Skocz do zawartości
błażej

zakup streamerów tunze na ebay.de

Rekomendowane odpowiedzi

niestety singlecontroler nie działa z pompa 6060:(

nadaje si e on tylkodo pomp 6000,6100,6200

singlecont... + pompa (6000,6100....) daje zestaw TS07, TS12...

a jeśli w opisie do pompy 6060 lub 6080 jest napisane ze ma sterownik to jest IMO błędem i naciąganiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z ebaya

Turbelle Stream 6060 / 6000l/h 99euro

Turbelle Stream 6080 / 8500l/h 143euro

Turbelle Stream 6000 / (2500-7000 l/h) 194euro

Turbelle Stream 6100 / (6100-12000 l/h) 249euro

Zestawy z Singlecontrollerem

Kit TF02 Single. + Turbelle 7200/2 (500-2400 l) - 210 euro

Kit TS07 Single. + Turbelle 6000 (2500-7000 l ) - 244 euro

Kit TS12 Single. + Turbelle 6100 (4000-12000 l) - 299 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no @barty ja wlasnie dalem sie tak naciagnac dokupilem sterownik i specjalny adapter do niej i niestety wielkie gowno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom@ a do akwa 280-300l jaki model byś polecił TS07 czy 12? dodam ze lubię mocną cyrkulację. Skłaniałem się na model TS12 tak na wyrost, ale wydaje mi się że minimum ma za duże(4000l/h) i takie pulsowanie 4-6t l/h będzie mąło widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kmati :

Ceny z ebaya

Turbelle Stream 6060 / 6000l/h 99euro

Turbelle Stream 6080 / 8500l/h 143euro

Turbelle Stream 6000 / (2500-7000 l/h) 194euro

Turbelle Stream 6100 / (6100-12000 l/h) 249euro

Witam,poszpera?em na Allegro i znalaz?em

http://www.allegro.pl/item90718859_nowa_pompa_cyrkulacyjna_tunze_turbelle_stream_6100.html

http://www.allegro.pl/item90719038_nowa_pompa_cyrkulacyjna_tunze_turbelle_stream_6000.html

Ceny troch? wy?sze ni? z ebay'a,ale na miejscu co o tym myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny spoko, widac że i u nas rynek się rozkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial TS07. u mnie ta pompa jest przykrecona na 60% mocy bo na 100% w nocy zoltka mi z sypialni wywiewalo i sie wkurzal. IMO 07 starczy do 300 litrow


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom,

a co sadzisz o modelu TS14? Np. do akwa 400-420 litrow.

Czy te dwie pompy i multicontroler wprowadzaja nowa jakosc? Czy wg Ciebie, to rozwiazanie jest o tyle lepsze o ile drozsze? Caly czas mam na mysli akwa rzedu 400-420 litrow.

Czy poprzestac na cyrkulacji od pompy obiegowej + zmiana cyrkulacji od TS07.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom: a jak myslisz, lepiej isc w TS07/TS14 czy Waveboxa, cena podobna...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he ... biedny Wildtom :D

Udzielanie rad to ciezki kawalek chleba :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zaczynam sie czuc zaszczuty :D w koncu nie tylko ja jeden mam tunze w baniaku, Stani ma bodajze dwie, Alex, Roman maja, SMK ma w swojej 500 dwie (nie wiem czy z kontrolerem) wiec Piotrze predzej oni Ci rad powinien udzielic jak sie takie duo sprawuje ale ja osobiscie JAK juz bym kupowal dwie 6000 to tylko z multikontrolerem a nie z dwoma singlekontrolerami. wiecej funkcji i zabawy

a co do waveboxa - jakbym mial baniak inaczej zaprojektowany i przede wszystkim wiekszy (tak od 375 w gore) to nie namyslalbym sie tylko bym bral boxa. na mniejsze baniaki wydaje mi sie ze nie ma sensu bo jest to jednak spore pudlo ktore takie mniejsze akwa po prostu szpeci i zmniejsza jeszcze bardzej. tyle ze widzialem to cudo w akcji i wydaje mi sie ze do tego to trzeba miec akwarium tak skonstruowane zeby nie bylo w nim wody "pod zakretke" bo bedzie chlupotalo na glebe


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie I Panie

jak dojdzie do stworzenia listy na sprzęt też się dopisuję .Pozdrawiam

Darek

Tunze T12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wildtom! Fajnie sie bronisz bo w sumie to kazdy musi sam zdecydowac co dla jego akwa bedzie lepsze.

