Skocz do zawartości
Greg87

Obiektyw macro do nikona d3200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym zacząć robić zdjęcia swojej solniczki , gdyż nie posiadam żadnego dobrego aparatu postanowiłem kupić nikona d3200. Problem w tym ze w zestawie jest standardowy obiektyw 18-55mm gdzie nie ma szału , prośba do posiadaczy tego oto modelu pomóżcie mi wybrać obiektyw macro w dobrej nie astronomicznej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też byłbym wdzięczny za jakieś rady co do obiektywu i czy warto jest kupić ten aparat bo oglądam go już dość chwilę i ciągle się waham.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ten aparat przekreśla brak wbudowanrgo silnika AF. Żeby używać AF na tym body obiektyw musi być AF-S a to już spory wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozważam jeszcze Canona 550d


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co komu AF w lustrzance ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór D3200! Dobrze radzi sobie z wyższymi czułościami. Dobrze zbiera widmo z oświetlenia akwarium morskiego powyżej 10000K. W porównianiu do wcześniejszych modeli o niebo mniej szumi. Lubi lepsze szkła. Co do obiektywów do Tamron, Sigma w jasnej wersji 2.8 bez problemu dobrze będą rzeźbić fotki. Ewentualnie Nikorr do makro, używanego szukać na Alledrogo, bo nówka jest droższa od body. Może na sam początek pobaw się soczewkami, lub pierścieniami. Soczewki od 70 PLN, a pierścienie od 150 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na co komu AF w lustrzance ?

Przemek nie używasz wogóle autofokusa w lustrzance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Adam tak wlasnie zrobię we wtorek juz mi przyjdzie aparacik :) nie mogę sie doczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór D3200! Dobrze radzi sobie z wyższymi czułościami. Dobrze zbiera widmo z oświetlenia akwarium morskiego powyżej 10000K. W porównianiu do wcześniejszych modeli o niebo mniej szumi. Lubi lepsze szkła. Co do obiektywów do Tamron, Sigma w jasnej wersji 2.8 bez problemu dobrze będą rzeźbić fotki. Ewentualnie Nikorr do makro, używanego szukać na Alledrogo, bo nówka jest droższa od body. Może na sam początek pobaw się soczewkami, lub pierścieniami. Soczewki od 70 PLN, a pierścienie od 150 PLN.

Dzięki wielkie Adam tak wlasnie zrobię we wtorek juz mi przyjdzie aparacik :) nie mogę sie doczekać

Dokładnie, wielkie dzięki Adam, też mnie przekonałeś do Nikona :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się wyżymać z gotówki, ja ostatnio w sklepie koło mnie kupiłem za 82 PLN cztery soczewki od +1 do +10 dioptrii. Srednica gwintu 77. Tani gadzet, a zabawa fajna. Na brzegach ciutkę rozmywa, ale po wykadrowaniu OK.

Nikon ma jasny obiektyw i niedrogi ok 1000-1100PLN do lustrzanek DX - AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G. Co do jakości się nie wypowiem, trzeba na forach poczytać, ale parametry ma całkiem przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie używasz wogóle autofokusa w lustrzance?

Kiedys kitowym obiektywie uzywalem ,od dłuższego czasu pracuje na obiektywie 1.4 50mm .Niestety ten nie współpracuje z D60. Ale dzieki temu zobaczylem co trace z AF .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ale dzieki temu zobaczylem co trace z AF .

Ciekawe co to takiego.

Nie znam Nikona, bo jestem z tych "dziwnych" (wdepnąłem w system Pentax'a) ale wydaje mi się, że wybór korpusu, który wymaga szkła z silnikiem może rodzić w przyszłości problemy.

Do makro, rzeczywiście AF jest zwykle nieprzydatny, ale na makro świat się nie kończy.

Jestem raczej przeciwnikiem "kundli", ale w przypadku makro urzekł mnie Tamron 90/2.8. Za nieco ponad 1000zł można mieć szkło naprawdę fajne.

Tutaj problemem może być korpus, więc może i mój post być bez sensu :) ale pozostawiam do przemyślenia.

ed.

Adam, dodatkowe soczewki zwykle bardzo źle wpływają na obraz. Moim zdaniem, jedyne jakie można wziąć pod uwagę to Raynox, ale chyba masz coś innego, bo cena nie ta.

Nie mówię, że się nie da (wszystko zależy od oczekiwań) ale w przypadku kupna soczewek mniej markowych, wchodzi w grę zwykła loteria.

Może napisz jakie to soczewki żebyśmy wiedzieli co się sprawdza.

Post bez grama złośliwości :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to takiego.

