęcie owej lampy. Lampą tą jest atman dr 120, oczywiście w całości wymieniam ja na 4x54w <- T5

akwa9co.jpg

Ps. Wybaczcie za ten syf w pokoju, ale prace nad zbiornikiem ciągle trwają. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok, ale mozna wszystko ladnie schowac za taka obudowa jak widziales umnie na zdjeciach


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@L : Musze przyznać, że świetnie to wygląda, ale raczej pozostane przy tym Prowizorycznym Panelu do którego całość sprzętu włożę, czyli Pompę, odpieniacz i grzałkę. Całość będzie wykonana z czarnej Twardej plexy. Myślę, że ładnie będzie sie to wszystko kontrastowało z niebieskim tłem.

pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobic sump i nie bedzie zadnego problemu

Ile litrow ma to twoje akwarium???


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiwalski : 240L, ale jak zamontuje tam ten cały prowizoryczny panel, gdzie schowam sprzęt, to zostanie ok 200L. Tak to wyglada. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.