Ja nie chcialem wydawac tak duzo pieniedzy na Waveboxa a poza tym woda w moim akwa siega prawie do poprzecznych wzmocnien i przy falowaniu bylyby zalewane. Dlatego zamontowalem 2x6060 i steruje je zegarami. Przewaznie pracuja obydwie naraz i skierowane prawie naprzeciw siebie robia wystarczajace zamieszanie. Raz dziennie wylacza sie to jedna to druga pompa na 1 godzine i przez te zmiane kierunku pradu wody wyplukiwany jest detrytus z innych zakamarkow niz zwykle. W nocy pracuje tylko jedna pompa. I mi to wystarcza (moze kiedys te Waveboxy beda tansze?). Poniewaz innych pomp nie znam (Widzialem Waveboxa na zywo - super sprawa) nie moge tu nic pomoc.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z filmu jaki widzialem z pracy Wavebox`a to jakos nie jestem zachwycony efektem.

Prady generowane przez pompy znacznie bardziej mi sie podobaja.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naturze wyglada calkiem inaczej. nawet na piasku na dnie tworza sie "wydmy" - calkiem jak na dnie morza. ale to kwestia gustu :D - niektorych pewnie takie bujanie by usypialo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorowe zamowienie

Dzisiaj wysylam mejla do Oranienburga z pytaniami dotyczacymi zamowienia

W tej chwili chec zakupu wyrazil na 100% tylko @blazej

i jade na pewno (25 marca) bo mam do kupienia 3 pompy.

Jezeli sa jakies chetne osoby to prosze o kontakt.PM lub gg po 18

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chętny, mogę nawet jechać własnym autkiem

Jaka Wam wyszła cena ????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie pisze sie 1x6060, ale potwierdze to jeszcze np. do 20 marca. @kmati czy taki uklad pasuje ?

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzol_kominiarz ceny sa tutaj

http://stores.ebay.de/aqua-2004

jezeli bedzie wieksze zamowienie bede chcial cos jeszcze "uszczypnac" od goscia.

Moze dostaniemy jakies gratisy lub inne bzdety, ktos czesniej pisal ze zawsze dostaje sie przy zakupie pokarm, moze nadal tak jest.

Jade 25 do Berlina wiec zajade wczesniej do niego i kupie co trzeba, nie chce zadnej kasy na paliwo bo i tak tam jade. Jedyny koszt pomp jest taki jak podalem wyzej w linku. Wiadomo ze dojda jeszcze jakies koszty wysylki, ale nie orientuje sie ile bo nie wiem jak to bedzie wagowo wygladalo. Mysle ze cos kolo 6-8 zl :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShrekPL jak najbardzie pasuje.

Jak bede mial jakis wstepny zarys zamowienia to wysle go mejlem, zeby zarezerwowac, zebym nie pojechal a tam 1 tunze na regale lezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisalbym sie na 2x 6060


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udalo mi sie skontaktowac ze sprzedajacym.

Odbior osobisty jak najbardziej jest mozliwy i zostal umowiony na 25 marca. Sprzet jest nowy wiec jest na niego GWARANCJA :D

Czekam na dalasze zamowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa meskie podejscie do sprawy :D tylko zanim pojedziesz a mialbys wiecej zamowien niz te 3 to lepiej jeszcze raz tam przekrec i sie upewnij czy ma tyle ile potrzebujesz bo ostatnio jakas posucha panuje na tunzowskie streamery.

aha,jeszcze jedno - zwroccie uwage na to jak te pompy sa mocowane - jezeli ktos ma gola szybe, bez zadnej pokrywy czy obejmy na akwa to da sie ja bez problemu zaczepic, ale jesli macie zamkniete akwa lub prawie przylegajaca do szyby zabudowe dookol baniaka to moze byc problem zeby te lapke tam zaczepic. wtedy pomoze tylko magnes


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

bede dzwonil do goscia w przyszlym tygodniu, tak sie z nim wstepnie umowilem

@Wildtom dzieki za rady :D

co do mocowania, to ja chyba przy ts07 zdecyduje sie na magnes, ale pozyjemy zobaczymy

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

null problemo. po prostu sam to przezylem - czekalem 3 tygodnie na tunze a jak juz przyszla okazalo sie ze zaczep nie pasuje i musialem na pol godziny przed zamknieciem sklepow gnac do najblizszego "rybkola" po magnes


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.