Skocz do zawartości
Gość Enia

pomoc w budowie podstawy z cegieł pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Niewykluczone, że sytuacja jest prosta i klarowna, ale jak czytam, że akwarium tutaj a sump pod schodami, to od razu mam w głowie obrazy skomplikowanej hydrauliki i wielu problemów z zabudowaniem sumpa.

Nie wiem jaki ma być układ tych elementów, ale myślę, że Darek ma sporo racji. Gdybym to ja stał przed takim wyzwaniem, to też bym się starał jak najbardziej uprościć technikę samego akwarium. Pozwoliłbym sobie na kominerkowanie przy zabudowie i dekoracji, ale nie przy organizowaniu sumpa, hydrauliki itp. czyli tych elementów, które mogą mieć wpływ na działanie zbiornika.

No ale sama wiesz najlepiej gdzie co ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Schody mam zaraz za akwarium i sump byłby 10 cm za murkiem od solniczki całkowicie niewidoczny.Cała elektryka i tak będzie pod schodami. Trochę więcej pieniędzy zostałoby na odpieniacz.Ale pomyśle jeszcze, mam dużo czasu. :)Dałam zdjecie pogladowe,tylko proszę nie zwracać uwagi na wielką rurę w akwarium,chwilowo mam wyrzucona pompę z lampą uv. Schody będą zasłonięte płytą.

post-19418-0-23509600-1372673384_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Enia-podoba mi się to,że nie tylko ja lubie gwoździe i młotki;)

Styl totalnie nie mój bo ja lubie proste bryły ale trzymam kciuki no i teraz obowiązkowo musisz aktualizować wątek z postępami w pracy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Wiem Debora widziałam Cię w akcji.Też się cieszę, że nie jestem sama :)Będę aktualizowac jak przeżyje ja i moje akwarium ten remont. :) Chyba będę musiała zmienić tytuł i dział.?Co do remontu to chciałabym też pozbyć się tej okropnej błazerii za solniczka,ale boję się ją ruszać.To są uroki domu z lat 70 .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj-błazeria-już brzmi egzotycznie:)

Rwij ją i to jak najszybciej!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

3 lata temu zerwalam z dobrych 20 metrów,cały dół był tym paskudztwem obity, tynki spadły. Teraz zostało tylko parę metrów za schodami i przy wejściu do piwnicy.Masakra. Ide pomóc elektrykowi,bo coś tam jojczy,że mu się kable w akermanie blokują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak idą zmiany? masz już wszystko gotowe? pytam, bo nie wiem, czy mogę przyjeżdżać na odbiór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.