Skocz do zawartości
Brunon

Mangrowce w akwarium..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Kupiłem dziś szczepkę mangrowca w AM...

Czy ktoś z Was dysponuje fotkami dojrzałych już okazów , oraz doświadczeniami z nimi ???

pozdrawiam


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dysponuję. Ale nie dalej jak w weekend oglądałem zbiornik oparty (chyba częściowo) na filtracji "mangrowcowej". Człowiek znany i ceniony w branży bardzo zachwalał te pędy jako "cudownie wyciągające azot(a/y)ny" z wody, jednak cena tych roślinek skutecznie mnie odstraszyła. Nie wiem w jakim stadium były te mangrowce które widziałem, ale wyglądały jak pędy bambusa (z kilkoma listakami na końcu). Ile dałeś za swoje mangrowce?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bidował w akwa i wsadziłem go do kubka wsypałem drobny żwir koralowy , zrobiłem mniejsze zasolenie 1,018 i dałem kilka granulek osmocote( nawóz do roślin) nie ruszał się nic a nic przez dwa miesiąc jak go wyciągnąłem miał gąszcz korzeni a teraz wypościł 3 nowe czubki myśle ze niedługo będa liście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepka dl.20cm kosztuje jakies 70zl.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jednego wypuscil korzenie ale pedow jeszcze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys slyszalem, ze wyciagaja duzo magnezu. Wiadomosc nie sprawdzona.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem jak na amerykańskich stronach polecali takie niby refugim do nan-rafy z nimi. Otóż na tylnej ściance na zewnątrz lub wewnątrz powieszony taki pojemniczek przez który przechodziła cała woda z akwa i do środka wstawione mangrowce ale bez podłoża itp. Plus jest taki że w porównaniu z normalnym refugium dla nich nie było potrzeby podłączania oświetlenia oddzielnego. Wystarczyło zwykłe dzienne i to co nad akwa. Ale czy to się sprawdza nie wiem. Link znalazłem na tym forum u Sierwieja coś o nano właśnie i tam był artykuł o tym. Teraz nie sprawdzę bo musiałbym się chyba ponownie do Siewija zapisywać tam bo mnie wykreślili chyba.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.