Skocz do zawartości
Ralfik

co to jest za dziadostwo???

Rekomendowane odpowiedzi

@darekkuku-bo masz pewnie za dużego...-avatara oczywiście :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy właśnie nie mam w sam raz i próbowałem różnie ,ale ani tak sie nie uda ,ani tak sie nie uda i już nie wiem:D:D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewnie nie chce wejść na serwer, cóż... jak dobrze popieścisz - to zmieścisz :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewa :

bo masz pewnie za dużego... :D

Ewa :

... jak dobrze popieścisz - to zmieścisz :D

Ewa, ja wiem ze wiosna sie zbliza, i ze w marcu to rozne rzeczy sie dzieja ... ale moze napisz do Darka na priv, zapros, albo daj sie zaprosic ...

a nie tak na forum.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ależ Piotrusiu to Tobie się to jednoznacznie kojarzy...tak to jest uderz w stół...:D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zboczyliscie z tematu, a kolega Rafał potrzebuje pomocy, moim zdaniem to cjano


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

moim tez, to sa cyjano na szczescie w nie najgorszej wersji.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilot: to są różne wersje cyjano??? możesz trochę rozwinąć czym się te wersje różnią?

a ja chętnie zamienię swoje na najłagodnieszą...

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

prostujac... cyjano na pokazanym zdjeciu nie tworza grubego, zbitego , galaretkowatego plaszcza i nie wydaja mi sie tak grozne.zauwazylem w kilku zbiornikach,ze pojawiaja sie na krotko w pierwszych tygodniach akwarium kiedy parametry sie stabilizuja.

moje doswiaczenia z cyjano sa o wiele gorsze.

mialem prawdziwa plage.porastaly grubbym plaszczem skalki,pompy ,itp.nie wiedzialem co robic.na poczatku sprobowalem czestszych podmian, co okazalo sie zupelnie bezsensu.dlatego ,tak na marginesie, odradzam poczatkujacym robienia czestych podmian(zakladam ze filtracja oparta jest glownie na odpieniaczu, duzej ilosci skaly,nie wiem jak to sie ma do innych systemow).wtedy przypomniala mi sie mysl kolegi forumowicza SMK : grunt to nie wpadac w panike. :D

w obiegu mialem dobre 400L ,5rybek, wszystkie parametry ok ,a to cholerstwo nadal roslo.stwierdzilem wtedy,ze za duzo w zbiorniku mieszam i pozostawie go sobie samemu.polegalo to na tym,ze nie robilem podmian wody przez dobre 2miesiace , dalej regularnie dozujac ballinga.ubzduralem sobie teorie ,ze woda musi sie "przerobic" na dobre.

eureka!

glony zniknely i jak dotad sie nie pokazuja.nawet po dodaniu 20kg LS oraz ponownym ustawieniu skaly nic sie nie dzieje.w tej chwili mam 12rybek,krewetki,13slimakow,głownie mlode spsy i wszystko sobie samo ladnie chodzi.odlaczylem tez refugium.NO3 obecenie mam 6mg/l(chyba jeszcze spadna :D ).

planuje dorzucic kilka chromiskow,slimoli,jesli NO3 znacznie wzrosnie dorzuce malutkie refugium(bez piachu,tylko glony , woda z odplywu odpieniacza).

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafal!

Tak bez mikroskopu z samego zdjecia dosyc trudno jest okreslic co to jest. Przydaloby sie tez wiecej informacji na temat Twojego akwarium: jakie stare, jakie oswietlenie, czy masz RO i DI, czy cos dodajesz do wody, Jakie NO3 , PO4 itd. i czym mierzone. Moze wtedy dyskusja sie rozwinie. Prawie kazdy to mial i zapewne Ci tu pomoze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKWA NARAZIE 63L ALE JUZ DZIS GO POWIEKSZAM NA WIEKSZY A ZBIORNIK TEN 63 BEDZIE NA SUMP PRZEZNACZONY I JESZCZE MOSZE DOLOZYC SKALY BO TROCHE MALO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mne walka z cyjano to jak walka z katarem - leczony trwa tydzien, nieleczony 7 dni :D

na poczatku panikowalem, walczylem, odsysalem, ograniczalem podmiany wody, pozniej olalem i nic nie robie. pojawia sie bez przyczyny raz na 2-3 miesiece, zawsze tam gdzie jest slabsza cyrkulacja i swiatlo i znika samo z siebie po tygodniu lub dwu. co do fotki to trudno okreslic bo niewyrazne, ale patrzac na te bable powietrza typowalbym na cyjano. ale to wicdac - cyjano jest gladkie, takie sluzowate a te glony czerwone o ktorych pisaliscie wczesniej wygladaja jak meszek - maja farfocle


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem postaram sie dac jakies inne zdiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.