Skocz do zawartości
smk

Ciekawska mandaryna

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprawiłem sobie kilka stworzeń do akwarium i między innymi mandaryna (a raczej mandarynkę bo samiec powinien chyba mieć taki długi dzinks na płetwie a ten nie ma) i pierwsze wrażenie zgadzało się z tym co wcześniej o mandarynach pisaliście - jest śliczny i rewelacyjnie wygląda jak wisi w toni machając tymi swoimi małymi skrzydełkami jak koliberek.

Ale pisaliście że jest to niezmiernie nieśmiała ryba, a mój mandaryn zamiast czmychnąć między skały (jak to zrobił watchman gobby którego dziś dołożyłem) to usiadł sobie na wolnej skałce obok ślizga i obserwowal co ja wyczyniem w tym akwarium. Jak dokładałem jeżowca, kraby i cały ten bajzel to mandaryn sobie twardo siedział i ani przez moment nie uciekał. Jakiś mandaryn-twardziel czy co? Może po prostu w szoku był i mu życie już niemiłe było :D

Też takie ciekawskie wasze mandarynki?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem, że udało mi się wreszcie (dzięki Jałosiowi i naszej wspólnej wizycie w łódzkich sklepach z morszczyzną) namierzyć manadaryba z różowymi ustami ! :-)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tez sie nie bal. wogole jest bardzo anemiczny i traktuje wszystko co sie dzieje dookola niego ze stoickim spokojem. nawet poczatkowe ataki chromisow go nie ruszaly - odplywal po prostu majestatycznie kawalek dalej i juz. tez na poczatku myslalem ze strach go sparalizowal ale to taki charakterek :D dlatego niezmiernie sie zdziwilem kiedy przeczytalem gdzies ze komus wyskoczyl z baniaka. jakos sobie nie umiem wyobrazic mandarynki skaczacej gdziekolwiek z wody :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja największy miałem polew jak wargatek odpędzał mandarynkę od skałki, na której dzióbała.

Przyszedł pan mandaryn i spuścił wargatkowi lanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj to byl wariat..:D

Byl bo wyskoczyl z akwa i juz go niema:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej - z aquanurtu akurat brałem kilka zwierzaków. Oczywiście jak zwykle znajomi i rodzina powiedzieli "znowu wydałeś kupe kasy na zwierzaki których nie widać" hehe - jakoś nie rozumieją że w tym cały urok żeby dopiero po dłuższej chwili i obserwacji zobaczyć co tak na prawde dzieje się w baniaku, a nie tak kawa na ławe :D

mandaryna już siedzi gdzieś w skałach ale czasami wychodzi szczególnie jak coś się dzieje (np. grzebie w akwarium lub daje jedzenie) i obserwuje co to się tu wyprawia :D

Zamówiłem dwa ale niestety przyszedł tylko jeden. Musze teraz dokupić pana mandaryna gdzieś.

A powiedzcie mi czy jest kilka odmian mandaryna splendidus - bo ten wygląda identycznie jak te na zdjęciach ale ma jakieś elektrycznie niebieskie obwódki na końcówkach płetw.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.