Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A że się tak zapytam do jakiej wartości skoczyło NO3, że w desperacji zaczęliście lać wódkę? Co z Po4. I tak jak już kolega wyżej napisał cotygodniowe podmiany wody to podstawa w takiej kostce. Ja w 40l kostce co tydzień podmieniałem jakieś 8l wody. W kaskadzie miałem tylko phosguard i przy obsadzie 1xbłazen, kreweta, krab i kilka ślimaków parametry Po4 nieodczytywalne salifertem a NO3 5-10 i tak przez pół roku. Karmiłem codziennie wieczorem tyle żeby błazen zdążył wszystko wyłapać z toni wodnej.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie zmienilo od tamtego czasu, zrobiliśmy parę podmianek, akwarium wyraźnie odżyło, przestaliśmy lać wódkę. Wpuściliśmy dwie krewetki przywiezione z Chorwacji złapane własnoręcznie, nic im się nie dzieje, pływają po całym akwarium, jedzą z ręki i ogólnie wszystko wzorowo. Nie możemy sobie jednak poradzić z temperaturą przez te upały, ciągle waha się między 28 a 29 ale patrząc na życie, nic zbytnio nie cierpi z tego powodu więc mamy nadzieję, że tak pozostanie. Pojawiły nam się na szybkach fioletowe glony - czy to cyjano? Jak z tym walczyć? Po prostu zeskrobywać? Bo nie wiemy czy możemy w takich warunkach wpuścić jakąś rybkę czy lepiej najpierw pozbyć się glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak małej kosteczce podmiany to podstawa, a ryby bym odpuścił. Koraliki miękkie i troszkę lps, zoaski, krewetki, krabik i tyle, chociaż krewetki są bardzo czułe na wahania parametrów. Fioletowe to może być cyjano, poczytajcie, jest dużo na forum.

PS. pozdrowienia dla weściaka :yes


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki z Chorwacji fajnie, mozna foto? nie bylo problemow z przewozem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeskrobaliśmy glony, zobaczymy co będzie dalej, czy będą dalej się rozwijać. Wstawiamy aktualne zdjęcia z krewetkami i czarnym błazenkiem. Rybka jest już u nas tydzień, upodobała sobie caulastree, troche ją męczy ale nie moż;e w niej spać, mieliśmy nadzieję że spodoba jej sie nasz rhodactis, czasami sie o niego ociera ale nie jest do niego przekonana.

Zapraszamy do oglądania fotek

Edytowane przez danisz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka na zdjeciach to ta przywieziona z chorwacji, 2 sztuki przywiezlismy w baniaku po wodzie 6l i to im uratowalo zycie bo kraby pustelniki 3 sztuki ktore byly w 2,5 litrowej butelce ugotowaly sie R.I.P. :) po przyjeździe, z forum sie dowiedzialem ze to najzwyklejsza krewetka atlantycka http://pl.reeflex.net/tiere/822_Palaemon_elegans.htm i mnostwo jest jej w baltyku. a jako ze jest to gatunek obcy u nas to mozna je sobie wziac, nawet widzialem na gieldzie kogos z gdanska sprzedajacego.

akwa zalane w maju, co tydzien podmianka 6l, odpieniacz by tomko chodzi 24h/7, ale ewidentnie syf zbiera sie tylko wtedy jak ma co sie zbierac, bo bywaja dni ze nic nie produkuje. Karmie codziennie okolo pól mrożonej kostki, czy to wystarczajaco na ta obsade?

mam pytanko odnosnie krewetek czyszczacych, czy to jest tylko ten jeden gatunek czy inne tez sa czyszczace, bo ja osobiscie krewetke atlantycka tez uznalbym za swietnego czysciciela, sumiennie przeczesuje piach, skale i glony w poszukiwaniu jedzenia, jesli wkladam reke do akwa to odrazu siadaja i obskubują palce:) taki maniucure:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.