Skocz do zawartości
błażej

zakup streamerów tunze na ebay.de

Rekomendowane odpowiedzi

dokladniej kiedy jade ?

nie mam tego dokladnie sprecyzowanego bo chcialem jechac do oceanarium ale jak wpadnie jakis inny powod to biore wolne, tlumaczke i jazda

Jaka to dokladnie miejscowosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się piszę jak ktoś zacznie zbierać zamówienia i okresli termin (aby nabrało to tempa i dyscypliny) to jestem też w szeregu z Wami koledzy


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie znac tez jestem chetny czy do 300 l taki streamer bedzie dobry??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie wiecej konkretow to ja tez sie pisze na ten zakup.

@Piotr1: 6060 powinna byc bardzo dobra na 300l, moze nawet ciut za mocna...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by bardziej interesowal zestaw z regulowana wydajnoscia, ale jezeli bedzie jakis konkret to jestem chetny na takie zakupy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

@Piotr1: 6060 powinna byc bardzo dobra na 300l, moze nawet ciut za mocna...

Planowalem dwie 6060 do 250 litrow (100x50x50h)... czy to nie bedzie za mocne na ta kubature ? Moze lepiej zrezygnowac z 2x6060 na rzecz jednej ale z regulatorem wydajnosci ? W takim wypadku czy dokladac druga pompe cyrkulacyjna - jaka ?

Moj system czeka juz praktycznie tylko na rozwiazanie sprawy cyrkulacji - prosze pomozcie ! :)

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@ShrekPL, absolutnie nie pakuj się w jedną pompę, jeśli masz przeznaczone na to fundusze, to tylko TUNZE i to dwie i zobaczysz że nie bedzie za dużo, nie wiem jak będziesz miał ułozona skałę, wtedy można myślec o ułożeniu cyrkulacji.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman, rozumiem - nastawialem sie, tak jak pisalem wczesniej, na dwie 6060 - tyle tylko, ze teraz kiedy okazalo sie, ze nie bede mogl sterowac ich przeplywem lekko zaczynam watpic :)

No ale nic, jeszcze to przemysle do czasow zorganizowania wyjazdu po te pompki :)

Pozdrawiam i dziekuje !


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYJAZD do ORANIEBURGA

Widze ze kilka chetnych osob sie znalazlo. Tak wiec juz jest sens zeby tam jechac osobiscie.

Zeby dobrze sie zastanowic nad zakupem i dac czas innym proponuje termin wyjazdu 25 marca - sobota

Pozwoli to na skontaktowanie sie ze sprzedajacym ustaleniem wszystkiego, ewentualnej rezerwacji itd.

Wiec zostalo 2 tygodnie na przemyslenia co kto chce dokladnie i w jakich ilosciach. W ostatnim tygodniu czekam juz tylko na pieniazki i konkrety !!!

Jak wszystko bedzie OK w sobote odbieram zabawki w poniedzialek wysylam, we wtorek testujecie - ah ta nasza polska poczta :)

To jest moja propozycja terminu, jezeli jest ktos chetny czekam na zgloszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kmati napisz jaka bedzie cena tych pomp z regulacja wydajnosci i bez regulacji pomoze to w podjeciu decyzji.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie przyłączę się do zakupów interesuje mnie jedna 6060 ... nie czytałem całego postu ale chętnie sie przyłączę do zakupów.

Garf


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie może uda dostać Tunze z gwarancją realizowaną w PL ale trzeba na nie czekać około 3 tygodni prawdopodobne ceny to:

TS12 ~1200zł

6080 ~580

6100 ~1020

EDIT

TS ~1220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mogę się połapać w róznicach-

chyba najtańsza sterowana to TUNZE Turbelle® electronic Kit TF02

Aquaristik Zubehör im großen ebay Shop Top Angebote

EUR 210,00 następna toTUNZE Turbelle® stream Kit TS07 7000 l/h

Aquaristik Zubehör im großen ebay Shop Top Angebote

EUR 238,00

też sterowana elektronicznie-zym one się różnią?oprócz ceny


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak r??ni? si?: s? zwyk?e pompy z cie?kim strumieniem

i stream'y nap?dzane ?rub? z szerokim strumieniem np TS07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij mi prosze numer konta


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli TUNZE Turbelle® stream Kit TS07 7000 l/h wychodzi 950 zł? Czy może ktoś powiedzieć,że jest to najtańsza "śrubowa" z elektronicznym sterowaniem?

Jakieś opinie o niej? bo sprzęt zdecydowanie z górnej półki cenowej. No i podjęcie decyzji daje dużo do myslenia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej kto ma wyslac to konto, ja ?

juz chcesz kase przelewac ?

Po co tak wczesnie ?

Mam konto w Inteligo i Kredyt Banku

Wydaje mi sie ze ani na jedno ani na drugie nie przelejesz mi euro, wiec jak przelejesz dzisiaj zlotowki wg jakiegos kursu to jutro musze biec do kantoru i wymieniac na euro, zeby kurs sie nie zmienil i nikt nie byl stratny. Ale po co?

Jest jeszcze czas.

Jezeli ktos ma tunze i moglby napisac jaki model i co z nim mozna zrobic to bedzie super.

