Skocz do zawartości
hypnos

PhosGuard w filtrze Boyu -> biała woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum ale czytam od dawna, mam nadzieję że coś doradzicie :)

W moim zbiorniku pojawiło się sporo zielonych glonów nitkowych wiec zakupiłem PhosGuarda oraz filtr przepływowy Boyu.

Wsypałem około 200ml przepłukanego PhosGuarda do filtra, uruchomiłem na minimalnym przepływie w filtrze tak że kuleczki PhosGuarda praktycznie się nie ruszają a mimo to woda od dwóch dni biała i mętna.

Czy to PhosGuard nie nadaje się do filtra przepływowego ? Czy może ten Boyu nawala ? W sumie inne filtry mają taką kratkę w dolnej częsci i adsorbent nie dotyka dna filtra, w Boyu nie ma nic i adsorbent leży bezpośrednio na dnie przy wylocie z tej pionowej rurki, może tu jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz jeszcze przepływ. Wygląda na to, że jednak kuleczki się ścierają.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przepływ mam tak mały że kulki ani drgną, może ta najwyższa warstwa minimalnie drga.

A czy Ty uzywasz tego Boyu ? Bo widzę w sklepach że inne filtry mają kratkę na dnie i gabki, może też powinienem jakies gąbki zapchać tam ?

Zastanawiam sie też czy podczas zakręcania nie wpadła mi część kulek PhosGuarda do rurki na dole i tamtych kilka się nie ściera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem dwa takie filterki i po wsypaniu do jednego Phosguardu miałem podobny problem. Tego może teraz nie widzisz, ale tam gdzie woda wylatuje z tej rurki nad dnem tworzą się wiry i po pewnym czasie ten prąd wody "wylizał" mi dno filterka i zrobła się dziurka. Uważam osobiście, że lipny jest ten filterek. Za miękkie tworzywo dali na dno.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego teraz używasz filterka i czym zbijasz fosforany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam porządny odpieniacz i leję trochę wódki, 1 ml/100 l. wody.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi!

To co byś radził żeby pozbyć się glonów nitkowych zielonych ?

Testami Seachema mam NO3 = 0 i PO4 = 0 a cała tylna szyba w gloniskach, lać wódkę ? Widziałem w innych wątkach że ludzie mają wykrywalne NO3 i PO4, sprawdzają stosunek NO3 do PO4 żeby był tam ileś razy wiekszy i dopiero leją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało podaleś danych, żeby coś konkretnie radzić. Napisz może jaki masz odpieniacz, ile karmisz, jakie masz korale, rybki, cyrkulację i wklej zdjęcie akwa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo mam podobną sprawę.

Wczoraj uruchomiłem filtr z PhosGuard 500 ml na moje akwarium, które ma razem ponad 600l w obiegu. Przed uruchomieniem filtra w akwarium, przepłukałem wszystko w wodzie RO oraz w solance. Po zamontowaniu filtra w sumpie po jakimś czasie woda w akwarium zrobiła mi się mętna. Być może zbyt słabo przepłukałem wkład filtra.

Mam pytanie do osób, które miały już ten problem czy te zmętnienie zniknie samo czy trzeba coś zrobić, żeby się tego pozbyć?

post-22581-0-03432400-1384595022_thumb.png


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przeplyw filtra

phosguard ma sie delikatnie kręcić

silny ruch powoduje ścieranie kulek i katastrofe w dalszej konsekwencji


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem to trochę i jest tak jak na załączonym filmie.

Które opcja waszym zdaniem jest lepsza?

IMG_0699.MOV


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem rozwiązany, usunąłem mechanicznie :thumbsup:


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.