Skocz do zawartości
ocelocik

Błazenki - jak to w koncu jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz od pewnego czasu zastanawiam sie nad tym co wpuscic do mojego akwarium ( 100 litrowego, ale w sumie nie o tym ma byc post ) i zaczolem sie zastanawiac nad blazenkami - w koncu prawie ze "sztandarowy" symbol akwarystyki morskiej, nie? :) I tutaj pojawia sie problem - trafiam na mocno rozbiezne informacje odnosnie wymagan poszczegolnych gatunkow blazenkow - dokladniej to rozbieznosci miedzy informacjami o A. occelaris i A. percula. W niektorych miejscach pisze ze to A. percula jest mniejszy i w zwiazku z tym latwiej znosi mniejsze zbironiki, a w innych ze do A. percula zaleca sie minimum 120l i w tych samych zrodlach ze lepsze sa do mniejszych akwari A. occelaris. W zwiazku z moim dylematem bede wdzieczny za uswiadomienie mnie co jest w koncu mniejsze i co bardziej nadaje sie ( czy wogle sie nadaje) do takiego zbiorniczka jak moj? Pozdrawiam i z gory dzieki,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz z tego co czytalem to odroznic ciezko, ale w sumie sie da. Ale zalozmy ze odroznie, nie kupuje kota w worku, i mam wybor miedzy tymi dwoma gatunkami - co wybrac? Mial wogle ktos stycznosc ( na 100% w zwiazku z trudnoscia odroznienia gatunkow)z obiema tymi rybkami?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.ocellaris jest jasniejszy od perculi a wielkosc podobna :)

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 120 litrow to chyba tez trochu z przymruzeniem oka traktoeac trzeba. jak wleza w ukwiala to praktycznie caly czas tam siedza wiec malo ich pozniej obchodzi czy zbiornik ma 100 czy 1000 litrow. np mje jeszcze NIGDY nie zwiedzily calego akwarium - najpierw siedzialy pol roku w kwadracie 15x15 cm za pompa, potem przeniosly sie 20 cm dalej w ukwiala i teraz tam ciagle siedza.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podejzewam, ze wielkosc akwa moze byc tu laczona z wielkoscia ukwialu. Same rybki nie potrzebuja zbyt duzego akwa ale niektore ukwialy moga byc np: 30 cm szerokie i wysokie i zeby mialy pare centymetrow wolnego miejsca w kazda strone plus troche miejsca zeby rybki mogly kosci rozprostowac podaje sie litraz troche wiekszy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odpowiedz. A jak to jest jesli nie ma w akwarium ukwialu? Czy mozemy uznac trzymanie blazenkow bez ukwiala za "niehumanitarne"? Po prostu jakby wpuscic ukwial do mojego akwarium (60x40x40) to by je chyba cale wypelnil. Pozdrawiam i dzieki,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze caly pic polega na tym, ze te rybki w ukwiale mieszkaja. Szczerze mowiac bez ukwialu wzialbym jakies inne male rybki. Ale to kazdego osobista decyzja.

Nie wiem jak w Polsce ale tu w Niemczech przewaznie kupuje sie blazenki z hodowli a te mimo ze jeszcze nie widzialy ukwialu w zyciu po kilku dniach tam sie wprowadzaja.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z teo co widziałem to błazenek sobie zrobi ukwiała nawet z sarcopythona:)

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia tez sie nada i nie rosnie tak jak ukwial


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco mam juz wiec ewentualnie w nim moglyby zamieszkac. Ale w sumie i tak jeszcze miesiac lub dwa zanim zdecyduje sie je wprowadzic. Wildtom a euphylia trudna jest do utrzyamnia? Jak u niej z agresywnoscia?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lps wiec troche trudniejsza jest od sarco. parzy tez porzadnie (u mnie bardziej niz quadricolor) dlatego trzeba ja z odstepem do innych zwierzakow stawiac. ale pod t5 da sie ja bez problemu pielegnowac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje siedzą w Xeni (15x15cm) i nie chcą dalej pływać. Jak je obserwuję to chyba bardzo im przypasowało.

Najlepszy widok jest jak śpią, ponieważ są przytulone do korala i prawie się nie ruszają. Kupowałem je jako z hodowli a już po kilku godzinach siedziały w koralu jakby od zawsze w nim były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mieszkały w cladielli. Myślę że jak masz korale miękkie to bez problemu możesz kupic błazny. Do 100l akwa to wziąłbym 4 sztuki na początek, z czasem dobierze się para i pozostałą dwójkę odsprzedasz.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Troche mi ona sprawe rozjasnila. Ale do blazeknow jeszcze daleka droga - poki co pozostaje mi tylko czekac i ogladac rosnace szczepki korali.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Moje jest zdanie takie to kwestja poprostu danej rybki czyli ocelarisa.U mnie w akwa jest ukwiał quadricolor oraz wielki sarcophyton i xenia i on dosłomnie ma je gdzieś że tak powiem cały czas zwiedza akwa .Pływa między skałkami i gania się z clarkami .

Nie wykazuje zainteresowania ukwiałem . Pozdrawiam wszystkich Paweł .


300 litrów, sump 120 l, HQI 150W, T5 2*54W Bluu, odpieniacz Best 400p, 2*marea 2400l/h, pompa w sumpie 3600l/h, skałka 65kg. 1 ocelaris,1 zebrasoma żółta, 2 clarki,krewetka czyszczšca, 2 kraby pustelniki, grzybowieńce 6 gatunków, xenia pulsujšca, xenia sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zupełnie dziwne błazenki. Pierwsze dwa, wprowadziły się do ukwiała w około 10 sekund od włożenia go do akwa (tak jakby był tam zawsze). Pozniej ukwiał padł. Jak tylko go wyjąłem popłynęły po paru sekundach do sarcophytona (mam wyjątkową odmianę o bardzo długich i gęstych polipach) - dwa baraszkują tam do dziś zamiennie z ukwiałem -> Po wprowadzeniu ukwiała od Harnasia wpłynęły do niego również po mniej niż minucie. Poniżej link do mojej galrii, gdzie jest kilka zdjęć sarca - podpowiem, ze na kazdym zdjeciu w sarcu siedzi błazen - tylko go po prostu nie widać :)

http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=64

PS. Ewa - ukwiał ma już chyba z pół metra - czas się nim zająć...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, ukwial pierwsza klasa!! Jakbys dzielil kiedys sarco to chetnie odkupie od ciebie szczepke.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajefajny sacro jak bedziesz robić szczepki to też będe zainteresowany :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.