Chodzi mi o to do ktorej mozna podlaczyc kontroler i co mozna dzieki temu zyskac

@Piotr1 ceny sa na stronie sklepu - podal Ci linka @Rebciu

Mam nadzieje ze cos utarguje jeszcze przy wiekszych zakupach, chociaz prowizje jaka gosciu musialby zaplacic serwisowi ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

a mnie sie może uda dostać Tunze z gwarancją realizowaną w PL ale trzeba na nie czekać około 3 tygodni prawdopodobne ceny to:

TS12 ~1200zł

EDIT

TS ~1220 zł

@BartY, ceny ktore podales (np. za TS12) to jest prawie cena niemiecka + wysylka.

(odrobine drozej, ale doslownie pare groszy - kwestia kursu)

http://cgi.ebay.de/Tunze-Turbelle-Stream-TS12-KIT-Neu-FREI-HAUS_W0QQitemZ7748187666QQcategoryZ100317QQrdZ1QQcmdZViewItem

Jakby mozna bylo to kupowac w Polsce z gwarancja PL to bylaby rewelacja.

A te 3 tygodnie, to trzeba czekac na towar od chwili zamowienia, czy sklep ktory to oferuje rusza za 3 tygodnie?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by?a by to akcja reczej jednorazowa, a 3 tygodnie to czas oczekiwania na zam?wienie od Tunze , chocia? ostatnio na steam'y czeka sie ponoc d?u?ej. Je?li byli by ch?tni popytam dok?adnie o terminy i ceny(od podanych +-10z?), jak bed? wi?dzia? ile i czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mamTEN MODEL. mozna w nim ustawic moc pompy na pudelku z sterownikiem od 30% do 100%, do tego singlecontroler umozliwia wystawienie dwoch naprzemiennie pulsujacych mocy + trzecim pokretlem czasu jaki ma mojac miedzy przelaczaniem sie miedzy tymi wartosciami. do tego przycisk karmienia wylaczajacy pompe na okolo 3 minuty (rotor pompy co chwile lekko sie trzesie zeby wystraszyc ryby ktore ew. moglyby w tym czasie wplynac do srodka) no i mozliwosc dolaczenia fotokomorki ktora po wylaczaniu swiatla wylacza pulsowanie i sprawia ze pompa chodzi cala noc na przez nas ustawiona jednym z potencjometrow moc. no i chodzi na 12 volt, pobor mocy to tylko 11 wat przy 2500 - 7000 litrach na minute


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartY

Jezeli akcja jednorazowa, to jak z ta gwarancja? Nie wiem czy elektronike (w TS) sie naprawia, ale jak sie podczas pracy rozleci pompka, to raczej wchodzi w gre wylacznie wymiana na nowa.

Jak nie bedzie pompek w magazynie w PL, to jaki termin oczekiwania na wymiane gwarancyjna?

Sorry, ze tak molestuje pytaniami, ale w razie czego to nie stac mnie na wyrzucenie ponad tys. zl.

Kurcze ... ze ktos kto ma sklep w Polsce, nie moze sie dogadac z jakas hurtownia w Niemczech i sprowadzac po cenach niemieckich.

(bo od Tunze to na Polske ma chyba wylacznosc Siren)

P.S.

@Wildtom,

wlasnie ten pobor mocy (przy tej wydajnosci) jest super sprawa. Przy cyrkulacji wasko-strumieniowej potrzebne byloby z piec razy wiecej mocy aby miec ten wydatek.

A moc to cieplo ktore trzeba odprowadzic.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie z tunze w PL jest problem czasowy:) ja na cześci do odpieniacza czekałem 2 miesiące:)- to samo może tyczyc się wszelkich zamówień i rekamacji. Te pompy o których pisałem sa od pierwszego dystrybutora który nadal nim jest i raczej bedzie firmy AZiarko, od nich też bedzie gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski Wybieram sie do sklepu w Niemczech, wiec: ceny niemieckie i gwarancja niemiecka. Tak samo jak pomoge przy zakupie to tak samo bedzie z gwarancja.

Niestety dluzszy bedzie CZAS realizacji.

Srednio w niemczech jestem raz na miesiac, czasami czesciej a znajomi srednio raz dziennie (gielda sam. Berlin) wiec gdyby cos bylo nie tak prosze kolege i zawiezie to pod berlin do tego samego Pana od ktorego kupie i reklamujemy :)

Nie interesuje mnie zakup bo taniej, gwarancja tez jest wazna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co kupić Jakoś ostatnio omijam siren

Turbelle®Stream 6060

Cena: 627,- PLN

ma duży otwór więc pewnie śrubowa

opis

Pompa cyrkulacyjna nowej generacji o doskonałych parametrach. Posiada wbudowany sterownik.

Pompki cyrkulacyjne serii Turbelle® są najwyższej klasy sprzętem przeznaczonym do akwariów. Jako jedne z niewielu głowic mają funkcję miękkiego startu. Rewelacyjnie ciche i bezawaryjne. Wraz ze sterownikiem tworzą kompletny zestaw cyrkulacyjny do akwariów.

pojedynczy sterownik do pomp turburelle

Singlecontroller 7091

Cena: 269,- PLN

Więc wychodzi razem tyle ile tani zakup w

Niemczech.???!!!

a tu coś do poczytania

http://rafa.pl/viewimage.php/id/2f717c850c0fbd78d70c882972a11ed9/type/pdf

I tu teżhttp://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=PL&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter025


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.