Skocz do zawartości
_KRISU_

Areometr chca rozwiać wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam GroTech Areometr w E-rybce mówili że to jeden z lepszych i że bardzo dokładny.

Od producenta jest że Areometr służy do szybkich i precyzyjnych pomiarów zasolenia wody morskiej. W akwariach rafowych, zasolenie powinno wynosić pomiędzy 1,022 a 1,025. Areometr ma zakres pomiaru od 1,000 do 1,040 z dokładnością do +/- 0,005 przy 25 stopniach Celsjusza.

Znajomy ma 200 L akwarium i go używa do pomiarów, a wczorej a kawa świecie mi godali że wszystkie spławiki są do d*py i że jedynie elektryczne są dobre że jo niby nie mom zasolenia w akwarium sprawdzając czymś takim i tu mom pytanie czy to prawda czy ino próba wyłudzenia kasy łod żółtodzioba


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spławiki pokazują dobrze pod warunkiem, że wiesz o ile pokazuje źle :ph34r:

A teraz przykład. Ja mam spławik JBL i chciałem mieć w akwa zasolenie 1.026 SG, bo taką to skale ma ten spławik. I tak sobie soliłem wodę aż uzyskałem moją wartość. Tak było do momentu porównania moich wyników z dwoma refraktometrami. Ku mojemu zdziwieniu miałem zasolenie 1.030 SG!!!

Teraz sole do momentu aż spławik pokaże 1.022 i wiem, że mam 1,026 SG

Za spławik dałem 70 zł. Refraktometr to min 150.

Jest droższy ale wynik szybszy.

Pozdr

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie refraktometr , np taki http://allegro.pl/re...3259204941.html

Na pewno ten jest dobry? Nie mam refraktometru, ale zasolenie powinno być 35 a ten ma skalę do 28.

Co do spławików to powtórzę po raz n-ty - butelka po neste-a (chodzi o duży gwint) nalać RO i do zamrażarki. Jak będą 4 stopnie Celcjusza to zobaczyć ile pokazuje. Density powinno być 1,000 (0,99987) SG pewnie też.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale nie mogę znaleźć na skali mojego spławika wartości 1 :rolleyes:

Spławik ma skalę od 1.018-1.028

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:coffee: no i dalej nie wiem czy jo mom dobre zasolenie czy nie (1.024) :coffee:

:nuke: czy mi coś grozi co do życia w moim akwarium jak stosuja taki sprzęt ????? :nuke:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz zasolenie w domu, bierzesz trochę wody z akwa i cisniesz do sklepu i zobaczysz co w splawiku piszczy.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.