Piękną ostrość :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękną ostrość :)

Dla mnie wciąż to pozostaje zagadką, ale skoro daje ci to przyjemność to kręć tymi pierścieniami :)

Próbowałeś wyboru punktów AF?

Wiem, wiem, przy manualnym 50/1.4 można się pobawić. Tak tylko, przebiegle podniosłem temperaturę dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jakie to soczewki żebyśmy wiedzieli co się sprawdza.

Post bez grama złośliwości :)

link do sklepu: http://www.infoto.pl/m/855/fotografia-makro

cyknę coś na tej soczewce na szybko to podepnę dziś do forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkretna odpowiedź, dzięki, Adam.

Nawiasem mówiąc, robiłem w tym sklepie chyba jakieś zakupy typu torby i plecaki - wszystko odbyło się bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do sklepu: http://www.infoto.pl...otografia-makro

cyknę coś na tej soczewce na szybko to podepnę dziś do forum

No to czekam na wypiciny :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki zrobiłem banknotu 100 złotowego, bo taki realny wzornik w domu się powinien znaleźć dla porównania. Dodałem jeszcze cztery fotki z pierścieniami Kenko do Nikona. Zaznaczam, że foty leciały z ręki i mogą mieć rozmycia, wtedy bierzcie pod uwagę najostrzejszy narożnik. Fajnie widać jak się je porówna skalę odwzorowania. Foty bez obróbki, JPG prosto z karty. Długo się ciągną bo wszystkie razem mają 127MB

Bartek przy dzisiejszym upale trafiłeś - wypociny gwarantowane ;-)

Fotki z minimalnej odległości ostrzenia obiektywu robione z lampą:

1. Nikkor AF-S 24-70/2.8 (plik01)

2. Nikkor AF-S 50/1.4 (plik02)

3. MicroNikkor AF-S 105/2.8 (plik03)

4. Nikkor AF-S 24-70/2.8 + soczewka +1D (plik04)

5. Nikkor AF-S 24-70/2.8 + soczewka +2D (plik_05)

6. Nikkor AF-S 24-70/2.8 + soczewka +4D (plik06)

7. Nikkor AF-S 24-70/2.8 + soczewka +10D (plik07)

8. Nikkor AF-S 50/1.4 + Kenko 12mm (plik08)

9. Nikkor AF-S 50/1.4 + Kenko 20mm (plik09)

10. Nikkor AF-S 50/1.4 + Kenko 36mm (plik10)

11. Nikkor AF-S 50/1.4 + Kenko 12mm + 20mm + 36mm (plik11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy soczewkach widać dużą abberacje.. nikkor micro 105mm pierwsza klasa do zdjęć makro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy soczewkach widać dużą abberacje.. nikkor micro 105mm pierwsza klasa do zdjęć makro.

I jak ktoś robi statyczne ujęcia to może poprawić głębie w tym obiektywie poprzez przysłonę F51 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg87, myślę, że na początek wystarczy jak zamontujesz swój obiektyw odwrotnie i po prostu zaczniesz fotografować. Ostrość ustawiasz zmieniając odległość od obiektu (to normalne przy makrofotografii). Przesłonę otwierasz ręcznie przytrzymując jednym palcem metalową dźwigienkę w okolicach oryginalnego mocowania. Powiększenie jest bajeczne - kosztem niewielkiej odległości od obiektu.

To wszystko, czego potrzebujesz:

http://www.infoto.pl...nikon-52mm-889s

Załączam przykładowe zdjęcia zrobione przed chwilą, właśnie, Nikkorem 18-55 VR. Jak widać zakres powiększenia jest spory.

post-14250-0-85722100-1375053263_thumb.jpg

post-14250-0-54145800-1375053271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nowicjusza najlepszą opcją będzie zakup obiektyw na gwincie M42 .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z palanem aparacik dzis dotarl :D jest zajefajny pierwsze zdjecie jakie tylko zrobilem nie ma szalu jak juz ogarne nikona to moze cos lepszego pokaze pozdro

MidBoos chyba cos wlasnie takiego wezme jak napisalem tylko poszukam w anglii zeby szybko przyszlo bo tam mieszkam :)

post-16312-0-89110100-1375190561_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z palanem aparacik dzis dotarl :D jest zajefajny pierwsze zdjecie jakie tylko zrobilem nie ma szalu jak juz ogarne nikona to moze cos lepszego pokaze pozdro

MidBoos chyba cos wlasnie takiego wezme jak napisalem tylko poszukam w anglii zeby szybko przyszlo bo tam mieszkam :)

prosze bardzo http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=macro+reverse+adapter&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xmacro+reverse+adapter+for+nikon&_nkw=macro+reverse+adapter+for+nikon&_sacat=0 tez mieszkam w anglii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ziomus teraz pozostaje tylko zamówić i do dzieła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.